Post Reply 
Emulatory
Author Message
Dragonphis Offline
*

Posts: 7
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #1
Emulatory
Witam!
Dopiero zaczynam zabawę z zagrajmy. Aktualnie wrzucam odcinki z gry na gameboy'a.
Jak myślicie czy opłaca się robić zagrajmy z takich gier?
01-10-2011 10:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheKonZeb Offline
*

Posts: 72
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Emulatory
Nie ma czegoś takiego jak "opłaca się robić zagrajmy" czy "nie opłaca się robić zagrajmy". Rób zagrajmy z gry jakiej chcesz.
01-10-2011 11:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Emulatory
Sprawdź czy na YT ktoś puszczał już zagrajmy z danej gry (jeżeli to Pokemony, to sobie odpuść- na YT są już setki filmów z tej gry). No i oczywiście musisz sam pomyśleć czy gra prezentuje coś ciekawego dla widza, czy umiesz ją przejść, czy wiesz o niej coś ciekawego. Ostatecznie decyzja i tak należy do Ciebie ale na YT naprawdę nie potrzeba setnego identycznego LP z popularnej gry.

[Image: 88440151.gif]
01-10-2011 11:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Regolasek Offline
*

Posts: 60
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Emulatory
Jak pisali wyżej, zależy od gry :P Jeśli myślisz o Pokach to sobie odpuść, ale gry takie jak Żółwie Ninja czy jakiś Spiderman, tego jest znając życie mało i takie ciekawiej się ogląda :P
01-10-2011 12:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dragonphis Offline
*

Posts: 7
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Emulatory
Ta gra to LoG3. wydaje mi się ze fajnie komentuje tylko nie wiem jak inni ludzie to widzą bo mam tylko 2 widzów xD
Ale dzięki za odpowiedzi :) wydaje mi się ze dobrą grę wybrałem.
(This post was last modified: 01-10-2011 20:49 by Dragonphis.)
01-10-2011 20:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Emulatory
Jeszcze jedno - jeżeli chcesz nagrywać LP grając na emulatorze, to bardzo Cię proszę - nie używaj savesate'ów. A przynajmniej nie zapisuj gry dosłownie co chwila. Oglądanie kogoś, kto co parę sekund ładuje jakiś savestate, bo mu skok nie wyszedł jest naprawdę irytujące i jest zaprzeczeniem idei grania w gry, które przecież z zasady powinny stawiać przed graczem jakieś wyzwanie. Graj tak, jakbyś grał na konsoli, czyli zapisuj w odpowiednich miejscach. Np. po ukończeniu poziomu lub w savepointach.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 02-10-2011 18:49 by Gik.)
02-10-2011 12:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Emulatory
Quote:z zasady powinny stawiać przed graczem jakieś wyzwanie
Eeee… nie?
02-10-2011 13:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dragonphis Offline
*

Posts: 7
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Emulatory
Właśnie zapisuje bardzo rzadko z racji tego, że zapominam xD i przechodzę tą grę 3 raz więc mam już wprawę :)
02-10-2011 16:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Shinji-kun Offline
*

Posts: 69
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Emulatory
(02-10-2011 13:55 )apparatus Wrote:  
Quote:z zasady powinny stawiać przed graczem jakieś wyzwanie
Eeee… nie?
To wyobraź sobie Super Mario Bros. bez konieczności wykonywania skoków, bez przeciwników, których trzeba unikać, jedynie ciągły bieg w prawo i co pewien czas zmieniające się poziomy. Byłoby to według ciebie ciekawe?

Wiadomo, że pewnych granic nie powinno się przekraczać jeżeli chodzi o poziom trudności, ale sytuacje, w których gracz nie musi się praktycznie wysilać to lekka przesada, przynajmniej moim zdaniem.

Gra, owszem, ma bawić, ale jaka jest zabawa, gdy wszystko przychodzi bez wysiłku?
02-10-2011 16:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #10
RE: Emulatory
(02-10-2011 13:55 )apparatus Wrote:  
Quote:z zasady powinny stawiać przed graczem jakieś wyzwanie
Eeee… nie?

Eeee... tak? Właśnie na tym polegają gry i zabawy. Od zawsze. Na tym właśnie polega zabawa: musisz się wysilić, żeby wygrać. Jak w przedszkolu dostajesz do zabawy puzzle, to masz za zadanie je ułożyć w całość. Kiedy bawisz się w chowanego, twoim wyzwaniem jest znaleźć wszystkie ukrywające się osoby. Kiedy grasz w Mario/Donkey Konga/Castlevanię/cokolwiek, to musisz pokonać wielu przeciwników oraz platform, a także ograniczenie czasowe, aby dotrzeć do końca poziomu. To sprawia, że nawet jeśli przegrasz pierwszy, drugi, trzeci raz, to chcesz grać dalej. Chcesz wygrać. W przygodówkach podobnie - aby przejść dalej musisz rozwiązać zagadkę/użyć odpowiedniego przedmiotu. Chcesz rozwiązać zagadkę = chcesz wygrać.

Gra MUSI stawiać przed graczem wyzwanie. Tak, jest to moje subiektywne odczucie, wiem. Pozwól, że pominę pseudoartystyczne ciągoty niektórych ludzi, którzy publikują swoje gry na takich serwisach jak Newgrounds, czy inne jemu podobne. Przykładem może być ta gierka, do które zarzuciłeś link w jakimś temacie, a której nie pamiętam nazwy. Wiesz, ta, która stawiała przed graczem niesamowicie trudne wyzwanie, jakim było domyślenie się, że należy stanąć tyłem do ściany... czegoś. Czarnego szlamu powiedzmy. O ich twórczość mało kto dba.

No popatrz - niby projekt artystyczny, ale jednak postawił przed graczem jakieś tam wyzwanie. Śmiesznie proste, ale co tam.

[Image: aqI8D.jpg]
02-10-2011 19:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5