Zagrajmy w...
Prawo cytatu w filmach na YouTube - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Prawo cytatu w filmach na YouTube (/showthread.php?tid=1414)

Pages: 1 2 3 4 5


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - kubn2 - 30-06-2012 19:14

(30-06-2012 19:01 )apparatus Wrote:  Burak, a przypadkiem licencja tej muzyki z twoich orędzi nie wymusza na tobie licencjonowania na cc?

A przypadkiem jego muzyka nie jest CC? Wtedy już nie musi pod filmami CC może być standardowa.


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - BrzydkiBurak - 30-06-2012 19:16

@apparatus

W wypadku w/w linkow chodzilo o material co do ktorego posiadam prawa na wylacznosc.

Buraczkowy protip:

Ze wzgledu na wspomniana kwestie roznych wersji licencji CC zawsze staram sie uzyskac indywidualne warunki od konkretnego autora muzyki. Z reszta lubie wyslac komus na piwko paypala jesli cos mi sie podoba. Wiekszosc utworow ktore uzylem w jakis swoich filmach na roznych kontach udalo mi sie zastosowac na podstawie indywidualnych ustalen.

Zrobic filmik z muzyka X na CC XX... ktory zyska nieco wyswietlen. Podac namiar na autora. Zglosic sie do niego po jakims czasie i gdy zobaczy ze ludziom sie podobalo a my chcemy go wspierac w kolenych filmach... zazwyczaj zgodzi sie na udzielenie indywidualnej licencji. Wystarczy zwykly e-mail. Polecam!


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - Gik - 30-06-2012 21:59

BrzydkiBurak Wrote:Giku jestes na tyle inteligentny by na pewno rozumiec czym jest selektywny montaz w celu obrazy autora materialu i to mialem na mysli w sprawie ochrony wizerunku.

A ja nie będę zakładał drugiego tematu o podobnej tematyce, deal with it. Zresztą bardzo zainteresowało mnie to to, co później napisałeś:
BrzydkiBurak Wrote:A co do "videodokopywania" to mozna bez podbierania cudzych materialow. Jest na przyklad jeden typ ktory zrobil filmik na "moj" temat opowiadajac ze jestem psychopata itp. Bardzo ladnie mu to wyszlo i do niczego nie moge sie przyczepic.

Aha. Ale tworząc film mający na celu krytykę/polemikę z jakimś innym ludkiem w Internecie, raczej wypadałoby wesprzeć się przy tym na jakichś cytatach. Tak mi się wydaje. Przyjmijmy, że chcę zrobić małego ranta na temat twojego internetowego jestestwa. Co mam w takim razie zrobić, żeby uniknąć twego gniewu i jutubowych flag, o Buraku? Wstawiać do filmu twoje słowa w formie tekstu? Podpierać się opinią znajomków? Czy po prostu słuchacze mi wierzyć na słowo? Wybacz, ale w takim razie mogę tobie insynuować różne rzeczy. Wystarczy, że ubiorę to w piękne słowa! BTW Przypomina mi się w tym momencie mały filmik LCSintraxa, który był odpowiedzią dla twojego "HEJTERA". On też "podebrał" twoje materiały? A link do gościa, co "się ładnie wysławia" by się przydał.

I na kuniec jeszcze:
BrzydkiBurak Wrote:I nie pitol o mirrorach bo jest to zwykle rozpowszechnianie itd. Chcialbym zobaczyc rozprawe w ktorej ktos wrzucajacy na torrenty filmik prosto z kina... tlumaczy sie: "ale to tylko mirror ja na nim nie zarabiam" Wink

Ho. Ho. Ho. Dobre. Serio? Naprawdę chcesz to drążyć? Ok. Porównujesz film MegaZajki do filmu kinowego? To... całkiem zabawne. Co dalej? Porównasz ściąganie gier do kradzieży samochodu? A tak w ogóle: czy MegaZajka miał pozwolenie na pokazanie przed kamerą pluszaka przedstawiającego postać Mamy Muminka? Wiesz, możemy się kręcić tak w kółko. Miałem napisać więcej, ale mi się nie chciało.


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - Sou - 30-06-2012 23:22

Burak, a nie lepiej ci w te filmy wsadzić reklamy i jeszcze na tym zarabiać?;)


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - BrzydkiBurak - 01-07-2012 00:25

(30-06-2012 21:59 )Gik Wrote:  BTW Przypomina mi się w tym momencie mały filmik LCSintraxa, który był odpowiedzią dla twojego "HEJTERA". On też "podebrał" twoje materiały?

Tak. O to sie rozchodzi ze podebral. Dla jednych bedzie ze zapozyczyl dla innych ze ukradl. Wlasciwie calosc. Bo trudno nazwac cytatem material ktory sklada prawie w calosci z cudzej pracy i dodanych napisow. Pomijam inne aspekty takie jak wizerunek ~30 osob ktore tam rowniez wystapily itd.

(30-06-2012 21:59 )Gik Wrote:  I na kuniec jeszcze:
BrzydkiBurak Wrote:I nie pitol o mirrorach bo jest to zwykle rozpowszechnianie itd. Chcialbym zobaczyc rozprawe w ktorej ktos wrzucajacy na torrenty filmik prosto z kina... tlumaczy sie: "ale to tylko mirror ja na nim nie zarabiam" Wink

Ho. Ho. Ho. Dobre. Serio? Naprawdę chcesz to drążyć? Ok. Porównujesz film MegaZajki do filmu kinowego? To... całkiem zabawne. Co dalej? Porównasz ściąganie gier do kradzieży samochodu? A tak w ogóle: czy MegaZajka miał pozwolenie na pokazanie przed kamerą pluszaka przedstawiającego postać Mamy Muminka? Wiesz, możemy się kręcić tak w kółko. Miałem napisać więcej, ale mi się nie chciało.

Dzielo chronione prawem autorskim. Jakie ma miec znaczenie gdzie po raz pierwszy zostalo opublikowane? Owszem w przypadku kina mozna spodziewac sie spowodowania wiekszych strat majatkowych niz przy czyms z jakiegos mizernego vloga. Dochodzic swoich praw moze jednak i ktos od tego kina i ktos od tego vloga. W przypadku vloga jest to oczywiscie malo prawdopodobne bo jest to pierdola ale podstawy beda wlasciwie te same.

Jesli starasz sie zamieniac rzeczywistosc swoim swiatopogladem na to co jest wedlug ciebie akceptowalne lub nie to juz mi starczy. Masz do tego prawo. Inne niz to o ktorym stanowi temat.

Tez musisz "deal with it".

+

(30-06-2012 23:22 )Sou Wrote:  Burak, a nie lepiej ci w te filmy wsadzić reklamy i jeszcze na tym zarabiać?;)

Gdyby zapytal o zgode i nie montowal tego z tak durnym video to pewnie bym mu po prostu pozwolil i sam by sobie zarobil. Skoro zamiast zapytac woli krasc niech teraz placze. Mial duzo innych filmow wiec moze bedzie sie odwolywac i kto wie moze jeszcze jakos z tego wybrnie w cywilizowany sposob.


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - bezelo - 01-07-2012 02:16

Zamiast pierdzielić takie głupoty i prowadzić głupie wojny to idziecie nagrywać let's playe xD


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - Lavos - 01-07-2012 10:09

Quote:Tak. O to sie rozchodzi ze podebral. Dla jednych bedzie ze zapozyczyl dla innych ze ukradl. Wlasciwie calosc. Bo trudno nazwac cytatem material ktory sklada prawie w calosci z cudzej pracy i dodanych napisow. Pomijam inne aspekty takie jak wizerunek ~30 osob ktore tam rowniez wystapily itd.
Herpy derpy. Nie mogłem się powstrzymać. Złotko, niczego ci nie podbierałem, filmik miał w opisie link do oryginału, a także został dodany jako odpowiedź na twoje bzdury. 'Dodane napisy' były niczym innym jak polemiką, a 'wizerunek', sparodiowaniem twojego zabiegu manipulacji aka 'patrzecie, sławni jutuba się ze mną zgadzają. A TY?' Zresztą miałem napisano w tym fragmencie, że wsadzenie ludzi, którzy jak boty powtarzają, że są za tobą, nie wyraża w zasadzie niczego.
Ale co ja ci będę tłumaczyć, panie Kowalski. Flase flag musiał być, bo przecież twoja racja twojsza niż mojsza, a? Nie spodziewam się odpowiedzi. Albo zignorujesz tego posta, który przecież pokazuje głupotę twoich działań, albo będziesz powtarzać to samo jak katarynka. Nie jestem zainteresowany w żadnej z opcji, bo nie potrafiłeś się zachować jak myślący człowiek i napisać do mnie odnośnie tego filmiku, skoro cię tak zabolał. Lepiej korzystać z luk jutuba i skundlonymi zabiegami kasować komuś filmiki, heh.


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - kubn2 - 01-07-2012 10:17

(01-07-2012 02:16 )bezelo Wrote:  Zamiast pierdzielić takie głupoty i prowadzić głupie wojny to idziecie nagrywać let's playe xD

Nie masz jak postów nabijać?


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - bezelo - 01-07-2012 12:40

nie napisałem to co myślę dla mnie te przekomarzanki są bez sensu najpierw Eurola nagrywała z kiną a teraz chce ja pogrążyć ale pytam się po co lepiej nagrać jakiś dobry materiał xD


RE: Prawo cytatu w filmach na YouTube - kubn2 - 01-07-2012 14:21

(01-07-2012 12:40 )bezelo Wrote:  nie napisałem to co myślę dla mnie te przekomarzanki są bez sensu najpierw Eurola nagrywała z kiną a teraz chce ja pogrążyć ale pytam się po co lepiej nagrać jakiś dobry materiał xD

Tak nabijasz nie wnosisz nic do tematu i trollujesz.