Post Reply 
YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Author Message
Ney0o Offline
*

Posts: 4
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #1
YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Siema !

Mam do Was jedno pytanie. A mianowicie jak to jest z prawami autorskimi do gry battlefield 3. Postanowiłem sobie nagrać filmik, gameplay z gry Battlefield. na swoim kanale nie mam dużo widzów, ani wyświetleń. Z czystej ciekawości włączyłem zarabianie na YT. Ale YT odrzucił mi zarabianie dla tego filmiku. Z tego co wiem to umowa licencyjna pozwala na zarabianie na YT. brzmi tak:

Materiały stworzone przez Użytkownika. W zamian za użytkowanie Oprogramowania Użytkownik przyznaje niniejszym EA wyłączne, bezterminowe, nieodwołalne, w pełni zbywalne i podlegające dalszemu licencjonowaniu na całym świecie prawo oraz licencję do korzystania ze stworzonych za pomocą Oprogramowania materiałów w dowolnym celu i w dowolny sposób, włączając w to reprodukowanie, kopiowanie, adaptowanie, modyfikację, wykonywanie, pokazywanie, publikację, nadawanie, transmisję lub rozpowszechnianie publiczne za pomocą wszelkich środków znanych obecnie lub nieznanych, oraz dystrybucji tych materiałów bez wcześniejszego powiadomienia oraz kompensaty w jakiejkolwiek postaci przez cały czas trwania ochrony praw autorskich przewidziany przez obowiązujące przepisy ustawowe oraz umowy międzynarodowe. Użytkownik zrzeka się niniejszym wszelkich praw dotyczących autorstwa, publikacji, dobrego imienia lub przyporządkowania w odniesieniu do użytkowania przez EA oraz innych graczy, jak również korzystania z takich aktywów w związku z Oprogramowaniem i powiązanymi towarami oraz usługami na mocy obowiązującego prawa. Udzielenie licencji EA oraz powyższe zrzeczenie się wszelkich mających zastosowanie praw zwyczajowych pozostaje w mocy także po wygaśnięciu Licencji bez względu na przyczynę wygaśnięcia.


Tak więc pytanie co mam do nich napisać, żeby się "od filmiku odczepili" ;) Jest opcja, żeby napisać coś tak, że mam prawa do komercyjnego wykorzystywania filmiku.
17-10-2012 20:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Napisz, że to dozwolony użytek bo jest komentarz. Ja tak zrobiłem i mi roszczeni cofnęli na 100 filmach z bf3 :D

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
17-10-2012 22:50
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Ney0o Offline
*

Posts: 4
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
OK dziękuję ;)
18-10-2012 16:10
Find all posts by this user Quote this message in a reply
saladkutwa Offline
*

Posts: 8
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Sou mam pytanko. Co w takim razie zrobić? czy dajmy na to pisać to samo przy stu filmach czy wystarczy , że jedno rozpatrzą pozytywnie i cofną to dla wszystkich filmów? Swoją drogą czy mógłbyś powiedzieć coś więcej co do tego co mamy napisać w roszczeniu ?
Byłbym bardzo wdzięczny ^^
21-10-2012 21:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Ney0o Offline
*

Posts: 4
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Poszukałem i znalazłem co nie, a mianowicie co napisać. Wyjaśnij , wklej licencje, link do terms of use, wyjaśnij że twój film ma charakter instruktażowo/edukacyjny (każdy let's play można do takiej rangi podciągnąć)
21-10-2012 21:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
(21-10-2012 21:11 )saladkutwa Wrote:  Sou mam pytanko. Co w takim razie zrobić? czy dajmy na to pisać to samo przy stu filmach czy wystarczy , że jedno rozpatrzą pozytywnie i cofną to dla wszystkich filmów? Swoją drogą czy mógłbyś powiedzieć coś więcej co do tego co mamy napisać w roszczeniu ?
Byłbym bardzo wdzięczny ^^

Z mojego doświadczenia wynika, że dla każdego roszczenia oczywiście musisz osobno napisać (może być to samo). Inna sprawa, że jak raz roszczenie odrzucą od EA to do kolejnych filmów to samo roszczenie już nie będzie przypisywane:)

Napisz, że film przedstawia twój stały komentarz do gry XXX i podaj link do licencji gry. Napisz oczywiście że uważasz iż twoje wykorzystanie jest dozwolonym użytkiem ;) I tyle;p

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
23-10-2012 06:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Jak to teraz jest z tymi kontr-roszczeniami?
W mailu mam link "prześlij dokumentację" i bardzo chętnie bym ją podesłał, ale wyświetla mi się taka piękna strona, gdzie nie ma żadnego formularza, nie ma właściwie czegokolwiek:
[Image: u0sn6i.jpg]

Ktoś wie jak im to podesłać, albo ma podobny problem? :|

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
23-10-2012 14:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
A z jakiego adresu przyszło? Może im poprostu odpowiedz na email ?:D

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
23-10-2012 20:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Ney0o Offline
*

Posts: 4
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
Do mnie też doszła taka wiadomość i wyświetlało się identyczne okienko.
23-10-2012 20:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: YouTube, Battlefield 3 i prawa autorskie
(23-10-2012 20:14 )Sou Wrote:  A z jakiego adresu przyszło? Może im poprostu odpowiedz na email ?:D

no_reply@youtube.com ;)

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
23-10-2012 22:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoc w sprawie konta na YouTube. EncodedPL 4 1.941 16-09-2013 07:02
Last Post: Davidb9310
  YouTube nie przyjmuje filmiku Miwoli 5 1.341 06-07-2013 23:04
Last Post: Tectologic
  Battlefield 3 Proszę o pomoc! Ginow 1 891 20-04-2013 21:12
Last Post: punio7
  YouTube nie łączy się z Facebookiem Miwoli 3 1.191 19-04-2013 12:41
Last Post: LamaTiVi
Wideo Strona główna YouTube - pytanie Grzesiiu 1 2.005 21-03-2013 21:58
Last Post: McTheLipen
  Tomb Raider prawa autorskie FikSsu 5 1.419 10-03-2013 21:59
Last Post: TFPR
  Wyświetlenia YouTube na minusie ISKIEROV94 14 2.963 22-02-2013 16:36
Last Post: ISKIEROV94
  Bitrate na Youtube john 1 1.297 13-02-2013 17:31
Last Post: fszeker
  Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry McSayerPL 17 3.832 11-02-2013 06:30
Last Post: fszeker
  Prawa autorskie john 10 3.038 08-02-2013 21:19
Last Post: fszeker

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5