Post Reply 
Książki na podstawie gier
Author Message
bossek Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #31
RE: Książki na podstawie gier
ja tam jedynie czytałem książki z World of Warcraft'a
http://www.wow.info.pl/ksiazki-z-trescia.../#more-299
mi się ogólnie podobają chodź całych nie przeczytałem bo przez wakacje zdążyłem przeczyta u brata ciotecznego :)
03-04-2012 19:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Igni Offline
*

Posts: 1
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #32
RE: Książki na podstawie gier
Witam! Czytając ten temat, nie mogę nie wspomnieć o nadchodzącym "Diablo III: Zakon", mającym premierę 27-06-2012. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to na stronie Fabryki Słów znajdują się fragmenty do poczytania. :)

http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi.php...4#searchkk
22-06-2012 11:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dagon Offline
*

Posts: 1
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #33
RE: Książki na podstawie gier
Witam zarejestrowałem się specjalnie po to by napisać o tym Diablo 3 polecam tym którzy naprawdę lubią serie diablo mnie wciągnęła na tyle że pocisnąłem jeszcze raz pierwsze 2 części

co do książek na podstawie gier:
http://guildwars2.pl/ksiazki,a590

- świat GW, chyba nie trzeba więcej tłumaczyć
3 tomy niestety na razie tylko pierwszy dostępny po polsku, dostępny w każdym empiku

polecam również przeczytać książkę z uniwersum EVE online:
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/t...a-empireum

- nie chce spoilerować więc napisze tylko że jest wciągająca i świetnie pokazuje jak doszło do powstania tego co widzimy teraz w grze
17-10-2012 18:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
OmonandTao Offline
*

Posts: 35
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #34
RE: Książki na podstawie gier
Naprawdę nikt nie wspomniał jeszcze o Wiedźminie? :) Wspaniałe książki Sapkowskiego. Powiem tak, mogą bardziej wciągnąć niż sama gra.
03-11-2012 23:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #35
RE: Książki na podstawie gier
Erm... może nikt o tym nie napisał, bo to właśnie gry powstały na podstawie książek, a nie odwrotnie? Swoją drogą, jeżeli chcesz porównywać książkę do gry, to możesz to robić chyba tylko pod kątem fabuły. A w tym, że te pierwsze mają lepszą fabułę od Wiedźminów CD Projektu (słyszałem określenie ,,egranizacja'', ale go nie znoszę), nie ma nic dziwnego.

Co do samego tematu, to mój kolega kupił na ostatnich Targach Książki powieść ,,Rosjanin'' która uzupełnia fabułę gry Battlefield 3 (i tak dziurawą niczym ser szwajcarski, jak podejrzewam). Ponoć jest dobra, ale meh... żołnierze... kiepski temat na książkę, tak moim zdaniem.
(This post was last modified: 04-11-2012 00:26 by Elwood.)
04-11-2012 00:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Argemen Offline
*

Posts: 58
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #36
RE: Książki na podstawie gier
Ja szczerze polecam książkę "Upadek Reach" Erica Nylunda.

Co prawda okładka nie zachęca, bo w porównaniu do wersji anglojęzycznej jest po prostu szpetna, ale fabuła bardzo rozszerza świat Halo znany z gier. Akcja dzieję się przez grą Halo: Combat Evolved i częściowo przez Halo: Reach. Pokrywa okres od 2517 do 2552. W książce opisany został proces rekrutacji i brutalnego szkolenia Spartan II i wydaje się, że pełnić oni będę główną rolę. Jednak tak nie jest, są oni drugoplanowi, ponieważ o wiele bardziej autor skupił się nad postacią Dr Halsey i Cpt. Keyesa. Nylund genialnie opisał bitwy kosmiczne, co nie jest do końca łatwym zadaniem.

Książkę polecam wszystkim fanom Halo.
28-11-2012 13:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Książki Obcojęzyczne Gaer56 3 1.456 18-02-2013 16:01
Last Post: Berx

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5