Zagrajmy w...
Spis powszechny grzechów wszelakich - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Spis powszechny grzechów wszelakich (/showthread.php?tid=279)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - TheKonZeb - 25-06-2011 20:54

@Co do tematu. Nie pamiętam czy było ale nie lubię gdy:

Ktoś kręci lp z włączonymi programami typu. GG, bo np. ja oglądam taki film, nagle słyszę dzwięk z GG i myślę że to moje.

Naszedło to na mnie przd chwilą gdy oglądałem pewnego pana M zagrajmy w.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Kern3l - 28-06-2011 19:18

(25-06-2011 18:37 )Kern3l Wrote:  (powszedni) Odpisywanie na kanałach innych
Wchodzisz na kanał - mnóstwo wypowiedzi widzów i żadnej właściciela. Okazuje się, że właściciel odpowiada na kanałach gości... Chcę poczytać owe konwersacje, ale kończy się na skakaniu między zakładkami i domyślaniu, jaki był dokładnie przeplot wypowiedzi (niektórzy puszczają więcej niż jedną wiadomość bez czekania na odpowiedź). Może ułatwia się w taki sposób konwersację z jedną osobą (dostaje powiadomienia), ale wielu innych by chciało poznać całą rozmowę. W dodatku ciężej wtedy rozwinąć kilkuosobową dyskusję, gdyż na kanale jest tylko jej część, a także jak wtedy sobie nawzajem odpisywać? 0.o

Zmieniam na:

(ciężki) Brak możliwości komentowania
Czy to na kanale, czy pod filmami. Odechciewa się przebywać tam, gdzie nie mamy prawa publicznego wyrażania swego zdania. Coś musi być "nie tak" z prowadzącym - boi się krytyki?


(25-06-2011 20:54 )TheKonZeb Wrote:  @Co do tematu. Nie pamiętam czy było ale nie lubię gdy:

Ktoś kręci lp z włączonymi programami typu. GG, bo np. ja oglądam taki film, nagle słyszę dzwięk z GG i myślę że to moje.

Naszedło to na mnie przd chwilą gdy oglądałem pewnego pana M zagrajmy w.

Dodam ;]
Do tego dorzucam moją wypowiedź:

Ogólnie - niechciane dźwięki w tle, czy to łapane przez mikrofon, czy z innych programów w tle.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Vic83 - 28-06-2011 19:32

(28-06-2011 19:18 )Kern3l Wrote:  (ciężki) Brak możliwości komentowania
Czy to na kanale, czy pod filmami. Odechciewa się przebywać tam, gdzie nie mamy prawa publicznego głosu. Coś musi być "nie tak" z prowadzącym - boi się krytyki?


Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś nie ma czasu, by pilnować niestabilnych emocjonalnie fanów, to lepiej niech zlikwiduje możliwość komentowania kanału. Lepsze to niż oglądanie dwudziestu błędów ortograficznych i czterdziestu bluzgów na jednej stronie komentarzy.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Kern3l - 28-06-2011 20:06

(28-06-2011 19:32 )Vic83 Wrote:  
(28-06-2011 19:18 )Kern3l Wrote:  (ciężki) Brak możliwości komentowania
Czy to na kanale, czy pod filmami. Odechciewa się przebywać tam, gdzie nie mamy prawa publicznego głosu. Coś musi być "nie tak" z prowadzącym - boi się krytyki?


Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś nie ma czasu, by pilnować niestabilnych emocjonalnie fanów, to lepiej niech zlikwiduje możliwość komentowania kanału. Lepsze to niż oglądanie dwudziestu błędów ortograficznych i czterdziestu bluzgów na jednej stronie komentarzy.

Tak samo ja nie zgadzam się z Twoją wypowiedzą - chcesz nie mieć "niestablinych emocjonalnie fanów" - prowadź kanał skierowany do tych stabilniejszych. W jaki sposób? Twój styl komentowania i styl kanału to definiuje. Już abstrahując od tego - równie dobrze można powiedzieć, że robienie filmów z byle jaką edycją jest dobre: "Jeśli ktoś nie ma czasu, by dobrze wszystko wyedytować, to lepiej cokolwiek wrzucać, byleby było.". Argument lenistwa, więc odpada. Zauważ, że my mówimy o grzechach widzianych przez widzów, a dla nich brak możliwości wypowiedzi może być sporą wadą.


Dodam te dwie wypowiedzi do wątku.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - punio7 - 28-06-2011 20:32

Nie da się kontrolować kto cię ogląda, powiedz że na swoim kanale nie masz komentarzy bez sensu/bez zachowania gramatycznej poprawności.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Kern3l - 28-06-2011 20:47

(28-06-2011 20:32 )punio7 Wrote:  Nie da się kontrolować kto cię ogląda, powiedz że na swoim kanale nie masz komentarzy bez sensu/bez zachowania gramatycznej poprawności.

Niegramatyczne się zdarzają, ale nie mam żadnego (na razie) hejtu. Oczywiście, 100% kontroli się nie da uzyskać. Za to da się kontrolować ogólny poziom na kanale - robiąc filmy, w których sam zachowujesz poziom. To sygnał dla widzów, że trzeba się trochę lepiej postarać przy pisaniu komentarza. W drugą stronę - jeśli masz szczeniackie odzywki w filmikach - zachęcasz widzów, by się na takim poziomie wypowiadali, a zniechęcasz tych o wyższym poziomie. Oczywiście zawsze znajdzie się ten "margines", który będzie chciał wszystko niszczyć, ale to jest internet.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Vic83 - 28-06-2011 20:59

(28-06-2011 20:06 )Kern3l Wrote:  Już abstrahując od tego - równie dobrze można powiedzieć, że robienie filmów z byle jaką edycją jest dobre: "Jeśli ktoś nie ma czasu, by dobrze wszystko wyedytować, to lepiej cokolwiek wrzucać, byleby było.". Argument lenistwa, więc odpada.

Nie widzę związku. Twój przykład dotyczy jakości, mój - wyboru. Jeśli ktoś ma ochotę nagrywać dobre filmy i dzielić się nimi z innymi, nie wsiąkając przy tym w całą tę youtubową atmosferę, to chwała mu za to. Ja jestem na youtube przede wszystkim dla filmów. Podchodzę do tego tak, jak do wizyty w kinie czy do czytania książki. Nieważna jest dla mnie otoczka, liczy się przede wszystkim to, co zobaczę czy przeczytam.
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mają inne priorytety, być może komentarze są dla nich ważne, ale jak powiedziałem wcześniej - jest to kwestia wyboru, a nie jakości. Zresztą przy ilości widzów liczonej w dziesiątkach tysięcy trudno prowadzić dyskusje z widzami. To już nie kwestia lenistwa, ale braku czasu na prowadzenie alternatywnego życia w świecie youtube.
Rozważmy jeszcze jedną sytuację - ktoś wyjeżdża na miesiąc i w tym czasie nie będzie miał możliwości logowania się na youtube. W tym momencie zablokowanie możliwości komentowania kanału jest według mnie rozsądnym zachowaniem (oczywiście pod warunkiem umieszczenia stosownego komunikatu w biuletynie). W ten sposób uniknie się spamu, jaki ma obecnie miejsce choćby na kanale Bungo21. Choćbyśmy jak najbardziej się starali, nie mamy pełnej kontroli nad poziomem intelektualnym i emocjonalnym naszych subskrybentów. Oczywiście, odpowiedni komentarz i działania mające na celu zapewnienie wysokiej jakości naszych filmów sprawią, że znaczna część osób wypowiadających się u nas będzie potrafiła logicznie myśleć, ale ludzi niedojrzałych nigdy do końca nie wyeliminujemy (oczywiście zakładając, że nasz kanał osiągnie taką popularność, że będą się u nas pojawiać dzieci wabione przez cyferki w polu 'liczba widzów').
O ile więc zgadzam się, że zamykanie możliwości komentowania kanału ma pewne minusy (blokowanie możliwości dyskusji na ciekawe tematy), to jednak w pewnych sytuacjach (dłuższa nieobecność nagrywającego) jest wręcz wskazane.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Kern3l - 28-06-2011 21:33

(28-06-2011 20:59 )Vic83 Wrote:  
(28-06-2011 20:06 )Kern3l Wrote:  Już abstrahując od tego - równie dobrze można powiedzieć, że robienie filmów z byle jaką edycją jest dobre: "Jeśli ktoś nie ma czasu, by dobrze wszystko wyedytować, to lepiej cokolwiek wrzucać, byleby było.". Argument lenistwa, więc odpada.

Nie widzę związku. Twój przykład dotyczy jakości, mój - wyboru.

Związek: dotyczy to wrażeń z oglądania Twoich filmów i interakcji z kanałem. Dlatego właśnie zaliczam to do "ciężkich" - przeczytaj opis tego działu.

(28-06-2011 20:59 )Vic83 Wrote:  Zresztą przy ilości widzów liczonej w dziesiątkach tysięcy trudno prowadzić dyskusje z widzami. To już nie kwestia lenistwa, ale braku czasu na prowadzenie alternatywnego życia w świecie youtube.

Czy to wystarczający powód, aby blokować wypowiedzi widzów? Zauważ, że istnieje mnóstwo superpopularnych filmów na YT i zazwyczaj jest tak, że im są lepsze, tym lepszy jest ogólny poziom komentarzy.

(28-06-2011 20:59 )Vic83 Wrote:  Rozważmy jeszcze jedną sytuację - ktoś wyjeżdża na miesiąc i w tym czasie nie będzie miał możliwości logowania się na youtube. W tym momencie zablokowanie możliwości komentowania kanału jest według mnie rozsądnym zachowaniem (oczywiście pod warunkiem umieszczenia stosownego komunikatu w biuletynie). W ten sposób uniknie się spamu, jaki ma obecnie miejsce choćby na kanale Bungo21.

To już jest jak najbardziej okay.

(28-06-2011 20:59 )Vic83 Wrote:  Choćbyśmy jak najbardziej się starali, nie mamy pełnej kontroli nad poziomem intelektualnym i emocjonalnym naszych subskrybentów. Oczywiście, odpowiedni komentarz i działania mające na celu zapewnienie wysokiej jakości naszych filmów sprawią, że znaczna część osób wypowiadających się u nas będzie potrafiła logicznie myśleć, ale ludzi niedojrzałych nigdy do końca nie wyeliminujemy

Czy to jest realny problem, że kilka % wypowiedzi nie będzie przejawiać zbytniego myślenia? Znikną w gronie lepszych wypowiedzi.

(28-06-2011 20:59 )Vic83 Wrote:  O ile więc zgadzam się, że zamykanie możliwości komentowania kanału ma pewne minusy (blokowanie możliwości dyskusji na ciekawe tematy), to jednak w pewnych sytuacjach (dłuższa nieobecność nagrywającego) jest wręcz wskazane.

Dobre podsumowanie.
Przypominam:

Grzechy śmiertelne - "Czyli widzisz i wychodzisz."

Grzechy ciężkie - "Musi coś innego bardzo przyciągać, żebyś został na takim kanale."

Grzechy powszednie - "Pomniejsze przeszkadzajki, których nie powinno być."

Na wszystko patrzymy z pryzmatu widza.

Aha, powyższy punkt jest tak pomiędzy powszednim a ciężkim. To już zależy od oczekiwań widzów. Ja staram się brać taki matematyczny sufit z większości (górki w rozkładzie normalnym) widzów. Mówiąc bardziej ludzko: dosyć rygorystycznie podchodzę, ale unikam przesady.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - BulkoPL - 28-07-2011 23:40

Dziękuje za te wszystkie podpowiedzi, jestem początkującym zagrajmerem i ten temat bardzo mi się przydał.


RE: Spis powszechny grzechów wszelakich - Kern3l - 28-07-2011 23:43

(28-07-2011 23:40 )BulkoPL Wrote:  Dziękuje za te wszystkie podpowiedzi, jestem początkującym zagrajmerem i ten temat bardzo mi się przydał.

Bardzo mnie to cieszy ;]