Zagrajmy w...
Sieci partnerskie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Sieci partnerskie (/showthread.php?tid=1265)

Pages: 1 2 3


Sieci partnerskie - Sou - 07-05-2012 13:04

Ktoś ma info jakie sieci działają na polskim youtube? Ile płacą itd? Wiem, że na pewno Machinima i Agora partneruje. Yeousch, TGN itd, znacie kogoś kto w tym siedzi? Tych sieci podobno ostatnio się namnożyło pełno. Ma ktoś jakieś informacje która jest lepsza, gorsza?;] Co dają itd?


RE: Sieci partnerskie - Andzia639 - 07-05-2012 13:27

bardzo dobrą opinie ma niemiecki GameInside (jego partnerstwa są hmmmm "elitarne" tzn. tylko osoby które już wybiły się i robią rzeczy omalże profesjonalnie mają u niego partnerstwo ale też dają szanse także mniejszym podczas konkursów raz na jakiś dłuższy okres czasowy) oraz Playmassive.de (to jest właściwie Gronkh jako szef i 9 innych graczy którzy dzięki jego "protekcji" wybili się bardzo i to bardzo mocno na YT)

Jak już to bierz partnerstwo z kraju pochodzenie bo wtedy przynajmniej barierę językową z głowy, jeśli angielski nie jest dla ciebie problemem to sugeruję żebyś sprawdzał największe kanały YT (machinima, IGN itd.)


RE: Sieci partnerskie - Sou - 07-05-2012 13:40

A jak ma się kraj pochodzenia do reklam? Te sieci nie mają jakiś "swoich" reklam i np okaże się potem że nie dostajesz reklam bo masz kanał w innym języku?;)

Dla mnie najważniejsze jest otrzymanie praw do robienia materiałów z gier (a raczej ich monetyzacji). Te sieci z tego co rozumiem mają odpowiednie umowy z wydawcami i ich partnerzy nie muszą się o to martwić. Samemu uzyskanie odpowiednich papierów od EA, Sony, Blizzarda, może być trudne... ;p


RE: Sieci partnerskie - zebeskull - 07-05-2012 17:09

(07-05-2012 13:27 )Andzia639 Wrote:  jeśli angielski nie jest dla ciebie problemem to sugeruję żebyś sprawdzał największe kanały YT (machinima, IGN itd.)

Chwila, [głupie pytanie mode] czy przez to masz na myśli po prostu napisanie zgłoszenia do partnerstwa czy prowadzenie kanału i filmów po angielsku? [/głupie pytanie mode]

Tak do tematu, innym zagranicznym kanałem od tych spraw jest TheGameStation.


RE: Sieci partnerskie - Sou - 07-05-2012 20:29

A gdzieś jakieś zestawienie tych sieci jest ? Na google trochę można znaleźć ale wszystko takie rozsypane;]


RE: Sieci partnerskie - Andzia639 - 07-05-2012 21:15

Chodzi ci o stawki za 1k wyświetleń czy bierzesz jeszcze coś innego pod uwagę ?


RE: Sieci partnerskie - Sou - 07-05-2012 23:27

Stawka za 1k oczywiście ale też to z jakimi wydawcami gier mają umowy co do praw autorskich, jak wspierają swoich członków, jaki mają support ;)

Czy jak jest stawka za 1k wyświetleń to te 60% czy 80% zwrotu z reklam jest już wliczone czy trzeba sobie pomnożyć? Jak narazie to wiem ze Machinima daje 2,5$/1k a taki Yoschua czy jak się to ziwe;p z 1,5$, TGN różnie bez limitów ale coś czytałem na forum że ludzie po 0,3$/1k mają i narzekają...


RE: Sieci partnerskie - Andzia639 - 08-05-2012 06:31

to że stawki są jednolite to kompletna bzdura, wartość 1k wyświetleń zmienia się wraz z 3 czynnikami: okres roku (zazwyczaj okres letni jest najbardziej opłacalnym okresem w roku), czy są jakieś kampanie reklamowe wykupione (Np. UPC prowadzi wzmożoną aktywność marketingową) oraz od samych firm partnerskich (niektórzy biorę więcej % kasy z reklam dla siebie drudzy mniej)

To co powyżej napisałem, napisałem zgodnie z doświadczeniem wynikającym z rozmów z człowiekiem "Agory".


RE: Sieci partnerskie - Sou - 08-05-2012 06:48

No wiadomo, że stawki zależą od tego czy reklamy są czy nie:P Dlatego zależałoby mi na informacji od polaków na temat tego jak się zarabia w tych zagranicznych sieciach. Zapiszesz się do sieci która nie ma reklam dla polaków i co?;]

Taki tivolt np nie był w pomarańczce tylko spie%@@ z innej sieci, ktoś wie jakiej żeby unikać?;d


RE: Sieci partnerskie - WinterWolf - 14-05-2012 14:56

Stawki niestety nie wiem jakie są. Jest to zagadnienie, którego wszyscy partnerzy bardzo starannie unikają w rozmowach. Jeden gość opisywał jednak, że pomiędzy 1$ a 3$ za 1k wyświetleń. Co do reklam - zaglądam na zagraniczne kanały, w tym na przykład partnerów Machinimy - reklamy wyświetlają się polskie. Sądzę, że odpowiednie skrypty dobierają odpowiednie reklamy. Tym bardziej, że na przykład Machinima działa też na terenie Polski (nad UE w Machinimie pieczę sprawuje Ken Burton).

EDIT: A, zapomniałam dodać, że bodaj Bungo siedzi teraz w partnerze z Machinimy. Może od niego uda się coś wyciągnąć na temat ogólnej wysokości stawek (na szczegóły nie liczę).