Post Reply 
Sprawdzian dla "debili"
Author Message
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
Sprawdzian dla "debili"
Parę dni temu, dobrze nam znany BrzydkiBurak dodał kolejny film na swoim kanale Youtubowym poświęconym grze Minecraft. Przez pierwsze 3 minuty, film nie różni się mocno tematycznie od poprzednich. BB mówi jak zrobić coś, żeby wg niego było dobrze itp, itd. Ale gdy widz dotrwa do 3:50 minuty, dowiaduje się, że prawdopodobnie stał się ofiarą pewnego eksperymentu.
Zapoznajcie się z tym filmikiem:



Według mnie pomysł był całkiem dobry. Cebulaczek pokazał prawdziwą naturę ok. 90% oglądających filmy z Minecraft. Wyniki tego "eksperymentu" idealnie pokazują, że prędzej sukces (jeśli chodzi o sławę i widzów) osiągają osoby, które nie pokazują niczego wybitnego. Liczy się tak zwane "show". Innowacyjność i oryginalność schodzą na dalszy plan. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale nie jest to zbyt powszechne. Nie mówię tu o Minecrafcie, ale jakichkolwiek produkcjach.
Co o tym sądzicie? Czy tego typu eksperymenty mają sens? Czy może to strata czasu, gdyż młodych (i starszych) użytkowników nie da się już niczego nauczyć?
13-07-2011 21:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Sprawdzian dla "debili"
No cóż ciekawy eksperyment chodziarz nie wiem czy tak na 100% się sprawdza to do czego to miało być:d
13-07-2011 21:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Sprawdzian dla "debili"
Moja pierwsza myśl po obejrzeniu filmiku: "Pokazał klasę..."
13-07-2011 21:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Zwaniec Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Sprawdzian dla "debili"
Z założenia omijam szerokim łukiem wszystkie filmy z Minecraft. Cały ten fenomen i wielkie "wow" (swoją drogą WoW również ;) ) odnośnie tej produkcji do mnie jakoś nie przemawia.
13-07-2011 21:31
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheEurola Offline
*

Posts: 51
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Sprawdzian dla "debili"
Przy pierwszym filmie udało mi się załapać całą ideę tego filmiku. Miał on pokazać, że ludzie lubią, gdy ktoś inny napracując się nagle traci wszystko. Tacy jesteśmy niestety.
Post krótki, jednak ukazuje co myślę, o takich sprawach.
13-07-2011 21:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Sprawdzian dla "debili"
Zgadzam się z TheEurola czasem człowiek może na coś pracować a i tak wszystko straci ale jest pozytyw że można jeszcze zacząć od początku ...
13-07-2011 21:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Sprawdzian dla "debili"
No cóż, najbardziej wkurza człowieka (m.in. mnie) jak widzę ludzi którzy mają wyłącznie minecraft na koncie i nic więcej a cieszą się większą popularnością niż nie jeden dobry let's player.

Mam nadzieję że wkrótce skończy się sezon minecraftowy....
13-07-2011 22:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Sprawdzian dla "debili"
Dokładnie Andzia tak gra już za długo króluje na kanałach i jest jej już za dużo a przecież jest tyle wartościowych gier....
13-07-2011 22:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Sprawdzian dla "debili"
Całkiem ciekawy artykuł o polskiej "scenie" Minecrafta, miejscami nawet zabawny. Polecam fanom i nie fanom.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,99...rafta.html
(This post was last modified: 13-07-2011 22:29 by Roofix.)
13-07-2011 22:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #10
RE: Sprawdzian dla "debili"
Głupi kontent, heh. Szkoda, że nie powiedział o swoim koncie, byłoby szczerze. I pamiętajmy, że Burak tak bardzo popiera vlogerów, czyli ludzi bez oryginalności. Sam filmik powstał przy pomocy ludzi bez oryginalności. Morał - hipokryzja i brak konstruktywizmu aż razi.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
14-07-2011 01:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5