Post Reply 
Nightmare House 2 - Recenzja
Author Message
JDabrowsky Offline
*

Posts: 10
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #1
Nightmare House 2 - Recenzja
[Image: nhlogo.png]

Wstęp
Jak dawno nie zamieszczałem żadnego artykułu... Pora to nadrobić! W ostatnim czasie przeszedłem bardzo ciekawa grę, zwana "Nightmare House 2". Gra ta sprawiła na mnie tak ogromne wrażenie, że postanowiłem o niej napisać recenzje.

O grze
Zaczynamy od nie miłej sytuacji, gdyż jesteœmy sami w lesie, nasz jedyny srodek transportu wyladował na drzewie a my jesteœmy ranni. Cóż w tak nie miłej sytuacji mamy uczynić? Oczywiœcie odszukać jakiegos człowieka, który mógłby zawiadomić Pogotowie oraz nas opatrzyć. Znajdujemy dom, w którym już przez okno widać, że jest cos nie tak, los sprawił, że nasz bohater to ciekawski chłoptas, który pragnie wejsć do budynku - co mu się udaje.

[Image: nhemily.png]

Nightmare House 2, to gra typu horror. W, której jedynym celem jest uratować swoje życie i uciec ze szpitala (przeszkadzać nam w tym będa hordy Zombiaków oraz zła kobieta, która straszy nas już od samego poczatku gry).
Gra jest zbudowana na silniku "Half Life 2" (wystarczy mieć podstawkę a dodatek Nightmare House 2 pobierzemy za darmo z tej strony: http://nh2.wecreatestuff.com/).
Ale cóż ciekawego jest w tej grze, skoro tak się nia podniecam? Otóż gra zawiera swietne soundtracki, które sprawiaja, że boimy się każdego kroku, każdego otwarcia drzwi i uruchamiania innych urzadzeń. W tej grze, ciagle musimy być przygotowani na wyskakujaca dziewczynke, pojawienie się czegos strasznego itp.
Grafika nie jest aż tak wysoko rozwinięta dzięki czemu gra bez problemu pójdzie nam na nawet słabszych Pecetach.

Gra zawiera wiele elementów "psychologicznych", które maja na celu zachwiać przez chwilę nasza psychikę, co w efekcie końcowym potęguje strach. Jedynym minusem jest silnik, w którym np. trzeba chwilę poczekać, by móc otworzyć drzwi (Jak widać minus nie jest jakis ogromny co pokazuje, że dodatek jest wprost epicki!)

Fabuła w tej grze jest jednym z najlepszych plusów. W grze występuja dwa zakończenia (dobre i złe) dzięki czemu możemy wybrać jaki los ma nas spotkać. Pod koniec jednego z zakończeń wyjasnia się cała fabuła, która naprawdę jest dramatyczna? Tak dramatyczna.

Jeden z moich przyjaciół miał kiedys opis na GG:
Quote:"Darmowe i dobre? Linux, gimp i spanie"
, zamieniłbym "Linux" na Nightmare House 2!

Tak, więc jak pod koniec każdej recenzji pragnę zwrócić uwagę na chorobę psychiczna jaka jest "Uzależnienie", naprawdę izolujmy sobie dawki komputera.

Dziekuje za przeczytanie.
JDabrowsky (Vane)

Użyto znaków: 2356
Wszelkie prawa co do artykułów zastrzeżone. Jesli chcesz skopiować artykuł na swoja stronę/forum musisz dać odznacznik do mojego bloga + napisać kto jest autorem artykułów.

Oryginalny link do artykułu: http://vane.freeiz.com/artnh.html

20-11-2011 17:04
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Nightmare House 2 - Recenzja
(20-11-2011 17:04 )JDabrowsky Wrote:  Wstęp
Jak dawno nie zamieszczałem żadnego artykułu... Pora to nadrobić!

Jak przerzucasz arty ze swojego bloga metodą Kopiego-Pasta, to chociaż przeczytaj i ew. zaktualizuj ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
22-11-2011 19:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
iskradeus Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Nightmare House 2 - Recenzja
Film jest bardzo dobry, nie wiem jak książka,,,

www.msweb.pl
28-06-2012 00:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Recenzja gry The Elder Scrolls III: Morrowind TheQuadFour 5 1.822 13-04-2012 19:20
Last Post: bossek
  Borderlands - Recenzja JDabrowsky 4 1.844 26-11-2011 11:26
Last Post: JDabrowsky

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5