Zagrajmy w...
Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" (/showthread.php?tid=49)

Pages: 1 2 3 4 5 6


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Squbany - 27-03-2011 21:22

W sumie tak,ale myślałem po tym jak ktoś na pierwszej stronie taki opis zamieścił że 60fpsowych filmików poprostu "nie akceptują"


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Moskit - 28-03-2011 01:16

(27-03-2011 21:20 )punio7 Wrote:  Cóż, YT i tak to konwertuje do 30 fps, więc wpływa to jedynie na twój komfort grania.
Nawet nie 30. :P Chyba 25 lub 24 klatek na sekundę. ;)


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - BrzydkiBurak - 29-03-2011 09:52

Zalezne od wgrywanego pliku. Wyswietli DO 30fps.

PPM na filmikach i widac opcje.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - appareil - 02-04-2011 23:51

Filmowego framerate'u nie obsługuje, a przynajmniej jeszcze niedawno tego nie robił.
Kwestia szumu w mikrofonie — powiedziano tu dużo, nawet trochę otarto się o temat mikrofonów dynamicznych, ale warto powiedzieć najważniejsze. Komputer i mikrofon dynamiczny to złe połączenie. Czasem wręcz zabójcze dla mikrofonu, dotyczy to praktycznie tylko mikrofonów profesjonalnych, konsumenckie są z reguły zabezpieczane przed głupotą.
Komputerowe karty dźwiękowe są przystosowane do mikrofonów pojemnościowych, które potrzebują zasilania (dlatego mikrofony komputerowe mają wtyczkę wyglądająca jak stereo - środkowy pierścień to zasilanie). W przypadku mikrofonu dynamicznego napięcie fantomowe powoduje szum. By tego uniknąć należy zaopatrzyć się w przedwzmacniacz.
Komentarz powinno się raczej nagrywać osobno. Ta metoda ma praktycznie same zalety - możliwość usunięcia szumów (Sound Forge ma świetny reduktor szumu, jednak jest to program płatny, z gatunku tych bardziej niż mniej płatnych), usunięcia wpadek, potknięć językowych, modyfikację wysokości tonu (tak - to też można, trzeba tylko umieć) czy też, najważniejsze, regulację głośności. Dobrze jest zastosować jakąś formę klapsu na początku i końcu filmu i komentarza, by móc je zsynchronizować.
Kwestia kodeka - jak zwykle zachęcam do korzystania z dobrodziejstw H.264, zwłaszcza że ma on świetną darmową implementację - x264.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Kern3l - 15-04-2011 18:24

(02-04-2011 23:51 )apparatus Wrote:  Komentarz powinno się raczej nagrywać osobno. Ta metoda ma praktycznie same zalety - możliwość usunięcia szumów (Sound Forge ma świetny reduktor szumu, jednak jest to program płatny, z gatunku tych bardziej niż mniej płatnych), usunięcia wpadek, potknięć językowych, modyfikację wysokości tonu (tak - to też można, trzeba tylko umieć) czy też, najważniejsze, regulację głośności.

WoW, you sold me. Dzięki!


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - appareil - 15-04-2011 19:45

Kwestia synchronizacji — nie wspomniałem o niej. Proponuję najpierw zacząć nagrywać mikrofon, a przed włączeniem nagrywania we frapsie czy innym programie powodować jakiś stały dźwięk, choćby ciche "aaaa", i przestać w momencie włączenia nagrywania gry. Podobnie na końcu, tylko w drugą stronę.
Później tylko obciąć nasze "aaa" i komentarz powinien być idealnie zsynchronizowany. Jeśli nie jest - lepiej wydłużać lub skracać nagranie z gry, a nie komentarz. W głosie łatwiej wyczuć manipulację czasem niż w obrazie i przyciszonej muzyce.
Poza tym warto pamiętać, że nie każdy program do edycji obsługuje więcej niż jedną ścieżkę dźwięku.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Kern3l - 15-04-2011 21:06

Wspominałeś:

(02-04-2011 23:51 )apparatus Wrote:  Dobrze jest zastosować jakąś formę klapsu na początku i końcu filmu i komentarza, by móc je zsynchronizować.


(15-04-2011 19:45 )apparatus Wrote:  Poza tym warto pamiętać, że nie każdy program do edycji obsługuje więcej niż jedną ścieżkę dźwięku.

No jasne, trzeba sprawdzić przed nagrywaniem. Ze swojej strony polecam Premiere Pro - na razie nie widziałem lepszego programu do obróbki. Testowałem kolejno: WMM, Pinnacle Studio 14, Sony Vegas - każdy miał wadę wykluczającą go z dalszego użytkowania.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Kern3l - 22-04-2011 03:16

Tak jak pisałem u Kyotki (OT...), zrezygnowałem z oddzielnego nagrywania audio. Szczegóły w tym poście: http://zagrajmyw.pl/f/showthread.php?tid=193&pid=2203#pid2203 lecz najlepiej odpowiadać w tym temacie, by nie powiększać tamtejszego OT.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - Shinji-kun - 22-04-2011 08:01

Mi osobiście lepiej jest nagrywać oddzielnie obraz i ścieżkę dźwiękową (dźwięk z gry lub komentarz ~~). Powód jest dosyć prosty - desynchronizacja, która prędzej czy później na pewno się pojawia i psuje jakość filmu.


RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy" - appareil - 22-04-2011 10:22

Kwestia dobrego nagrywania. We frapsie jest chyba taka opcja, która blokuje zwolnienia klatek (pojęcia nie mam jak to się nazywa, nie używam tego syfu). Powinna być raczej wyłączona, ale to tylko moje domysły, bo nie znam tego programu.