Post Reply 
1920: Bitwa Warszawska 3D
Author Message
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
(07-10-2011 05:20 )Regolasek Wrote:  
(06-10-2011 21:26 )SeedPL Wrote:  
Quote:Moim zdaniem postać Piłsudskiego bardziej przypominała mi Stalina niż naszego naczelnika
Jeden i drugi był siebie warty, więc w czym problem.

Na film idę klasowo do kina, zobaczymy czy faktycznie kicz.

O bardzo przepraszam ale porównywanie Stalina do Piłsudskiego to jest już przesada...
Nie można porównać mordercy do bohatera...

I jeden i drugi zabijał, różnica polega na tym ze na historii jeden jest przedstawiony (w polsce) jako bohater, a drugi jako osoba z "achievmentem" na parę milionów killi, nic specjalnego.
07-10-2011 06:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
(07-10-2011 05:20 )Regolasek Wrote:  O bardzo przepraszam ale porównywanie Stalina do Piłsudskiego to jest już przesada...
Nie można porównać mordercy do bohatera...

Cóż, myślę że gdybyś litwinów zapytał co myślą o Piłsudskim to by ci odpowiedzieli coś znacznie innego. Zresztą poczytaj sobie co nieco o Piłsudskim to może zrozumiesz. Ten film również jest bardzo biało-czarny. Polacy to honorowi, dzielni żołnierze walczący o przetrwanie ataku złego i chcącego zdobyć władzę nad światem imperium zła i zepsucia. A ta scena kiedy Lenin krzyczy o zdobyciu całego świata: brakowało mi w niej tylko grzmotów, błysku i demonicznego śmiechu.

[Image: 88440151.gif]
07-10-2011 07:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Offtopując dodam, że Hitler dosyć cenił sobie Piłsudzkiego ;)
Na razie filmu nie widziałem, ale nadrobię zaległości. Historycy z mojego wydziału również niepochlebnie się wypowiadali, ale Olbrychski jako PIłsudzki im się dosyć podobał, tak jak i Tuchaczewski. Wielu się zawiodło Wieniawą w wykonaniu Lindy... ech, ile ciekawego się dowiedziałem.
07-10-2011 19:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Regolasek Offline
*

Posts: 60
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
(07-10-2011 19:59 )Roofix Wrote:  Offtopując dodam, że Hitler dosyć cenił sobie Piłsudzkiego ;)

Nie tyle co cenił, ale na pewno bał się nas zaatakować, dopiero po śmierci naszego naczelnika, rozpoczęły się snucia i plany.

Jak dla mnie film - OK.
Nie był on zbyt historyczny, on miał nastawiać na akcję, na to oby widz poczuł się jakby sam brał udział w walce. Nastawiony jest też pod odbiór widzów zagranicznych.

Teraz tylko czekam by ładnie zrobili Wiznę i jestem dumny z naszego kina!

PS : W bunkrze Hitlera znaleziono jakiś czas temu coś w stylu listu/dziennika gdzie pisał że ze wszystkich ludów podbitych ceni sobie polaków, bo nikt nie stawiał takiego oporu.
08-10-2011 08:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #15
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Quote:Nie tyle co cenił, ale na pewno bał się nas zaatakować, dopiero po śmierci naszego naczelnika, rozpoczęły się snucia i plany.
Bał się prototypów obozów koncentracyjnych, które ten morde....Piłsudski tworzył.
08-10-2011 13:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Quote:Bał się prototypów obozów koncentracyjnych, które ten morde....Piłsudski tworzył.
Seed, wybaczę Ci to ze względu na Twój wiek ;)
08-10-2011 15:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Regolasek Offline
*

Posts: 60
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Seed pozwól że ci coś powiem:
Piłsudski nie tworzył obozów koncentracyjnych, lecz więzienia polityczne, gdzie nikogo nie zabijano, nie robiono mydła, ani nic. Trafiali tam jego przeciwnicy polityczni...
08-10-2011 17:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
W Anglii w szkółce dowiedziałem się troszkę innych rzeczy, ale to zależy od punktu historyka...
08-10-2011 19:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Regolasek Offline
*

Posts: 60
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Jeśli masz historię naszego kraju, powtarzać od jakichś zasra.... historyków z Anglii to ja dziękuje... Anglicy to wredny naród, czemu? Myślicie że katastrofa pod Gibraltarem w 43 to wypadek? Wielka Anglia zawsze miała daleko w dupie polaków, zawsze chodziło im tylko o siebie. I Czyżby nie oni wraz z Amerykanami wydali nas na pastwę Stalina? Więc poglądami angielskich historyków można wytrzeć podłogę...
09-10-2011 12:39
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #20
RE: 1920: Bitwa Warszawska 3D
Quote:Seed, wybaczę Ci to ze względu na Twój wiek
Nie wyczułeś nutki ironii, przyjacielu?
09-10-2011 14:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5