Post Reply 
Pokemon Indigo League
Author Message
lukiatos Offline
*

Posts: 31
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Pokemon Indigo League
Tak. Pojedynek Brocka z Ashem
01-11-2011 11:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Pokemon Indigo League
Heh, kiedyś to było coś! Tyle kasy przetracone na przeróżne idiotyzmy (naklejki do albumu rulez!), tyle godzin poświęconych na grę na GBC (np. zebrałem w Yellow 150 poków i co dostałem? Możliwość drukowania pokedexa na specjalnej drukarce... 0.o).

Jakiś czas temu napadło mnie, by ponownie obejrzeć. Przejrzałem pierwszą serię i zacząłem drugą, ale już tak mnie zmęczyła, że nie miałem ochoty oglądać dalej. Dlaczego? Zacznijmy od Asha - jest on zadufaną w sobie personą, której wszystko przychodzi albo fartem, albo przy pomocy innych. Przedkłada brutalną siłę nad jakikolwiek pomyślunek. Jego nieporadność w przeróżnych sytuacjach aż boli. Raz od wielkiego święta złapie nowego poka. Każdy odcinek był przewidywalny - Zespół R (idiotka z idiotą + lekko inteligentniejszy kot) coś namiesza, a nasi dzielni protagoniści siebie oraz innych obronią. Ew. ktoś im pomoże.

O wiele więcej grałem w te RPGi niż oglądałem serial, więc lekko irytowało mnie, jak może sobie fartem poradzić, mimo prawie zerowego treningu. Generalnie Team Rocket to jakieś 80% expa made by Ash.

Powiem tak - gdyby wybrali jakąś ciekawszą postać niż fajtłapowaty Ash i zrezygnowali z każdoodcinkowego występowania Zespołu R - być może bym obejrzał wiele więcej sezonów. Niestety moja empatia czyni oglądanie nieporadnych bohaterów bardzo męczącą rozrywką...

Co do dyskusji powyżej - najpierw był Pokemon Red i Blue, potem serial, następnie na podstawie serialu - Yellow. W grze ataki elektryczne nie działają na typ "Ground", ale działają normalnie na "Rock" (jest kilka takich dziwnostek w tym systemie), za to Onix jest typu Ground+Rock, więc w grze nie działa na niego prąd. Oczywiście trzeba było wprowadzić hack do serialu, by jednak Ash wygrał, gdyż złapanie wodnego poka go przerasta (nie mówiąc już o wpadnięciu na sam taki pomysł) ;P Jak był takim zapaleńcem, to czemu jeszcze przed wyruszeniem z domu nie przyswoił sobie tabelki przewag?...

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
01-11-2011 18:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Pokemon Indigo League
(01-11-2011 00:07 )Shinji-kun Wrote:  Nie byłem pewien, czy odnosisz się do faktu, że Pikachu poraził skałę, czy że pokonał Pokémona skalnego atakami elektrycznymi. Przyjąłem tą drugą wersję, która jest teoretycznie możliwa.
Nie mówię, że jest to w jakikolwiek sposób logiczne - odnoszę się bardziej do mechaniki samej gry, na której Anime jest (w pewnym stopniu) bazowane.

Tylko, że Geodude i Onix są typem kamienno/ziemnym więc ataki elektryczne nadal na nich nie działają. Double fail.

[Image: 88440151.gif]
01-11-2011 21:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Shinji-kun Offline
*

Posts: 69
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Pokemon Indigo League
(01-11-2011 21:56 )punio7 Wrote:  Tylko, że Geodude i Onix są typem kamienno/ziemnym więc ataki elektryczne nadal na nich nie działają. Double fail.
Wiem. Odnosiłem się do wypowiedzi Lavosa, który stwierdził, że 'skasowanie atakiem elektrycznym kamiennego poka' jest brednią. Że Geodude jest nie do pokonania przy pomocy samego Pikachu z atakami elektrycznymi, wiem doskonale.
(This post was last modified: 02-11-2011 17:16 by Shinji-kun.)
02-11-2011 17:15
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sylwek150c Offline

Posts: 19
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Pokemon Indigo League
Seria fajna lecz wole sobie sam pograc niz ogladac:)
04-11-2011 16:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
iskradeus Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #16
RE: Pokemon Indigo League
Niezwykłe monotonne i beznadziejne dzieło, pierwsze części, były zdecydowanie lepsze..

www.msweb.pl
28-06-2012 00:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5