Zagrajmy w...
Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" (/showthread.php?tid=49)

Pages: 1 2 3 4 5 6


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Ugandyjczyk - 07-02-2011 15:20

Jak przekonwertować filmik bez utraty jakości ? Waga filmiku zmniejszyła mi się, ale obraz jest beznadziejny.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - RomanPL79 - 08-02-2011 06:26

Z czego korzystasz? Jak z Windows Movie Marker to chyba wystarczy po wybraniu nazwy zwiększać rozmiar pliku, ale pewny nie jestem (ja zawsze kręcę do jakości 480p).


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Revom23 - 08-02-2011 15:11

Ja zawsze w WMM robię "najlepsza jakość dla twojego komputera" (zalecane) no i mam filmiki w dobrej jakości. Nagrywam Frapsem :P Ale mam laptopa, a co za tym idzie - wbudowany mikrofon, więc gdy nagrywam czasem cicho mnie słychać. (ale np. na Skype słychać mnie dobrze, więc coś muszę poszperać, czułość mikrofonu zwiększyłem już ;))


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Ugandyjczyk - 08-02-2011 20:32

(08-02-2011 15:11 )Revom23 Wrote:  Ja zawsze w WMM robię "najlepsza jakość dla twojego komputera" (zalecane) no i mam filmiki w dobrej jakości. Nagrywam Frapsem :P Ale mam laptopa, a co za tym idzie - wbudowany mikrofon, więc gdy nagrywam czasem cicho mnie słychać. (ale np. na Skype słychać mnie dobrze, więc coś muszę poszperać, czułość mikrofonu zwiększyłem już ;))

Co do mikrofonu to mam to samo. Mój słuchawkowy (jakiś tani szit) jest zbyt kiepski do nagrywania LP, więc albo pokombinuje coś z tym wbudowanym albo po prostu będę musiał zakupić lepszego majka. Jeśli coś wykombinujesz z wbudowanym mikrofonem to daj znać.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - punio7 - 08-02-2011 20:57

Jeżeli chcecie przerabiać filmiki w WMM to najlepiej nagrywajcie gry w rozdzielczości 480p (640x480, 860x480). WMM wypluwa z siebie jakieś 550p ale YT i tak to prze konwertuje do 480p. A każda zmiana rozdzielczości z większej na mniejszą oznacza spadek jakości. Jeżeli chcecie nagrywać coś w większych rozdzielczościach to niestety trzeba zrezygnować z WMM, ale wtedy przynajmniej macie kontrolę nad plikiem wyjściowym.

Ja korzystam z Camtasia Studio, jest on b. prostym w użyciu programem nie wymagającym zbyt dużej wiedzy a jednocześnie dającym więcej swobody niż WMM. W Camtasia można wskazać rozdzielczość, format, kodek i jakośc pliku wyjściowego. Ostatnio korzystam z formatu MP4, gdyż przy domyślnych ustawieniach gwarantuję bardzo dobrą jakość obrazu przy rozsądnych rozmiarach.

Ponadto jak wspomniałem wcześniej, plik wyjściowy zawsze musi mieć rozdzielczość 480p, 720p bądź 1080p, w przeciwnym wypadku będzie prze konwertowany przez YT do rozdzielczości o poziom niższej a to oznacza spadek jakości.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Ugandyjczyk - 16-02-2011 00:27

Polecacie jakieś dobre sprawdzone słuchawki z mikrofonem ? Bardziej zależy mi na dobrym mikrofonie, a dźwięk to sprawa drugorzędna.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - EvilScrooge - 23-02-2011 12:16

@Punio7 Ja mam Camtasię ale jestem zmuszony do użycia wiele prostszego w użyciu WLMM. Niestety nie wiem jak zrobić w camtasia studio plik mp4 (bez tych śmieciowych plików i czarnych pasków do playera) a wmv choć zajmuje bardzo mało jest tylko w 15 klatkach z dźwiękiem mono i nie można niczego ustawić. Niestety kończę z dużymi plikami, które przy moim internecie uploadują się do 2h


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - punio7 - 23-02-2011 18:59

Nikt ci nie każe uploadować codziennie, a założę się iż raz na parę dni komputer i tak działa te dwie godziny, ale to twoja decyzja. Wspomnę jednak iż to co teraz wydaje się górną granicą za parę lat stanie się standardem, więc nagrywanie czegokolwiek w słabej jakości jest kiepskim pomysłem jeżeli chcesz aby twoje filmiki przeżyły dłużej niż rok.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - EvilScrooge - 23-02-2011 19:57

nikt nie mówi o żadnej słabej czy nie słabej jakości. Ja poprostu myślałem że mógłbym sobie poużywać camtasii ale chyba się pomyliłem. Podoba mi się w tym sposób edycji filmów ale może jest coś lepszego ale podobnego? (mała ciekawostka - konwersja 10minut na avi wymaga 50GB lol)


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - punio7 - 23-02-2011 22:08

Rozmiar avi mocno zależy od kodeka i od tego jak go użyjesz, ale zauważyłem, że w mp4 Camtasia wyciąga lepszy stosunek jakości do rozmiaru.

Dużo ludzi używa Sony Vegas Studio, ale nie jest ono tak proste jak Camtasia.