Post Reply 
Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #1
Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Hey,

jak pisałem w tym poście, mam pomysł na nowy "program", szczególnie użyteczny dla widzów. W istocie pomysły były dwa, wybrałem do realizacji ten:

(24-06-2011 23:04 )Kern3l Wrote:  
  • Przeczesuje wszystkie serie LP jakiejś popularnej gry i wybiera zdecydowanie najciekawsze.


Idea
Jest bardzo dużo zupełnie różnych serii z popularnych gier, przy czym rzadko która jest naprawdę godna zobaczenia. Każdy widz jest skazany albo na przeszukiwanie YT, albo na te kilka pierwszych wyników na stronie wyszukiwania. W tej akcji ja sam przeglądam wszystkie serie z popularnej (w sensie ilości ZW) gry i rekomenduję te o najlepszej treści i formie. Procedura odsiewania, jaką stosuję, nie skupia się na drobnych wadach, czy też moich osobistych preferencjach co do charakteru prowadzącego. Jedynie duże, uniwersalne wady (zazwyczaj te "śmiertelne" ze Spisu grzechów) odsiewają na późniejszym etapie.


Odsiewanie
Obecnie przebiega czteroetapowo:
  1. usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)
  2. usuwam niekompletne serie (kto wie, czy się kiedykolwiek zakończą)
  3. przeglądam powierzchownie w poszukiwaniu rażących, mocnych wad (głównie "grzechy śmiertelne")
  4. dogłębnie oglądam w poszukiwaniu jakichś skrytych dalej większych faili (jakościowych) ze strony prowadzących

Recenzja
Po odsianiu, rekomenduję pozostałości i pokrótce je recenzuję, ze wskazaniem na różnice między nimi oraz pomniejsze wady, którym mogą zaważyć na wyborze. Dodatkowo daję małe próbki do porównania.


Zasady wyboru gier
  1. musi mieć >20 serii ZW
  2. gra jest dostępna co najmniej od miesiąca
  3. musi posiadać jednoznaczne zakończenie oryginalnej fabuły (przede wszystkim - musi ją gra posiadać)
  4. nie mogę ja mieć tej gry zrobionej

Głosowanie na następny odcinek
Jako że jest to robione dla widzów, mogą oni przesyłać sugestie, jaką grę chcieliby w tym programie zobaczyć jako następną. Sugestie wysyła się przez moduł "Moderator", który o wiele lepiej działa niż jakiekolwiek głosowanie komentarzowe.


Pierwszy odcinek






Chętnie przyjmę konstruktywną krytykę sposobu wykonania tej akcji. Także nie bierzcie niektórych zdań zbyt dosłownie - dostosowuję strategię tak, aby była jak najlepsza dla widzów.

Have fun!
K.



(25-06-2011 06:42 )punio7 Wrote:  Wymagania +500%. Dlatego coś takiego raczej nie powstanie.

A jednak! ;D

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-09-2011 12:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Czemu tak dziwnie mówisz? Zamiast płynnie wypowiadać przygotowany tekst w każdym zdaniu szukasz sposobów na jego najdziwniejsze zaakcentowanie. Nie słucha się tego dobrze, wręcz tchnie to usilnym bajerowaniem.

Osobiście uważam też iż ilość czasu włożonego jest nieproporcjonalna do efektu. Amnesia? Ok, ta gra jest specyficzna, ale co potem? Dzisiaj popularne gry to takie, które przejść może każdy przy minimalnym wkładzie czasu. Dlaczego miałbym więc oglądać zagrajmy z takiej gry, skoro wolałbym ją sam przejść. Idąc dalej, skoro mnie nie obchodzą zagrajmy z tej gry to równie mało będzie mnie obchodzić porównywanie kolejnych serii. Może parę z nich ma ciekawy komentarz, albo gość sypie żartami ale i tak nie zamierzałbym tego oglądać.

Jak dla mnie traktujesz tą sprawę z zagrajmy trochę za poważnie :P

[Image: 88440151.gif]
05-09-2011 14:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
polnar Offline
*

Posts: 8
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Co do metod odsiewania mam dwie uwagi:
1.Niektórzy zagrajmerzy nie mają możliwości nagrywania w 720p ze względu sprzętowych, np żeby zgrać obraz w HD z konsoli Ps3,Xbox360 trzeba mieć dość drogą nagrywarkę której cena waha się między 800-1000zł, czyli porostu jak ktoś nagrywa w niskiej rozdzielczości to jest niby gorszy?, lub też wolą wrzucać szybciej odcinki o niższej rozdzielczości , które są mniejsze i łatwiej je wrzucić na yt np 2-3 odcinki dziennie niż 1 dziennie.
2."grzechy śmiertelne"- występują w każdej serii, i że tak powiem mi nie przeszkadzają, jeśli ktoś ma dobry komentarz- miły głos, ciekawie opowiada o grze, walnie dowcipem, od czasu do czasu powie jakąś ciekawostkę to pewne wady typu np, buczenie mikrofonu, niska rozdzielczość można przeboleć.
Twoja metoda jest dość rygorystyczna, każdy znajdzie zagrajmera i serię który mu pasuje bez względu na niską rozdzielczość, czy też "grzechy śmiertelne".
05-09-2011 15:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Quote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)
Lol'd so hard. Rób ejcz di z konsoli, jakiejkolwiek poza neksdżenowym szajsem spod znaku ps3 i x360, i dare you.
05-09-2011 15:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Podoba mi się pomysł "odsiewania". Jak ktoś robił taką Amnezję, to oglądając ten filmik nauczy się, że m.in. podczas cutscenek NIE MOŻNA SIĘ ODZYWAĆ (vide ja, lol). Po "odsiewie" rozkładasz filmy na czynniki pierwsze w taki sposób, aby widz mógł sobie wybrać produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Za to również należy ci się ogromny plus.

Minusy - Masz styl czytania, jakbyś na siłę starał się być wyluzowany, przez co szybko stajesz się irytujący. Dalej - dobra, wybrałeś tych dwóch, ale co za miesiąc? Co za pół roku? Co za rok? Nie boisz się, że będziesz zasypywany prośbami o rozpatrzenie kolejnej fali filmików z Amnezji, Silent Hillów, czy innych serii?
Kern3l Wrote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)

Bzdura. 480p na pełnym ekranie jest w sam raz. Ostrość obrazu zależy od ustawień programu/karty telewizyjnej.
http://www.youtube.com/watch?v=9doMzK4CWKA
http://www.youtube.com/watch?v=bmyrehYX8MA

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 05-09-2011 15:58 by Gik.)
05-09-2011 15:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Też w pierwszym LP gadałem podczas cut-scenek (właśnie w Amnezji : D), poprawiłem ten błąd nagrywając Condemned. Co do inicjatywy to średni pomysł, nie będę komentował filmu, tylko sam pomysł.

Po pierwsze, to za jakiś czas może ktoś nagrać coś lepszego (wg Ciebie, ale o tym dalej) niż ci dwaj panowie, których wybrałeś (o czym wspomniał Gik).

Po drugie, jest to tylko i wyłącznie Twoja opinia, z którą nie wszyscy muszą się zgodzić, tutaj wszystko zależy od gustu.

Po trzecie, wg mnie masz zbyt mało widzów, by taką inicjatywą przejęła się większa grupa osób (to forum też zbyt popularne nie jest).

Ogółem przypomina mi to trochę Play Next, mimo, że jest na innych zasadach, ale tu najbardziej liczy się Twoja opinia, z którą na pewno wiele osób nie będzie się zgadzać.
05-09-2011 16:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanSzondi Offline
*

Posts: 86
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Quote:Po trzecie, wg mnie masz zbyt mało widzów, by taką inicjatywą przejęła się większa grupa osób (to forum też zbyt popularne nie jest).

To żaden argument. Nawet PN startowało z malą iloscią widzów.

Quote:Ogółem przypomina mi to trochę Play Next, mimo, że jest na innych zasadach, ale tu najbardziej liczy się Twoja opinia, z którą na pewno wiele osób nie będzie się zgadzać.

Mi to śmierdzi próbą szukania nowych widzów. No wiecie, wszyscy chcieliby tam trafić to subują. Jesli tak nie jest to świetnie.
05-09-2011 16:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
RomanSzondi Wrote:To żaden argument. Nawet PN startowało z malą iloscią widzów.

Rock gdzieś przy 1, czy 2 PN miał 8k widzów, a chyba jest różnica między 8k, a 600, nieprawdaż : D?
05-09-2011 16:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanSzondi Offline
*

Posts: 86
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
(05-09-2011 16:28 )Przemcio Wrote:  
RomanSzondi Wrote:To żaden argument. Nawet PN startowało z malą iloscią widzów.

Rock gdzieś przy 1, czy 2 PN miał 8k widzów, a chyba jest różnica między 8k, a 600, nieprawdaż : D?

Nie wydaje mi się.
Ale jeśli to prawda, to cofam swoją wypowiedź.

A różnica jest, no no.

Ogólnie życzę powodzenia w projekcie. Jak się sprawdzi to świetnie.
05-09-2011 16:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #10
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Wszystko OK poza jednym:

Quote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)
Jest to kompletnie bezsensowne. Co ze starszymi tytułami jak Doom, Wolfenstein 3D, jakieś inne stare produkcje? Jest trochę Zagrajmy z takich gier, po 4-5 dla każdej. Nawet trochę nowsze tytuły typu Warcraft 3, Diablo 2, etc. da się jak najbardziej oglądać w 480p

[Image: t43eX.jpg]
05-09-2011 16:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5