Post Reply 
Sluga Boży - Jacek Piekara
Author Message
Likan Offline
*

Posts: 9
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #1
Sluga Boży - Jacek Piekara
Nie, nie jest to recenzja. Dziękuję.

Ta książka może wydawać się dość.... kontrowersyjna. Ale tylko dla tych, co wierzą w Kościól i są bez dystansu. Przedstawia ona świat, w którym Jezus Chrystus zstąpil z krzyża i ukaral swoich prześladowców. Świat, w którym fragment modlitwy "Ojcze Nasz" brzmi: "I DAJ NAM SILĘ, BYŚMY NIE PRZEBACZALI NASZYM WINOWAJCOM". Świat, w którym nasz Pan i jego Apostolowie wyrżnęli w pień pól Jerozolimy.

W "Sludze Bożym" czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytualy, demony zstępują na świat, czarownice knują intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się pewien Inkwizytor, którego serce jest gorące jak ogień stosów, na które posyla swe ofiary.

Teraz coś ode mnie. Książka BARDZO wciąga. Przyciągnęla mnie do niej [książki] sama już otoczka (czarownice, demony, inkwizycja) no i sam fakt Zstąpienia z Krzyża. Same.. ee.. "momenty" się tu nie pojawiają, jednak niektóre wyrażenia i sytuacje są raczej tylko dla pelnoletnich. Lub +16. Gorąco polecam :)

Code:
Autor: Jacek Piekara
Tytul: Sluga Boży
Wydawnictwo: Fabryka Slów

Let's Rock!
(This post was last modified: 03-01-2012 21:31 by Likan.)
03-01-2012 21:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Przeczytałem prawie wszystkie z serii (po za tymi o młodości Mordimera) - dobrze napisane, przyjemnie się czyta.
Ps. Dwa akapity wziąłeś z opisu książki serwowanego przez wydawcę? Bo ten to ja znam na pamięć. Zawsze lepiej walnąć coś więcej od siebie, by ktoś nieobeznany wiedział "z czym to się je".
05-01-2012 01:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Likan Offline
*

Posts: 9
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Pomyślalem, żetak będzie ladniej. Następnym razem napiszę więcej od siebie. Dzięki!

Let's Rock!
07-01-2012 16:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Jak chcesz zaprezentować książkę, zrób to swoimi słowami - robiłem recenzje książek do gazetki szkolnej (szpan).
07-01-2012 17:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kornik755 Offline
*

Posts: 28
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Wydawnictwo: Satanek S.A.
08-01-2012 22:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Myszor007 Offline

Posts: 9
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Czytałem wszystkie części i również polecam. Nie jest to co prawda wybitna literatura po której to zatopimy się w Nirwanie ale do poczytania dla przyjemności jak najbardziej. Piekara tworzy ciekawie klimaty chodź z jego dotychczasowych dzieł jednak części o inkwizytorze jakoś najbardziej przypadły mi do gustu.
11-12-2012 00:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Sluga Boży - Jacek Piekara
Po raz pierwszy z Mordimerem spotkałem się na łamach czasopisma Fantasy, w którym Piekara był redaktorem naczelnym. Publikował tam opowiadania, które jeśli mnie pamięć nie myli, nie zostały ujęte w zbiorach. Znając wcześniej inkiwzytora i spółkę, dużo przyjemniej czytało się "Taniec czarnych płaszczy" (opowiadanie, w którym Mordimer poznaje Kostucha). Seria warta polecenia, a jeśli chodzi o "kontrowersyjność" - trzeba mieć umysł mocno ograniczony, żeby bulwersować się z powodu fikcji literackiej w literaturze pięknej.

@Myszor007
Możesz mi podać przykład utworu wybitnego w Twoim ujęciu?

Screw you guys, I'm goin' home!
11-12-2012 13:35
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5