Post Reply 
Świetne Horrory
Author Message
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #31
RE: Świetne Horrory
Co do "REC"
http://youtu.be/HA_vcj3DUfA?t=49m

I lol'd. Łysy strażak wymiatał. Zabił chyba ze 3 zombiaki. Ogólnie większa część filmu to taki typowy horrorek, gdzie straszy się głośnymi dźwiękami i potworami wyskakującymi z cienia. Film miejscami nużył, miejscami rozbawiał, ale nie straszył. No, może za wyjątkiem końcówki, przyznam, że make - up był świetny. Jak udało im się ucharakteryzować aktora na takiego chudzielca? Niemniej jednak - nic specjalnego, film przereklamowany.

[Image: aqI8D.jpg]
29-10-2011 16:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #32
RE: Świetne Horrory
O dokładnie ta scena, którą podał Gik doprowadziła mnie do takiego śmiechu, że miałem łzy w oczach, ona po prostu niszczy : D Btw, jakim cudem nie usunęli tego z YT?

Co do make-up'u tego ostatniego zombiaka, to gdzieś był nawet film pokazujący jak to robili, akurat to im wyszło nieźle.
(This post was last modified: 29-10-2011 19:13 by Przemcio.)
29-10-2011 19:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #33
RE: Świetne Horrory
Mi się podobała scena, gdy Pablo (kamerzysta) wsadził kamerę do szybu wentylacyjnego i powoli ją okręcał, aż tu...
http://www.youtube.com/watch?v=2r3tr_LbL4I
Niby przewidywalne, ale robi efekt.
(This post was last modified: 29-10-2011 21:35 by Roofix.)
29-10-2011 21:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #34
RE: Świetne Horrory
To było tak przewidywalne, że aż śmieszne, nawet nie podskoczyłem.
29-10-2011 22:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #35
RE: Świetne Horrory
(29-10-2011 22:23 )Przemcio Wrote:  To było tak przewidywalne, że aż śmieszne, nawet nie podskoczyłem.

Miałeś za cicho głośniki, hehe ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
29-10-2011 23:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #36
RE: Świetne Horrory
Oglądam/gram zawsze na słuchawkach, dlatego głośniki mam przy PS2, by móc podłączyć do nich słuchawki, bo inaczej za cicho grają : D
29-10-2011 23:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
lol92222 Offline
*

Posts: 1
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #37
RE: Świetne Horrory
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chcę podzielić się swoimi ulubionymi horrorami. Pierwszym z nich jest właśnie REC, gdyż hiszpańskie horrory mają swój klimacik, oraz zawsze zawierają jakąś tajemnicę, drugim horrorem jest film "Inni" również produkcji hiszpańsko - amerykańskiej. Jako trzeci horror polecam film "Widmo" który wywodzi się z Tajlandii. Opowiada on o tym jak główny bohater potrącił ze swoją dziewczyną pod wpływem alkoholu kobietę i uciekł z miejsca wypadku, a potem dziwnym trafem, ta kobieta pojawia się na fotografiach jako widmo. Potem zaczynają ginąć przyjaciele głównego bohatera. Bardzo polecam te trzy horrory, bo tylko przy nich nawet oka nie zmrużyłem. ;)
14-11-2011 20:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #38
RE: Świetne Horrory
Dzięki ci lolu92222 za przypomnienie mi o tym temacie. Generalnie im częściej myślę o "REC", tym mocniej ten film mnie śmieszy.


Serio? Przestraszyłeś się tego? Nie, może wytłumaczę to inaczej. Oczywiście, że człowiek się tego przestraszy. To odruch. Najpierw cisza trwająca kilkanaście sekund, potem nagle słychać głośny wrzask. Człowiek podskoczy, nie ma rady. Problem polega tylko na tym, że jump scare to chyba najtańszy i wymagajacy niewielkiego wysiłku sposób straszenia. A "REC" w 90% składa się właśnie tylko z takich tanich chwytów. Dla mnie ten film w zasadzie niczym nie różni się od amerykańskich horrorków - slasherków, z których dzisiaj wszyscy sobie żartują. Te same tanie chwyty, równie głupi scenariusz, jeszcze bardziej irytująca praca kamery.

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego "REC" był swego czasu uważany za objawienie horroru? Ze względu na ostatnią scenę? Owszem, podobała mi się, ale głównie dlatego, że jest to chyba jedyna scena w filmie, w której naprawdę starano się przestraszyć widza. Zbudowano w tym celu odpowiedni klimat i atmosferę - najpierw widz ma bardzo ograniczone pole widzenia, potem widać cień istoty, która swoim wyglądem bardzo odbiega od spotykanych wcześniej zombiaków, słychać sapanie, a po jakiejś minucie oczekiwania w końcu można zobaczyć samego potwora. Napiszę to jeszcze raz - genialny make - up. TO było cholernie straszne. Reszta filmu była po prostu komedią.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 15-11-2011 20:09 by Gik.)
15-11-2011 20:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BogowSKY Offline
*

Posts: 4
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #39
RE: Świetne Horrory
Jeżeli chodzi o Horrory (aktualne) to polecam nowy serial (będzie leciał w Polsce):
American Horror Story ->http://www.filmweb.pl/serial/American+Ho...011-616381

Świetny serial, naprawdę. (może to nie film,ale Horror jako serial ? groza nie zobaczyć ;)

pozdrawiam.
16-12-2011 17:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #40
RE: Świetne Horrory
(16-12-2011 17:27 )BogowSKY Wrote:  Jeżeli chodzi o Horrory (aktualne) to polecam nowy serial (będzie leciał w Polsce):
American Horror Story ->http://www.filmweb.pl/serial/American+Ho...011-616381

Świetny serial, naprawdę. (może to nie film,ale Horror jako serial ? groza nie zobaczyć ;)

pozdrawiam.

Powiedz, czy to ten serial, w którym na samym początku szukają ojca? Na filmwebie niewiele piszą. Jeśli to nie ten, to może spotkałeś serial przeze mnie poszukiwany?

P.S.: Wypada zauważyć, że prequel (w istocie remake) The Thing jest w kinach ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
16-12-2011 20:30
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5