Post Reply 
Sieci partnerskie
Author Message
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #1
Sieci partnerskie
Ktoś ma info jakie sieci działają na polskim youtube? Ile płacą itd? Wiem, że na pewno Machinima i Agora partneruje. Yeousch, TGN itd, znacie kogoś kto w tym siedzi? Tych sieci podobno ostatnio się namnożyło pełno. Ma ktoś jakieś informacje która jest lepsza, gorsza?;] Co dają itd?

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
07-05-2012 13:04
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Sieci partnerskie
bardzo dobrą opinie ma niemiecki GameInside (jego partnerstwa są hmmmm "elitarne" tzn. tylko osoby które już wybiły się i robią rzeczy omalże profesjonalnie mają u niego partnerstwo ale też dają szanse także mniejszym podczas konkursów raz na jakiś dłuższy okres czasowy) oraz Playmassive.de (to jest właściwie Gronkh jako szef i 9 innych graczy którzy dzięki jego "protekcji" wybili się bardzo i to bardzo mocno na YT)

Jak już to bierz partnerstwo z kraju pochodzenie bo wtedy przynajmniej barierę językową z głowy, jeśli angielski nie jest dla ciebie problemem to sugeruję żebyś sprawdzał największe kanały YT (machinima, IGN itd.)
07-05-2012 13:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Sieci partnerskie
A jak ma się kraj pochodzenia do reklam? Te sieci nie mają jakiś "swoich" reklam i np okaże się potem że nie dostajesz reklam bo masz kanał w innym języku?;)

Dla mnie najważniejsze jest otrzymanie praw do robienia materiałów z gier (a raczej ich monetyzacji). Te sieci z tego co rozumiem mają odpowiednie umowy z wydawcami i ich partnerzy nie muszą się o to martwić. Samemu uzyskanie odpowiednich papierów od EA, Sony, Blizzarda, może być trudne... ;p

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
07-05-2012 13:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
zebeskull Offline
*

Posts: 22
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Sieci partnerskie
(07-05-2012 13:27 )Andzia639 Wrote:  jeśli angielski nie jest dla ciebie problemem to sugeruję żebyś sprawdzał największe kanały YT (machinima, IGN itd.)

Chwila, [głupie pytanie mode] czy przez to masz na myśli po prostu napisanie zgłoszenia do partnerstwa czy prowadzenie kanału i filmów po angielsku? [/głupie pytanie mode]

Tak do tematu, innym zagranicznym kanałem od tych spraw jest TheGameStation.
07-05-2012 17:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Sieci partnerskie
A gdzieś jakieś zestawienie tych sieci jest ? Na google trochę można znaleźć ale wszystko takie rozsypane;]

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
07-05-2012 20:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Sieci partnerskie
Chodzi ci o stawki za 1k wyświetleń czy bierzesz jeszcze coś innego pod uwagę ?
07-05-2012 21:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Sieci partnerskie
Stawka za 1k oczywiście ale też to z jakimi wydawcami gier mają umowy co do praw autorskich, jak wspierają swoich członków, jaki mają support ;)

Czy jak jest stawka za 1k wyświetleń to te 60% czy 80% zwrotu z reklam jest już wliczone czy trzeba sobie pomnożyć? Jak narazie to wiem ze Machinima daje 2,5$/1k a taki Yoschua czy jak się to ziwe;p z 1,5$, TGN różnie bez limitów ale coś czytałem na forum że ludzie po 0,3$/1k mają i narzekają...

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
07-05-2012 23:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Sieci partnerskie
to że stawki są jednolite to kompletna bzdura, wartość 1k wyświetleń zmienia się wraz z 3 czynnikami: okres roku (zazwyczaj okres letni jest najbardziej opłacalnym okresem w roku), czy są jakieś kampanie reklamowe wykupione (Np. UPC prowadzi wzmożoną aktywność marketingową) oraz od samych firm partnerskich (niektórzy biorę więcej % kasy z reklam dla siebie drudzy mniej)

To co powyżej napisałem, napisałem zgodnie z doświadczeniem wynikającym z rozmów z człowiekiem "Agory".
08-05-2012 06:31
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Sieci partnerskie
No wiadomo, że stawki zależą od tego czy reklamy są czy nie:P Dlatego zależałoby mi na informacji od polaków na temat tego jak się zarabia w tych zagranicznych sieciach. Zapiszesz się do sieci która nie ma reklam dla polaków i co?;]

Taki tivolt np nie był w pomarańczce tylko spie%@@ z innej sieci, ktoś wie jakiej żeby unikać?;d

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
08-05-2012 06:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Sieci partnerskie
Stawki niestety nie wiem jakie są. Jest to zagadnienie, którego wszyscy partnerzy bardzo starannie unikają w rozmowach. Jeden gość opisywał jednak, że pomiędzy 1$ a 3$ za 1k wyświetleń. Co do reklam - zaglądam na zagraniczne kanały, w tym na przykład partnerów Machinimy - reklamy wyświetlają się polskie. Sądzę, że odpowiednie skrypty dobierają odpowiednie reklamy. Tym bardziej, że na przykład Machinima działa też na terenie Polski (nad UE w Machinimie pieczę sprawuje Ken Burton).

EDIT: A, zapomniałam dodać, że bodaj Bungo siedzi teraz w partnerze z Machinimy. Może od niego uda się coś wyciągnąć na temat ogólnej wysokości stawek (na szczegóły nie liczę).
(This post was last modified: 14-05-2012 16:04 by WinterWolf.)
14-05-2012 14:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Podatki Partnerskie, o co chodzi ? Marcin4007 18 4.315 29-01-2013 19:58
Last Post: yahoo
  Problem z wyszukaniem sieci Wi-Fi Elwood 2 1.111 17-09-2012 14:45
Last Post: Elwood

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5