Post Reply 
Świetne Horrory
Author Message
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #21
RE: Świetne Horrory
LavosCore Wrote:Jeśli jest diabelnie nudny, zmuszający do śledzenia pogaduszek trójki studencików czy jakiejś tam pary, failuje z hukiem, bo dodanie 'oparte na faktach', nie sprawi, że jego jakość poleci w górę.

Tak, ale właśnie to, że niby jest to film oparty na faktach i figuruje jako horror, to chcesz go oglądać dalej, bo chcesz wiedzieć co dziwnego/paranormalnego/strasznego zdarzyło się naprawdę (przynajmniej w moim mniemaniu jest to interesujące, na co dzień dziwnych rzeczy nie widuję). Czemu było to nudne? Jakby dodali jakąś ciekawszą fabułę, zombie, latające przeźroczyste duchy, jump scenki i inne rzeczy, to film straciłby swój realizm, przez co trudniej byłoby uwierzyć w medialną mistyfikację. Ja wiedziałem, że jest to mistyfikacja, Ty pewnie też i dlatego film był dla Ciebie i dla mnie nudny jak flaki i niestraszny.

LavosCore Wrote:Ten komentarz jest poprawny z wyjątkiem ostatniego zdania - na tym polegała genialność kampanii reklamowej, bo dzięki niej o BWP ktokolwiek słyszał.

Tak jest, ale właśnie dzięki tej reklamie film odniósł sukces, inaczej każdy by go wyłączył w połowie (ew. zasnął w kinie).

LavosCore Wrote:Wiesz, myślę, że gdyby spróbowano powtórzyć taką samą promocję jak z Blair, to wielu ludzi by się na to nacięło. I każdy by piał z zachwytu jakie to wspaniałe dzieło kinematografii.

Na pewno wielu by się nabrało (na PA nawet bez promocji niektóre nieogary myślały, że to prawda : D), ale wszyscy ci, którzy znają historię BWP od razu by uświadomili tych drugich, więc nie miało by to sensu. Dlatego też BWP jest jedyne w swoim rodzaju.

Czyli tak, sam film nie ma mocy, ale reklama mu jej dodała, dlatego też Kern3l napisał, że film (pewnie chodziło o film + wszystkie jego inne sprawy typu reklama) stracił na mocy, bo jego reklama wyblakła. Ot, cała filozofia. Najlepiej jakby sam Kern3l się tu wypowiedział, bo może on ma na myśli całkiem co innego : P
22-10-2011 13:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #22
RE: Świetne Horrory
Przyjmijmy, że BWP jest prawdą. Grupa ludzi poszła do lasu. Zaginęli. Policja znajduje taśmy. Co z nimi robimy? Hurrr, wypuszczamy je do kin i na kasety VHS!

Taktowne. Zaraz, chwila, jeszcze raz: dlaczego ludzie myśleli, że ten film przedstawia prawdziwe wydarzenia?

[Image: aqI8D.jpg]
22-10-2011 14:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #23
RE: Świetne Horrory
(22-10-2011 09:54 )LavosCore Wrote:  @Kern3l
Zacznij pisać blurpy, bo po lekturze tych 'streszczeń', świetnie się do tego nadajesz.

Dzięki ;]

(22-10-2011 09:54 )LavosCore Wrote:  Zastanawia mnie czemu szit pt. 'Paranormal Activity' jest super, kiedy 'Blair Witch Project' został przez ciebie zaliczony do kategorii filmideł o 'straconej mocy'. A co niby on stracił?

Subiektywna ocena. BWP oglądałem daawno i mi się podobał (choć od samego początku wiedziałem, że wyreżyserowane), a powtórzyłem ostatnio i już niestety miał mało mocy (oprócz świetnej ostatniej sceny ;>), dlatego dałem w drugim dziale.

Być może też na ocenę PA wpłynęło to, że oglądałem go w idealnych warunkach, co wpłynęło pozytywnie na klimat (miałem podobne warunki jak w filmie).

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
22-10-2011 21:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #24
RE: Świetne Horrory
(22-10-2011 13:58 )Przemcio Wrote:  Tak, ale właśnie to, że niby jest to film oparty na faktach i figuruje jako horror, to chcesz go oglądać dalej, bo chcesz wiedzieć co dziwnego/paranormalnego/strasznego zdarzyło się naprawdę (przynajmniej w moim mniemaniu jest to interesujące, na co dzień dziwnych rzeczy nie widuję).
Właściwie, to jeśli film jest dobry, to zachęca do dalszego oglądania. Większość obejrzała Blair z pobudek empirycznego sprawdzenia, o co tyle szumu.

Quote:Czemu było to nudne? Jakby dodali jakąś ciekawszą fabułę, zombie, latające przeźroczyste duchy, jump scenki i inne rzeczy, to film straciłby swój realizm, przez co trudniej byłoby uwierzyć w medialną mistyfikację. Ja wiedziałem, że jest to mistyfikacja, Ty pewnie też i dlatego film był dla Ciebie i dla mnie nudny jak flaki i niestraszny.
Tu mnie rozbawiłeś - fakt, ciekawsza fabuła to minus! A na poważnie, są efekty dobre i złe - komputerowe coraz częściej są zaliczane do tych, które nie wpływają pozytywnie na jakość filmu, gdyż, jak zauważyłeś, zabierają mu jakąś część realizmu. Spójrzmy jednak na taki Ju-on - widma to zwyczajni, ucharakteryzowani aktorzy, a potrafią napędzić stracha, czy przynajmniej wprowadzić zaniepokojenie. Dlatego nie trzeba dobrego grafika, który stworzy nam jakiegoś stracha, by się bać. Wystarczy solidny kostium, charakteryzacja etc.

Quote:Tak jest, ale właśnie dzięki tej reklamie film odniósł sukces, inaczej każdy by go wyłączył w połowie (ew. zasnął w kinie).
Film odniósł popularność, o sukcesie jakoś nigdy nie słyszałem. Poza tym, chyba nie rozumiesz celu jakiejkolwiek reklamy - nie stanowi ona o jakości produktu. Reklama, zawsze i wszędzie, ma na celu przedstawienie produkty możliwie jak najszerszej grupie odbiorców. Nie sprawi tym samym, że promowana rzecz będzie lepsza. Przykładami, abstrahującymi od filmów, może być sporo gier, które szeroko reklamowane, nie są same w sobie dobre. Czy może na odwrót - taki Planescape, zaliczany jest do klasyki cRPG, mimo że na początku był kiepsko reklamowany. Czyli - dobry film wybroni się sam, odniesie sukces dzięki jakości, nie reklamie, nie owczemu pędowi.

(22-10-2011 21:25 )Kern3l Wrote:  Subiektywna ocena. BWP oglądałem daawno i mi się podobał (choć od samego początku wiedziałem, że wyreżyserowane), a powtórzyłem ostatnio i już niestety miał mało mocy (oprócz świetnej ostatniej sceny ;>), dlatego dałem w drugim dziale.
Czy przypadkiem oba tytuły mają tylko jedną, ciekawą scenę, znajdującą się na samym końcu?
23-10-2011 10:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #25
RE: Świetne Horrory
(23-10-2011 10:37 )LavosCore Wrote:  
(22-10-2011 21:25 )Kern3l Wrote:  Subiektywna ocena. BWP oglądałem daawno i mi się podobał (choć od samego początku wiedziałem, że wyreżyserowane), a powtórzyłem ostatnio i już niestety miał mało mocy (oprócz świetnej ostatniej sceny ;>), dlatego dałem w drugim dziale.
Czy przypadkiem oba tytuły mają tylko jedną, ciekawą scenę, znajdującą się na samym końcu?

Mi się w PA także kilka innych scen podobało.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
23-10-2011 12:09
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: Świetne Horrory
BWP jakoś mnie nie zachwyciło - uczucie, że to wszystko jest na niby nie pozwalało mi się bawić przy oglądaniu i poczuć klimat, o którym mówili co po niektórzy moi znajomi.
Z filmów kręconych w tym stylu podobał mi się hiszpański REC. Co o tym filmie sądzicie?
(This post was last modified: 29-10-2011 10:37 by Roofix.)
29-10-2011 10:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #27
RE: Świetne Horrory
Ups, zapomniałem jakoś o tym temacie. Odpuszczam dyskusję z Lavosem, bo i tak zjedzie każdy mój argument : D

Roofix Wrote:Z filmów kręconych w tym stylu podobał mi się hiszpański REC. Co o tym filmie sądzicie?

Dobra komedia, śmiałem się prawie co chwilę z zachowania zombie i przewidywalności tego filmu (głównie kiedy będzie jump scenka).
(This post was last modified: 29-10-2011 13:33 by Przemcio.)
29-10-2011 13:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #28
RE: Świetne Horrory
Oooo widzę że Przemcio zaczął się uczyć...!
29-10-2011 14:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #29
RE: Świetne Horrory
Ciebie spokojnie można jechać, bo cienki jesteś, Lavosa gorzej.
29-10-2011 15:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #30
RE: Świetne Horrory
(29-10-2011 13:18 )Przemcio Wrote:  Dobra komedia, śmiałem się prawie co chwilę z zachowania zombie i przewidywalności tego filmu (głównie kiedy będzie jump scenka).
29-10-2011 15:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5