Post Reply 
Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Author Message
DrFilmik Offline
*

Posts: 7
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
Question Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Jakich programów używacie? Jak umiejscowić głośniki i mikrofon? Blisko, czy daleko od siebie? Wiadomo że zależy to od głośności, ale chodzi o redukcje brzęczenia czy dźwięków niechcianych.
Mam zamiar zacząć nagrywać "Let`s playe", dlatego zadaje te pytania. Liczę na odpowiedzi.
25-11-2010 17:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Manderoold Offline
*

Posts: 8
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Fraps, brzęczenia nie umiem zredukować. Oczywiście słuchawki.
25-11-2010 18:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Likki Offline
*

Posts: 54
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #3
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Mój "pakiet let's play'owy" składa się z FRAPSa, Camtasii, GIMPa...

...i Adobe Premiere do zadań specjalnych, do którego jednak rzadko kiedy mam dostęp. Jedziemy dalej... mikrofon. Wszystko zależy od jego rodzaju, jednak generalnie obowiązuje zasada "nie za blisko, i nie za daleko". Dobrze jest, jeżeli mikrofon stoi w jednym miejscu, np. na stojaku.
25-11-2010 18:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
3landerBK Offline
*

Posts: 14
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Ok Więc zacznijmy od tego że programów jest wiele do nagrywania dźwięku i obrazu z gry
Ale najlepszym jest FRAPS
Szukaj pełnej wersji
Zainstaluj program , kliknij na skrót na pulpicie lub na ikonę w głównym folderze z grą , pojawiają się nam zakładki które można przestawiać dowolnie .
Będę wymieniać każdą zakładkę oraz to co ma być w nich ustawione
= General
Tutaj ustawiamy wszystko następująco :
- Start Fraps minimazed (odznaczone)
- Fraps window always on top (zaznaczone)
- Run Fraps when Windows starts (odznaczone)
= FPS
Tutaj ustawiamy wszystko nastepująco :
- Overlay Display Hotkey (tutaj naciskamy disable)
- Benchmarking Hotkey (tak jak powyżej)
- Only update overlay once a second (zaznaczone)
- Stop benchmark autimatically after (zaznaczone i ustaw na 600 sekund)
- MinMaxAvg (zaznaczone)
- FPS (zaznaczone)
- Frametimes (zaznaczone)
Po prawej stronie masz taką jakby ramkę w której zaznaczasz gdzie ma się pokazywać licznik FPS oczywiście możesz wyłączyć ten licznik zaznaczając opcje disabled pod ramką
= Movies
- Folder to save movies in (Jest to opcja która pozwala nam ustawić położenie folderu z filmami ponieważ domyślnie folder z filmami jest tam gdzie FRAPS ; Change to zmień położenie natomiast View jest to pokazanie folderu z twoimi nagranymi filmami )
- Video Capture Hotkey ( czyli klawisz na klawiaturze który będzie odpowiadał za włączenie nagrywania jak i jego wyłączenie ; Możesz tu ustawić każdy przycisk chociaż radzę dostosować klawisz do gry na przykład w Call Of Duty klawisz Q jest odpowiedzialny za wychylanie się a jest to jak dla mnie najlepszy i najszybszy przycisk do włączania i wyłączania nagrywania , możesz też całkowicie wyłączyć tą opcje naciskając obok disable
- Record Sound (zaznaczone)
- No cursor (zaznaczone)
- No sync (odznaczone)
I teraz mamy opcje takie jak:
Detect best sound input
Use Windows input
Zaznaczmy to pierwsze i w linijkach Sound Device i Soind Input powinno nam pokazać Nasze sterowniki do karty muzycznej i miks stereo albo inną opcje w zależności od tego jakiego sprzętu używamy (a przynajmniej tka mi się zdaje)
Nastepne opcje to Half size i Full size , te opcje mówią nam w jakiej rozdzielczości FRAPS ma nagrać filmy w pełnej czy w połowie rozmiaru na przykład ty masz ustawione pełną rodzieczlość 1280x960 to Half size zmniejszy nam to do 640x480 ja używam właśnie opcji half size . Następnie możemy po prawej stroni ustawić ile klatek na sekundę(FPS) ma być maksymalnie podczas nagrywania i zaznaczmy ostatnia opcje i ustawiamy na przykład 100 FPS . A i długość twoich filmów będzie zależeć od tego jaka opcje wybierzesz czy Half size czy full size tak samo od tego zależy też jaką rozdzielczość w grze sobie ustawisz
Zakładkę Screenshot zostawiamy bo jest nam ona w ogóle nie potrzebna
Resztą musisz si zająć ty czyli ustawienie mikrofonu i jego głośności oraz musisz ustawić w grze odpowiednią rozdzielczość oraz głośność zawsze staraj się robić tak aby twój głos był bardziej słyszalny jak gra ale minimalnie
I teraz pozsotaje tylko problem bo film taki 10 minutowy przeciętnie zajmuje około 4,5 giga pamięci na dysku .Ale od czego mamy programy do obróbki filmów . Takich programów jest tak samo mnóstwo ale ja ci polecam dwa chyba najprostsze w obsłudze pierwszy jest to Any Video Converter drugi który bardziej przydaje się do łączenia filmów i nie trzeba go pobierać jest to Winsows Movie Maker
Przy używaniu tego pierwszego rozmiar z 4,5 giga zmniejsza się do 75 mega około
Mam na dzieje że to pomogło nie tylko tobie jak i innym początkującym
Pozdrawiam :)

[Image: tag_raiden1.png]
(This post was last modified: 25-11-2010 19:24 by 3landerBK.)
25-11-2010 18:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
DrFilmik Offline
*

Posts: 7
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Dziękuję, można zamknąć.
25-11-2010 19:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Ok, myślę, że obrazki również się przydadzą.

Parę rad:
-Jeżeli na filmie widać licznik fps (choć nie powinno) to użycie klawisza F12 pozwoli go ukryć.
-Zamiast zmniejszać jakość nagrywania na half size lepiej zmniejszyć rozdzielczość w grze i nagrywać full size. Również zaoszczędzi to miejsce a film nie będzie rozmazany. W ostateczności zmniejsz liczbę klatek np. do 20.
-Nie ma sensu nagrywać filmu z więcej niż 30 klatkami na sekundę, YT i tak zmniejszy to do 30.
-W niektórych fpsach (albo w minecrafcie) przyda się opcja hide mouse cursor. Inaczej kursor może zasłaniać celownik.
-Jeżeli płynność gry znacznie spada po włączeniu nagrywania to kupienie lepszego procesora (wielordzeniowego) powinno pomóc.
-Jeżeli nie masz Visty to Fraps nie potrafi nagrywać jednocześnie dźwięku z gry i mikrofonu, ale da się to obejść.

Jeżeli ktoś zechce, to mogę dać obrazkowy poradnik nagrywania dźwięku z gry i mikrofonu jednocześnie.


Attached File(s) Thumbnail(s)
       

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 12-01-2011 00:41 by punio7.)
12-01-2011 00:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
izeRR Offline
*

Posts: 2
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Witam wszystkich, to mój pierwszy post ;)
Super, wszystko bardzo ładnie, pięknie, Fraps ustawiony nagrywa ładnie płynnie, gra jest, mic, słuchawki, ochota, ale...
Jestem użytkownikiem XP, jeśli tak, to jak da się ustawić Frapsa/Windowsa cokolwiek by był dźwięk z gry i z mikrofonu? Czy będę zmuszony do użycia zewnętrznego programu, albo jakiegoś innego? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :D
22-01-2011 13:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Ok, wg. mnie istnieją 3 sposoby:
1. Odpowiednia konfiguracja mixera audio.
2. Użycie dodatkowej karty muzycznej (jeżeli 1 nie działa).
3. Użycie programów typu Virtual Audio Cable (jeżeli 1 nie działa).

Załóżmy, że 1 działa. Co robisz:
-Ustawiasz w opcjach odtwarzania regulacji głośności aby było słychać mikrofon w głośnikach, na różnych kartach muzycznych może to wyglądać trochę inaczej (np. u mnie należy odznaczyć "wycisz" przy mikrofonie, patrz rysunek). Czasami opcja mikrofon może nie być widoczna wtedy bierzesz Opcje->Właściwości i zaznaczasz wszystko.
-Przełączasz się na opcje nagrywania (Opcje->Właściwości, Nagrywanie, OK) i tam zaznaczasz aby nagrywanie szło z mixera (patrz rysunek). Dzięki temu fraps domyślnie będzie nagrywał "to co słychać z głośników", ale ponieważ wcześniej nakazałeś odtwarzanie mikrofonu "w głośnikach", więc mikrofon również będzie nagrany.
-Pozostaje ci tylko odpowiednio regulować głośnością dźwięku w grach tak aby nie zagłuszała mikrofonu.

Pamiętaj, iż ponieważ twój mikrofon może łapać twoje głośniki a to z powrotem zostanie nadane na głośniki co spowoduje efekt sprzęgania się. Dlatego najlepiej albo przyciszyć głośniki na czas nagrywania albo nagrywać w słuchawkach.


Attached File(s) Thumbnail(s)
       

[Image: 88440151.gif]
22-01-2011 17:30
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
izeRR Offline
*

Posts: 2
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Dzięki wielkie wszystkim. Dzięki Wam mogę normalnie już nagrywać :D Pozdrawiam ;)
23-01-2011 19:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Cała przyjemność po mojej stronie.

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 23-01-2011 23:40 by punio7.)
23-01-2011 21:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.402 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.359 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.498 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.219 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.838 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.430 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.622 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się ogm 25 6.855 06-11-2012 20:14
Last Post: degieb
  Zagrajmy na teraz daniello008 6 1.711 03-09-2012 14:14
Last Post: JudiMakeFun
  3 gry Darksiders2/DarkSouls/GuildWars2 "Zagrajmy w" MistPanda 6 2.539 27-08-2012 18:51
Last Post: kubn2

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5