Zagrajmy w...
YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie (/showthread.php?tid=1974)

Pages: 1 2


YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Ney0o - 17-10-2012 20:22

Siema !

Mam do Was jedno pytanie. A mianowicie jak to jest z prawami autorskimi do gry battlefield 3. Postanowiłem sobie nagrać filmik, gameplay z gry Battlefield. na swoim kanale nie mam dużo widzów, ani wyświetleń. Z czystej ciekawości włączyłem zarabianie na YT. Ale YT odrzucił mi zarabianie dla tego filmiku. Z tego co wiem to umowa licencyjna pozwala na zarabianie na YT. brzmi tak:

Materiały stworzone przez Użytkownika. W zamian za użytkowanie Oprogramowania Użytkownik przyznaje niniejszym EA wyłączne, bezterminowe, nieodwołalne, w pełni zbywalne i podlegające dalszemu licencjonowaniu na całym świecie prawo oraz licencję do korzystania ze stworzonych za pomocą Oprogramowania materiałów w dowolnym celu i w dowolny sposób, włączając w to reprodukowanie, kopiowanie, adaptowanie, modyfikację, wykonywanie, pokazywanie, publikację, nadawanie, transmisję lub rozpowszechnianie publiczne za pomocą wszelkich środków znanych obecnie lub nieznanych, oraz dystrybucji tych materiałów bez wcześniejszego powiadomienia oraz kompensaty w jakiejkolwiek postaci przez cały czas trwania ochrony praw autorskich przewidziany przez obowiązujące przepisy ustawowe oraz umowy międzynarodowe. Użytkownik zrzeka się niniejszym wszelkich praw dotyczących autorstwa, publikacji, dobrego imienia lub przyporządkowania w odniesieniu do użytkowania przez EA oraz innych graczy, jak również korzystania z takich aktywów w związku z Oprogramowaniem i powiązanymi towarami oraz usługami na mocy obowiązującego prawa. Udzielenie licencji EA oraz powyższe zrzeczenie się wszelkich mających zastosowanie praw zwyczajowych pozostaje w mocy także po wygaśnięciu Licencji bez względu na przyczynę wygaśnięcia.


Tak więc pytanie co mam do nich napisać, żeby się "od filmiku odczepili" ;) Jest opcja, żeby napisać coś tak, że mam prawa do komercyjnego wykorzystywania filmiku.


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Sou - 17-10-2012 22:50

Napisz, że to dozwolony użytek bo jest komentarz. Ja tak zrobiłem i mi roszczeni cofnęli na 100 filmach z bf3 :D


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Ney0o - 18-10-2012 16:10

OK dziękuję ;)


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - saladkutwa - 21-10-2012 21:11

Sou mam pytanko. Co w takim razie zrobić? czy dajmy na to pisać to samo przy stu filmach czy wystarczy , że jedno rozpatrzą pozytywnie i cofną to dla wszystkich filmów? Swoją drogą czy mógłbyś powiedzieć coś więcej co do tego co mamy napisać w roszczeniu ?
Byłbym bardzo wdzięczny ^^


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Ney0o - 21-10-2012 21:37

Poszukałem i znalazłem co nie, a mianowicie co napisać. Wyjaśnij , wklej licencje, link do terms of use, wyjaśnij że twój film ma charakter instruktażowo/edukacyjny (każdy let's play można do takiej rangi podciągnąć)


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Sou - 23-10-2012 06:33

(21-10-2012 21:11 )saladkutwa Wrote:  Sou mam pytanko. Co w takim razie zrobić? czy dajmy na to pisać to samo przy stu filmach czy wystarczy , że jedno rozpatrzą pozytywnie i cofną to dla wszystkich filmów? Swoją drogą czy mógłbyś powiedzieć coś więcej co do tego co mamy napisać w roszczeniu ?
Byłbym bardzo wdzięczny ^^

Z mojego doświadczenia wynika, że dla każdego roszczenia oczywiście musisz osobno napisać (może być to samo). Inna sprawa, że jak raz roszczenie odrzucą od EA to do kolejnych filmów to samo roszczenie już nie będzie przypisywane:)

Napisz, że film przedstawia twój stały komentarz do gry XXX i podaj link do licencji gry. Napisz oczywiście że uważasz iż twoje wykorzystanie jest dozwolonym użytkiem ;) I tyle;p


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - skkf - 23-10-2012 14:45

Jak to teraz jest z tymi kontr-roszczeniami?
W mailu mam link "prześlij dokumentację" i bardzo chętnie bym ją podesłał, ale wyświetla mi się taka piękna strona, gdzie nie ma żadnego formularza, nie ma właściwie czegokolwiek:
[Image: u0sn6i.jpg]

Ktoś wie jak im to podesłać, albo ma podobny problem? :|


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Sou - 23-10-2012 20:14

A z jakiego adresu przyszło? Może im poprostu odpowiedz na email ?:D


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - Ney0o - 23-10-2012 20:46

Do mnie też doszła taka wiadomość i wyświetlało się identyczne okienko.


RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie - skkf - 23-10-2012 22:56

(23-10-2012 20:14 )Sou Wrote:  A z jakiego adresu przyszło? Może im poprostu odpowiedz na email ?:D

no_reply@youtube.com ;)