Zagrajmy w...
[XP] Za głośna gra - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: [XP] Za głośna gra (/showthread.php?tid=1009)



[XP] Za głośna gra - GunslingerP - 07-01-2012 21:16

Czołem. Mam pewien problem, który polega na tym, że gra dźwięczy mi za głośno po nagraniu. Dużo głośniej niż w trakcie grania i nawet kiedy ledwo słyszę grę w słuchawkach to na filmiku z frapsa i tak mnie zagłusza. Problem jest o tyle dziwny, że przed formatem problem ten nie występował. Różnica polegać może na tym, że instalowałem wcześniej sterowniki realtek z płytki, którą utraciłem, a teraz pobrałem je z Internetu. Pozdrawiam i dziękuję.


RE: [XP] Za głośna gra - doktorzgon - 07-01-2012 21:27

Szkoda, że nie podałeś jakiś szczegółów dotyczących Twojego systemu bo to jest ważne. W każdym razie gdybyś miał win xp to powinieneś w Menedżerze Realtek Audio wzmocnić siłe mikrofonu, zrobisz to w zakładce mikser, obok odtwarzaj masz suwaki, przesuń je w prawo aż ujrzysz Front Pink In i Rear Pink In , przygłoś je na maxa i daj zaawansowane i zaznacz ptaszkiem opcje która się pojawi. Dodatkowo przycisz troche Wave ( tak na poziomie najniższej kreski) i głośność odtwarzania zrób w pozycji mniejszej niż połowa. Dzięki temu nie powinieneś być zagłuszany przez gre.

Mam nadzieję, że pomogłem
pozdr
Dopiero teraz zauważyłem, że w temacie jest xp, czyli moja porada powinna być trafna ;)


RE: [XP] Za głośna gra - GunslingerP - 07-01-2012 22:03

Działa, ale poradziłem sobie z tym w inny sposób. Najwidoczniej nie ma ogólnych sterowników Realtek HD Audio, pobrałem te polecane dla mojej płyty głównej. Podejrzewam, że Twoja odpowiedź się jednak komuś przyda, a i dzięki za poświęcenie chwili :). Teraz mogę spokojnie nagrywać pierwszego let's playa :)