Post Reply 
My Little Pony: Friendship Is Magic
Author Message
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
My Little Pony: Friendship Is Magic
Czyli bajka dla małych dziewczynek, które okazały się być dorosłymi facetami. Od około roku (+/-) panuje i regularnie rozrasta się jeszcze bardziej fenomen ww serialu animowanego. Właśnie, serialu, czy może bajki? Trudno to sprecyzować, bo grono odbiorców jest bardzo szerokie.

Ja sam osobiście wpadłem w sidła MLP: FiM dopiero w tym miesiącu, co było dla mnie zaskoczeniem. Jakoś wcześniej nawet nie pomyślałem o tym, że to coś może mi się spodobać. Pierwsze skojarzenie (po zdjęciach z serialu) było takie, że to jakaś głupia bajka dla dziewczynek pokolenia Hannah Montany. Tak więc przez grubo ponad pół roku unikałem tej serii. Aż pewnego wrześniowego ranka, (btw męczył mnie niezły kac i ogólnie samopoczucie był takie sobie), odwiedziłem kanał Octopusa. Ot tak, żeby sprawdzić czy może jakaś drama się szykuje. Zauważyłem znaczną zmianę layoutu i masę komentarzy tylko i wyłącznie o MLP: FiM. Skacowany i chyba wciąż lekko pijany włączyłem leniwie, nie do końca świadom swojego czynu pierwszy odcinek (po części pilotażowy) My Little Pony: Friendship Is Magic.

No i zaczęło się. Pierwszy odcinek jest tak sprytnie i chytrze zrobiony, że kończy się w dość nieoczekiwanym i niedokończonym momencie. Widz siłą woli chce wiedzieć co się stanie dalej.
Ja właśnie tak miałem. Nie byłem wtedy jeszcze do końca przekonany do serii (ale coś już iskrzyło), mimo to bez większego zastanowienia włączyłem drugi odcinek. O ile w pierwszym odcinku było zabawnie i wesoło, to w kolejnym było tego więcej i mało tego - twórcy zaaplikowali nam nieświadomym coś w rodzaju narkotyku, który kazał nam pokochać kucyki.
Obejrzałem kolejne dwa odcinki i stwierdziłem, że to jest bajka których dziś brakuje. Dostarcza rozrywki jak kiedyś Johnny Bravo, Laboratorium Dextera czy Atomówki. Kac przestał przeszkadzać a humor się poprawił. ;-) A co do Atomówek, to właśnie ich twórczyni odpowiedzialna jest też właśnie za MLP: FiM.

W każdym razie, kończę właśnie pierwszy sezon i będę się zabierał za kolejny, bo podobno już ruszył.

Wyżej opisana opinia, to moją opinia i nie każdy może się z nią zgadzać. Nie każdy lubi kucyki. Znam takie osoby. Ale są też osoby, które nie chcą dać nawet jednej szansy nowym kucykom. A wg mnie warto.

Czekam na opinie wasze. Wszelakie. Pozytywne i negatywne. ;]
17-09-2011 16:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Podzielam Twoje zdanie w stosunku 1:1.
17-09-2011 17:07
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
(17-09-2011 16:33 )kaszubiak Wrote:  Ot tak, żeby sprawdzić czy może jakaś drama się szykuje.

Nawet Ty? Skriny też na wszystko robisz?

Poza tym jak byłem mały (miałem z 8-10 lat) to oglądałem to na TVN ale w tej starej wersji. Zaraz po kucykach leciały jakieś takie dziwne miśki co na brzuchach miał serce i jak te serce zaświeciło to te miśki wypinały brzuch i robiły tęcze ale nie pamiętam jak to się nazywało.

Edit:
Mam HAHA ora psyche
http://www.youtube.com/watch?v=H793_qIRVbw
(This post was last modified: 17-09-2011 18:12 by vlodek2532.)
17-09-2011 18:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matjas2211 Offline
*

Posts: 148
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Zakochałem się w kucykach, a co sądzicie o piątkowym Live JJ ?

http://youtu.be/DWkiWtqgOWc
[Image: madoka_magica_icons_by_zeiky-d4xkzmz.gif]
17-09-2011 19:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
(17-09-2011 18:11 )vlodek2532 Wrote:  Nawet Ty? Skriny też na wszystko robisz?

Poza tym jak byłem mały (miałem z 8-10 lat) to oglądałem to na TVN ale w tej starej wersji. Zaraz po kucykach leciały jakieś takie dziwne miśki co na brzuchach miał serce i jak te serce zaświeciło to te miśki wypinały brzuch i robiły tęcze ale nie pamiętam jak to się nazywało.

Edit:
Mam HAHA ora psyche
http://www.youtube.com/watch?v=H793_qIRVbw

Skriny robię, ale to nie dlatego. Czasami po prostu trzeba mieć na coś niezbity dowód. Robiłem tak (nie chodzi tylko o screeny) dużo wcześniej przed powstaniem zw. Nie usuwam żadnych wiadomości, maili, nie wyrzucam listów etc. Ale koniec offtopa. Nie o tym tu gadamy.

Starych MLP nie oglądałem. Obejrzałem kiedyś kilka (jak miałem z 8 lat) odcinków, ale w ogóle mnie nie kręciły. Miśki też pamiętam. Też chyba zbytnio za nimi nie przepadałem. Wolałem Motomyszy albo coś w tym stylu.

A co do live'a JJaya, był dość "barwny". Nawet nieźle się chłopaki trzymali po tych piwach. :)
Szkoda tylko, że MLP leciało z napisami angielskimi. Gdyby dali wersje OO, to MLP zdobyłoby jeszcze więcej fanów. Tak myślę. ;]
17-09-2011 19:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Miśki były chore i to nimi się powinni zająć nie teletubisiami. Wśród nich jest na pewno ojciec PedoBeara
17-09-2011 20:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matjas2211 Offline
*

Posts: 148
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Przynajmniej Miśki nie ryły czachy jak niektóre bajki co teraz .

http://youtu.be/DWkiWtqgOWc
[Image: madoka_magica_icons_by_zeiky-d4xkzmz.gif]
17-09-2011 20:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Bajki to pisał Andersen, nooby. Jest to serial animowany, którego grupą docelową są (przypuszczam) małe dziewczynki.

Generalnie fenomen tej serii był dla mnie zawsze wielką tajemnicą. Sam z ciekawości obejrzałem ze 2 odcinki i... meh. Serial w porządku, uczy jakichś tam wartości (kompletnie nie przystosowując tych nauk do prawdziwego świata), animacja stoi na bardzo dobrym poziomie i cieszy oko. Ale żeby mieć zaraz kisiel w gaciach? Podejrzewam, że gros "fanów" MLP to pozerzy (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało), którzy deklarują swoją sympatię dla tego serialu w celu wywołania tzw. lulzu. W skrócie: większość tych gości to randomy, które naczytały się 4chana i myślą, że jak wstawią sobie jako awatara kucyka, to są zabawni. LOL IRIONIA PATRZCIE NA MNIE DOROSŁY MENSZCZYZNA JESTEM I LUBIE SERIAL DLA DZIECI LOOOL IRONIAAA!

A Tara Strong najbardziej podobała mi się w roli Toot Braunstein.

EDIT: Postanowiłem, że poszukam fanowskie guro o MLP.

....

Yep, znalazłem.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 17-09-2011 21:03 by Gik.)
17-09-2011 21:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #9
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Obejrzałem pierwsze 10 minut 1 odcinka i wymiękłem. Nie dla mnie oglądanie jak kucyki organizują jakieś święto i niszczą chmurki :<

[Image: t43eX.jpg]
17-09-2011 21:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: My Little Pony: Friendship Is Magic
Gimpuś, Ty się nie znasz! Po prostu lubisz szkołę, i nie lubisz patatajać.

[Image: pierdyl-szkole-choduj-kuce-pl-ffffff]
(This post was last modified: 17-09-2011 22:31 by Wan1Mas.)
17-09-2011 22:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5