Post Reply 
Starygnom
Author Message
Starygnom Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #1
Starygnom
Witajcie.

Chciałbym się przywitać ze wszystkimi na tym forum i poprosić o rozmowę na temat mojego kanału. Bałem się napisać jakikolwiek post na tym forum, jednak pora stać się mężczyzną i przyjąć prawdziwą krytykę na klatę (choć, co prawda mam cichą nadzieję, że nie będzie ona dla mnie bolesna, wiecie.. człowiek, uczucia i te sprawy). Czuję, że moi widzowie nie potrafią mi wytknąć wad, lub nie chcą - o co proszę was. Jednak zanim przejdę do opisywania swoich serii, chciałbym poświęcić parę słów odnośnie do mojej działalności i do tego co tak właściwie staram się osiągnąć.
Otóż lubię bardzo oglądać Let's Playe, od tego jest najlepiej zacząć. Jako no-life z prawdziwego zdarzenia przeglądam często odmęty polskiego Youtube w poszukiwaniu ciekawych komentarzy growych, gameplayów, recenzji itp. itd. Po pewnym czasie jednak zaczął mnie nudzić często spotykany przeze mnie suchy informacyjny ton, lub dosyć wyprany z emocji głos. Wiem, że jest masa ludzi, którzy nie są tacy, jednak ciągle mi się wydaję, że to mimo wszystko większość Polskich Let's Playerów. Mam nadzieję, że zrozumiecie mi o co chodzi. Oczywiście, nie mówię, że jest coś w tym złego. Widziałem naprawdę świetne materiały w takim stylu, które mi się bardzo podobały.
Jednak ja chciałbym zobaczyć więcej niemalże dziecięcej radości, nieskrępowanej radości, czy złości, uczuć płynących z grania. Wiem, że jest sporo przeciwników tego podejścia, jednak czy to nie robi materiału co nie co żywszym i ciekawszym ? Gra to jedno, jednak reakcja gracza to drugie, która to też może być interesująca do oglądania. Z założenia zamierzam robić większość gier na ślepo, co sprawi, że razem z widzem, jeżeli nie grał w dany tytuł, będę się dziwił, śmiał się, "walił w gacie".
Inną stroną moich filmików jest niesamowita ilość przekleństw, czego jestem świadomy, oraz specyficznego humoru. Nie wszystkim on się może podobać, szczególnie osobom, które zwracają dużą uwagę na kulturę osobistą. Niestety, jestem żywiołową osobą i klnę jak szewc. Nie staram się jednak nikogo tym obrazić. W moim przeświadczeniu przekleństwo, użyte odpowiednio, nie sprawi nikomu żadnej krzywdy, jeżeli nie będzie zawierało bardzo negatywnych emocji lub nie będzie miało kontekstu humorystycznego (np. ragowanie podczas śmierci, które jest ... no po prostu śmieszne, przynajmniej dla mnie). Sporo osób w tym pkt. może się ze mną nie zgodzić, jednak czy to nie jest przypadkiem kwestia preferencji ? Jeżeli ktoś zarzuci mi szczeniacki humor, przyznam mu rację, bo jestem jedynie szczeniakiem, który lubi strasznie grać w gry. Jednak dla przeciw wagi - staram się być miłą osobą, nawet gdy już nie mam do tego nerwów. Na moim kanale panuję miła atmosfera, a jeżeli ktoś się kłóci, to po mojej prośbie mimo wszystko przestaje. Utrzymuję stały kontakt z widzami, nie olewam ich, szanuję bez względu na wszystko, nie oceniam ze względu na wiek/płeć/poglądy, odpisuję im na wysłane wiadomości, z pokorą staram się przyznać do błędu, jeżeli takowy popełniłem, darzę ich sympatią i nie oczekuję niczego w zamian. Trochę się to kłóci, z wizerunkiem osoby rzucającej kur**mi na lewo i prawo, jednak te rzeczy da się pogodzić.

Nie poruszyłem w tym poście prawdopodobnie wiele spraw i popełniłem masę błędów (czy to stylistycznych, czy merytorycznych, czy po prostu głupich) ze względu na późną porę i burzę myśli, która mi towarzysz oraz po trochu tremy, która mnie zjada, prezentując niejako mój twór do waszej oceny. Możecie to uznać za słabą wymówkę i szczerze - przyznałbym wam rację, jednak hej!, lepsza taka niż żadna.
Co do moich projektów:

Lugaru - Gra kupiona na czymś co właściwie można nazwać promocją, czyli Humble Indie Bundle. Płacisz ile chcesz, pomagasz przy tym, teoretycznie potrzebującym dzieciom. Świetny tytuł niezależny, który za niedługo doczeka się kontynuacji, której z niecierpliwością oczekuję. Jest to historia pewnego królika, którego wioska (właściwie to miejsce gdzie sobie kicali po polanie) zostaję wymordowana. Co prawda fabularnie słaba, jednak jeśli chodzi o mechanikę -bardzo miodna.

Max Payne- Tytuł uznawany za dosyć kultowy. Jest to przechodzenie gry prawie na ślepo (znałem pierwsze 2 etapy). Wszyscy mi mówią, że totalnie klimat gry jest niszczony, jednak im to nie przeszkadza.

Mount&Blade : With fire and sword- Let's play, który rozpoczął się strasznie spontanicznie, jednak sprawił mi masę frajdy przy nagrywaniu. Jest on co nieco eksperymentalny, ponieważ gra jest sandboxem , więc mógłbym w niej ciekawe rzeczy zrobić. Staram się przez to zaskoczyć sam siebie, jak i widza.

League of Legends - to pominę milczeniem. Nie jestem ani pro graczem, ani jakimś wybitnym znawcą, jednak dosyć sporym maniakiem tej gry. Gdyby nie ograniczenia komputerowe nagrywałbym tę serię częściej. Jednak nie wliczałbym tego tytułu do "zagrajmy w".

Link :http://www.youtube.com/user/starygnom

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
-Adam/ GnomekPL/ Starygnom

P.S. Wybaczcie za okropną edycję i tekst zlepiony w nieczytelną "kupkę", ale jest już na tyle późna godzina, że ciężko byłoby mi go odpowiednio ułożyć. Mam nadzieję, że pomimo tego nie zwrócicie na to uwagi. Poza tym jeszcze chciałbym wspomnieć to, że post nie powstał w celu reklamowania mojego kanału.


Edit1: Lugaru skończony :)
(This post was last modified: 28-08-2011 21:15 by Starygnom.)
26-07-2011 02:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Starygnom
Toż to ten z Psygód MajnKraft! No dobra.
Quote:Bałem się napisać jakikolwiek post na tym forum, jednak pora stać się mężczyzną i przyjąć prawdziwą krytykę na klatę (choć, co prawda mam cichą nadzieję, że nie będzie ona dla mnie bolesna, wiecie.. człowiek, uczucia i te sprawy).
Z tego forum robi się Hueco Mundo, czy co. Stary, utożsamianie tego forum z krytyką, to najlepszy pomysł nie jest. Owszem, czasami krew się poleje, bo ktoś płacze po krytycznym słowie, ale aż tak się obawiać nie trzeba.
Quote:Jednak ja chciałbym zobaczyć więcej niemalże dziecięcej radości, nieskrępowanej radości, czy złości, uczuć płynących z grania.
Jej, ktoś tu moje let's play opisuje.
Quote:Inną stroną moich filmików jest niesamowita ilość przekleństw, czego jestem świadomy, oraz specyficznego humoru.
Zdecydowana większosć tutaj na przekleństwa negatywnie reaguje, może przez przekonanie, ze taki to nie umie prowadzić dyskusji. A własnie takich to tutaj sporo było.
Osobiście lubię, jak ktoś czasami w dobrym momencie zaklnie. Śmieszy mnie to. Śmieszy mnie wiele rzeczy.
Quote:Utrzymuję stały kontakt z widzami, nie olewam ich, szanuję bez względu na wszystko, nie oceniam ze względu na wiek/płeć/poglądy,
A to po czym człowieka oceniasz? Po twardej głowie i stalowej wątrobie, kamrat?
Quote:Trochę się to kłóci, z wizerunkiem osoby rzucającej kur**mi na lewo i prawo, jednak te rzeczy da się pogodzić.
Skąd ta hipoteza?
Quote:ze względu na późną porę i burzę myśli, która mi towarzysz oraz po trochu tremy, która mnie zjada, prezentując niejako mój twór do waszej oceny.
W końcu to X-Factor.


Co do działalności, głos masz świetny. Naprawdę, zajebiście się słucha. Komentarz Ci powiem szczerze sprawia, że chce się zostać na dłużej. Myślę, że nawet bez promocji JJaya tych widzów miałbyś faktycznie sporo. Dodatkowo na plus idzie fakt, że nie nagrywasz MajnKrafta po raz setny.
Jako iż lubię żywy komentarz, wulgaryzmy, specyficzny humor. Gry wybrałeś także wyborowe.
Technicznie jest wszystko okej. Dla mnie robisz kawał dobrej roboty i niech tak pozostanie.
Powinieneś wiedzieć, że trzymasz poziom, to byś się nie musiał tak bać.
Dostajesz Seeda jako widza. Ciau.
26-07-2011 09:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Starygnom Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Starygnom
@SeedPL: Dziękuję za miłe słowa na koniec twojej wypowiedzi. Co do minecrafta - robię go tylko z racji koleżeńskiej pomocy i w ramach kolaboracji, z której można zrobić coś fajnego i kreatywnego. Sama gra przejadła mi się już bardzo dawno, w tym poprzez napływ LPków.
Jeżeli chodzi o strach, nie wynika on z mojego poglądu o tym forum, czy jego reputacji, a ze zwykłego spostrzeżenia, że są tu ludzie chętni sklecić parę słów, znający się na tym, potrafiący dać odpowiednie rady i konstruktywną krytykę, jeżeli takowa jest potrzebna.
Sprawa z przeklinaniem będzie chyba najbardziej kontrowersyjna w przypadku mojej osoby. Jednak cóż- granie jak i przeklinanie służą w pewnym stopniu wyładowaniu złej energii. Nie jestem taki na co dzień, a właściwie wprost przeciwnie, jestem baaardzo spokojnym człowiekiem.
Co do oceniania człowieka- nie robię tego. Jeżeli jest moim widzem traktuję go jak resztę widzów. W życiu normalnym, to inna sprawa, jednak w sprawach moich widzów do wszystkich odnoszę się tak samo, czyli z "uśmiechem" i szacunkiem.
Na koniec, hipoteza wynika z samego przeświadczenia, że ludzie często używają skrótów myślowych. Przeklina = cham.
26-07-2011 10:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Starygnom
Regulaminu nie spełniasz, ale on raczej ma na celu przesiew dzieci, które dają link do swojego kanału i tyle je świat widział. Jeśli mod przeniesie ten temat do kosza, to będzie to imho nadgorliwość.
Czy przeklinający = cham, to różnie bywa. Utożsamianie bierze się zwykle z tego, w jakim kontekście, w jakiej intonacji przekleństwa są wypowiadane. Zauważ, że np. takie Exploraz czy VVitchaven mimo, że klną "na pokaz" nie dają wcale takiego wrażenia.
U ciebie jest inaczej, widać, że potrafisz bawić się grą, a twój głos świetnie sprawdza się w takim komentarzu. O ile zwykle średnio lubię let's playe bez wartości merytorycznej, tak twojego Maksa Payne'a oglądam już od dłuższego czasu i nadal jest przyjemnie, czekam na początek rozdziału 2. i mocno wtf-owy początek z twoim komentarzem.
Jeśli chodzi o kanał, mam wrażenie, że czasem troszkę przesadzasz z tą miłą atmosferą, interweniując zbyt wcześnie, bez potrzeby. Z doświadczenia wiem, że najczęstszą przyczyną kłótni na kanale są ludzie, którzy próbują prostować innych, tzw. "wannabe moderatorzy", na tych zwracaj większą uwagę.
Ogółem, lubię. Nawet bardzo i jeśli utrzymasz swoje podejście, będę oglądać dalej.

Ale karny kutas za odcinek z piosenką CC "na tych samych warunkach" bez oznaczenia go jako CC ;>
(This post was last modified: 26-07-2011 12:13 by appareil.)
26-07-2011 11:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Starygnom Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Starygnom
Ja nie tyle co interweniuję, ile napominam, a co do "wannabe moderatorów", takie zjawisko nie występuję u mnie w dużym nasileniu. Co masz na myśli, mówiąc o przesadzie ? To mogłoby być dobrym punktem do poprawy, albo po prostu ciekawą opinią.
Tak poza tym, dziękuję za pochlebną opinię. Co do karnego kutasa, moja praca nie jest używana w celach komercyjnych, więc czuję się po części chociaż rozgrzeszony ^^
26-07-2011 13:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Starygnom
Chodzi mi o to, że często ucinasz dyskusję, kiedy wydaje ci się nieprzyjemna, tak jak ostatnio między kilkoma użytkownikami (kluskanaskejpie, kinia... jakoś tak). Imho, dopóki nie zacznie się wyzywanie, nie ma sensu interweniować, bo można ulec pozorom i po prostu uciąć komuś rozmowę, kiedy nic się tak naprawdę nie działo.
26-07-2011 14:16
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Starygnom Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Starygnom
Była strasznie nieprzyjemna atmosfera, więc poprosiłem, żeby zrzucili z tonu. Widząc taką kłótnie inni użytkownicy mogli być trochę odepchnięci tym.
26-07-2011 15:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: Starygnom
1. Krytyka aż tak nie boli, chyba że (wstaw negatywne określenia braku inteligencji tutaj);
2. Nie przyznawaj się, że boisz się krytycznego zdania innych - to niesamowita słabość w Internecie;
3. Masz dobry głos, ale póki co nie mam czasu na głębszą analizę filmów;
4. Pamiętam Cię z jakiejś mini-dramy - niesamowite głupoty gadałeś, coś na miarę N666 - to było złe.
26-07-2011 21:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Starygnom Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Starygnom
Ano wiem, pamiętam. ^^ To wynikało z tego, że jestem człowiekiem wybuchowym chwilami i czasami mało ogarniętym.
Co do krytyki, widzisz, to nie tyle strach, chociaż tak to nazwałem o ile zwykły stres. Nie boli mnie żadna krytyka, tamto co napisałem mogło być lekką przesadą, wybacz :)
26-07-2011 22:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #10
RE: Starygnom
A to nie było coś z SetiBazuki993? Jak jeszcze była drama z wiwrąszmatą, ah.
nvm.
Co do wybuchowości, imho to tylko internet.
27-07-2011 12:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5