Post Reply 
Pytania dotycząca partnera YouTube
Author Message
FeBul Offline
*

Posts: 17
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #1
Pytania dotycząca partnera YouTube
Witam wszystkich. Mam do was wszystkich pytanie, oczywiście kto będzie w stanie mi choć trochę pomóc niech napisze co "wie". Poprzedzam że to o co spytam to tylko na przyszłość więc jakby co to nie naciskać. Czytałem o partnerstwie na necie i wg. ale i tak nic nie rozumiem. Może tak napiszę te moje pytania w postaci takiego mini-planu więc:

1) O partnerstwo mogę się zgłosić na stronie youtube, ale słyszałem też o jakiś firmach co dają partnera oraz że są te firmy dobre i złe, teraz pytania. Do tej firmy to ja sam mam napisać czy oni do mnie napiszą? Jakie firmy są dobre a jakie złe, jakie polecacie (sorry za powtórzenia)

2) Ok powiedzmy że mógłbym mieć partnera teraz kwestia zarobków. Gdzie te pieniądze będę dostawał? Będę musiał założyć konto w banku? Jak mam 14 lat to będę te zarobki otrzymywał wg.? Dodam że na swoim kanale mam ustawiony wiek 18 i mam go ukrytego. Słyszałem że nie będę mieć problemów jakby co z partnerem ( co do wieku, pisałem już wątek na ten temat ) i że konto w banku można mieć od 13 lat (chyba że coś mi się p*je***o?) I czy mogę ewentualnie wkręcić w to rodziców (jakby się zgodzili oczywiście ^^)

3) Ok teraz ogólna kwestia otrzymania partnera czyli tak - jak dużą popularnością muszą cieszyć się moje filmy aby otrzymać partnera? Tutaj akurat zależy od firmy i proszę nie pisać o tzw. "pomarańczce" bo już na jednym temacie na forum się o tej firmie naczytałem więc...
No dobrze mam na oku pewną firmę i chce do niej napisać, co mam do niej napisać?

4) Słyszałem coś o (teraz zacytuję "słownie", ponieważ nie wiem jak to napisać) "acceńsie". Co to jest ten "accens"? Słyszałem (znowu się powtarzam, wiem) że jeżeli się to ma to nie można mieć partnera.

5) Czy są jakieś inne ważne warunki które muszę spełniać aby mieć partnera? Wiem że nie mogę mieć filmików które łamią prawa autorskie.


To chyba koniec tej "lektury". Wiem że to wszystko takie "dziwne". Jeżeli macie jakieś inne dobre źródło informacji na ten temat to prosiłbym o linka/info na PW. Napisałem to, ponieważ nie wiem kompletnie o co we wszystkim chodzi, a ciekawość była po prostu silniejsza ode mnie. Nie wiem znowu czy w dobrym dziale to napisałem. Mam nadzieję że ktoś mi to dokładnie wszystko wytłumaczy i będę już wszystko wiedział. Chyba o niczym nie zapomniałem?


Dziękuję
FeBul
17-10-2011 21:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
carving85 Offline
*

Posts: 49
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
https://www.google.com/adsense/v3/app w 4 punkcie chodzi ci chyba o to ? jak tak to właśnie tutaj zakładasz konto na który są przesyłane zarobki z reklam więc żeby mieć partnera musisz mieć też konto tutaj
17-10-2011 22:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
1. Różnie bywa - do jednych sam musisz napisać (lub być bardzo popularny), drudzy sami do Ciebie napiszą (ponownie - jeśli jesteś bardzo popularny).

2. Podpisujesz umowę i w niej jest kwestia zarobków regulowana, w tym: sposób generowania, ilość, sposób przekazywania. Najczęściej jest to umowa elektroniczna, nigdy nawet nie zobaczysz żadnego przedstawiciela na oczy. Tak samo on nie zobaczy - dlatego wiek jest bez znaczenia, chyba że jest regulowany w umowie. Zauważ, że wg prawa ("wg" == "według"!) od zarobków muszą być odprowadzane podatki - chętnie się dowiem, jak jest w tej sytuacji. NIP by Ci się przydał.

3. To jest ustalane indywidualnie. Obiło mi się o uszy kiedyś, że 600 widzów to w ogóle granica rozważania partnerstwa przez samo YT - myślę, że może coś w tym być.

4. AdSense. Zarabianie z wyświetlania reklam. Poszukaj na forum.

5. Ustalane indywidualnie. Generalnie musisz mieć w miarę czyste konto, możesz np. sprawdzić status w pierwszych dwóch rubrykach Ustawienia>Zarządzaj kontem.

W razie wątpliwości poczytaj ten dział: http://www.youtube.com/partners


BTW jesteś podpisany po lewej stronie posta - nie musisz się dodatkowo podpisywać na dole ;>

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
17-10-2011 23:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
1) Firmy kojarzę trzy. Jedna to wspomniany później przez ciebie Netcom, druga to Agora, a o trzecią pytaj Gimpera. Taktyka zależy od osoby - z reguły należy zgłosić się samemu, do popularnych YouTuberów czasem odzywają się przedstawiciele. Netcom stosuje także viral marketing w postaci dawania partnerstwa ludziom bez uprzedniejszego zawiadomienia - logujesz się i masz od nich propozycję dołączenia do programu partnerskiego.
2) Żeby złożyć wniosek o konto partnerskie musisz mieć ukończone 18 lat lub też rodzic musi założyć konto na YouTube, poświadczająca za ciebie.
3) Administracja YouTube jest w tej kwestii dość zróżnicowana, z reguły zależy to od przedstawianych materiałów. Jeśli chodzi o zwykłe materiały "Zagrajmy w" to partnerstwo od samego youtube z reguły nie jest przyznawane, choć bywają wyjątki w przypadku dużych ilości wyświetleń lub widzów (naprawdę dużych, rzędu 10k). Z tego, co zauważyłem, Minecrafta traktują bardziej liberalnie. Bóg jeden raczy wiedzieć czemu.
4) AdSense to usługa Google umożliwiająca zarabianie poprzez wyświetlanie reklam i klikanie w nie. Z reguły stosuje się go np. na własnych stronach, ale konto partnerskie YouTube pozwala na umieszczanie ich przy filmach. Stąd biorą się zarobki partnerów.
5) Musisz mieć pełne prawo do używania wszystkich użytych materiałów do celów komercyjnych. W teorii. W praktyce wiemy, jak to działa (JJayJoker? ;>), wystarczy unikać licencjonowanej muzyki.
17-10-2011 23:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
(17-10-2011 23:21 )apparatus Wrote:  1) Firmy kojarzę trzy. Jedna to wspomniany później przez ciebie Netcom, druga to Agora, a o trzecią pytaj Gimpera. Taktyka zależy od osoby - z reguły należy zgłosić się samemu, do popularnych YouTuberów czasem odzywają się przedstawiciele. Netcom stosuje także viral marketing w postaci dawania partnerstwa ludziom bez uprzedniejszego zawiadomienia - logujesz się i masz od nich propozycję dołączenia do programu partnerskiego.

Ciekawe, a czy jest w takim zaproszeniu nazwa zapraszającego? Czy jest to nazwa firmy, czy konta YT? Czy jest to: "Zaproszenie do dołączenia do konta programu partnerskiego YouTube"? Jeśli tak, to konta połączone przez np. aplikację do programu partnerskiego (gdy zgłaszasz kilka) nie mogą być w ten sposób zaproszone.

BTW viral marketing to coś innego niż chamska aktywizacja jak w tym przypadku.

(17-10-2011 23:21 )apparatus Wrote:  4) AdSense to usługa Google umożliwiająca zarabianie poprzez wyświetlanie reklam i klikanie w nie. Z reguły stosuje się go np. na własnych stronach, ale konto partnerskie YouTube pozwala na umieszczanie ich przy filmach. Stąd biorą się zarobki partnerów.

Nie tylko stąd - masz jeszcze inne dodatki, o których ktoś już tutaj pisał, za aktywność społecznościową przy Twoich filmach.

(17-10-2011 23:21 )apparatus Wrote:  5) Musisz mieć pełne prawo do używania wszystkich użytych materiałów do celów komercyjnych. W teorii. W praktyce wiemy, jak to działa (JJayJoker? ;>), wystarczy unikać licencjonowanej muzyki.

I fragmentów filmów.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
17-10-2011 23:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
Quote:BTW viral marketing to coś innego niż chamska aktywizacja jak w tym przypadku
Fakt. Z reguły używam tego słowa w znaczeniu ogółu partyzanckiego marketingu. Hell, why not, to tylko durny neologizm.
Quote:Nie tylko stąd - masz jeszcze inne dodatki, o których ktoś już tutaj pisał, za aktywność społecznościową przy Twoich filmach.
To tylko na YouTube, z oczywistych względów. Mówiłem ogólnie o adsense, które z reguły umieszcza się na stronach.
Quote:Ciekawe, a czy jest w takim zaproszeniu nazwa zapraszającego?
Sęk w tym, że nie z tego co wiem, to nie ma.
18-10-2011 15:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Pytania dotycząca partnera YouTube
Netcom - problemy prawne, nieuczciwe rozliczenia, beznadziejny support, 30% z 63% stawek. Przyjmują każdego.
Stocks Network LTD - niejasności z polskim prawem (firma amerykańska), 70% z 63% stawek, słaby kontakt. 1,5k widzów+
Agora - ciężko się dostać (duża popularność wymagana), niestety współpraca z Rockami i Gazetą Wyborczą, 50% z 63% stawek, dużo lepsze reklamy - więc wyższy zysk, dobry kontakt. 3k bardziej około 5k widzów.
YouTube - full zarobki, samemu się rozliczasz z podatków - 2000 widzów to około 100 euro miesięcznie. Różnie.


Jak partnera, to jedynie od YouTube albo Agory. Jeżeli ni tego ni tego nie możesz, to Adsence. Nie od firm. Nie wplątuj się w to - nie opłaca się.

apparatus też usunął ci sygnaturę
(This post was last modified: 18-10-2011 23:30 by Mandero.)
18-10-2011 23:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoc w sprawie konta na YouTube. EncodedPL 4 1.941 16-09-2013 07:02
Last Post: Davidb9310
  YouTube nie przyjmuje filmiku Miwoli 5 1.341 06-07-2013 23:04
Last Post: Tectologic
  YouTube nie łączy się z Facebookiem Miwoli 3 1.191 19-04-2013 12:41
Last Post: LamaTiVi
  Kanał niedostępny tuż po zgłoszeniu się na partnera Byczek 2 1.034 08-04-2013 17:20
Last Post: Byczek
Wideo Strona główna YouTube - pytanie Grzesiiu 1 2.005 21-03-2013 21:58
Last Post: McTheLipen
  Wyświetlenia YouTube na minusie ISKIEROV94 14 2.963 22-02-2013 16:36
Last Post: ISKIEROV94
  Bitrate na Youtube john 1 1.299 13-02-2013 17:31
Last Post: fszeker
  Pytanie w sprawie partnera qwerty1991 1 978 11-02-2013 06:32
Last Post: fszeker
  Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera Gaer56 7 2.522 17-01-2013 05:22
Last Post: fszeker
  Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie Dawchal 5 1.899 10-01-2013 01:22
Last Post: Rexlu

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5