Zagrajmy w...
Emocje czy ich brak? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Emocje czy ich brak? (/showthread.php?tid=210)

Pages: 1 2


Emocje czy ich brak? - Falc00n - 14-04-2011 20:49

Czytając niektóre z aktywnych tematów natknąłem się na opinię, że emocjonowanie się podczas nagrywania LP jest złe. Być może nie wystawiono tutaj ewidentnie etykiety "złe", ale wydaje mi się, że jeden z postów miał mieć właśnie takie przesłanie. Chciałem się Was spytać o Waszą opinię, gdyż sam w moich LP od jakiegoś czasu zmieniłem konwencję i zacząłem nagrywać z nieco większym "emocjonowaniem" się podczas gry. Postanowiłem też wprowadzić odrobinę humoru, ale chyba nie bardzo mi to wyszło. W każdym razie odniosłem takie wrażenie.

Zapraszam do wypowiadania się na ww. temat.
Prosiłbym również o ocenę tego czy ta "zmiana konwencji" była dobrym pomysłem i czy nie wyszło to lekko tandetnie? Jestem otwarty na krytykę ofcourse ;) Głównie chodzi m
i o ten odcinek, ponieważ mam wrażenie, że wyszło to słabo xD





RE: Emocje czy ich brak? - punio7 - 14-04-2011 21:02

tl dw;

Emocje są wpisane w styl ciekawego wypowiadania się. Bez nich równie dobrze mogła by do widzów mówić Ivona.


RE: Emocje czy ich brak? - Falc00n - 14-04-2011 21:09

Zgadzam się z Tobą. Podam przykład chociażby JJay'a - facet jak byk, a czasem wydaje się, że zachowuje się cholernie infantylnie. Mimo to pełno osób (w tym ja) jest jego fanami (w mniejszym lub większym stopniu).


RE: Emocje czy ich brak? - Gik - 14-04-2011 21:26

Mamy też takich osobników jak VVitchaven - głos kompletnie pozbawiony emocji, aczkolwiek nie przeszkadza mu to w rzucaniu przekleństwami z prędkością karabinu maszynowego. Najpierw interesuje, później nudzi, aż w końcu zaczyna irytować.

Preferuję bardziej "informacyjny" typ zagrajmy. Skoro jesteśmy przy VV - jedynymi dobrymi odcinkami jego projektów są tylko te pierwsze. Przynajmniej stara się przekazywać informacje o grze, ekipie, która ją zrobiła, podaje swoją własną opinię nt gry, z której robi zagrajmy. Mniej więcej od odcinka drugiego zaczyna się "kurwajeah zdupcaj czereśniaku, zimny lech szmato!!!1112sdwads". Ziew. Mam wrażenie, jakby to wszystko robił machinalnie.


RE: Emocje czy ich brak? - Kern3l - 15-04-2011 18:00

Wg. mnie ważne są 2 rzeczy: nie myśl o tym, co będzie myśleć publiczność (bądź naturalny!), a druga - daj się ponieść grze. Dzięki połączeniu obu czynników będą naturalne emocje i żadnych wymuszonych żartów. Reszta zależy jedynie od Twego charakteru.


RE: Emocje czy ich brak? - Falc00n - 15-04-2011 18:30

(15-04-2011 18:00 )Kern3l Wrote:  Wg. mnie ważne są 2 rzeczy: nie myśl o tym, co będzie myśleć publiczność (bądź naturalny!), a druga - daj się ponieść grze. Dzięki połączeniu obu czynników będą naturalne emocje i żadnych wymuszonych żartów. Reszta zależy jedynie od Twego charakteru.

I tak chyba zrobię :) Ta wypowiedź w sumie pomogła mi najbardziej.


RE: Emocje czy ich brak? - Kern3l - 15-04-2011 18:43

(15-04-2011 18:30 )Falc00n Wrote:  
(15-04-2011 18:00 )Kern3l Wrote:  Wg. mnie ważne są 2 rzeczy: nie myśl o tym, co będzie myśleć publiczność (bądź naturalny!), a druga - daj się ponieść grze. Dzięki połączeniu obu czynników będą naturalne emocje i żadnych wymuszonych żartów. Reszta zależy jedynie od Twego charakteru.

I tak chyba zrobię :) Ta wypowiedź w sumie pomogła mi najbardziej.

Bardzo mnie to cieszy ;]


RE: Emocje czy ich brak? - polnar - 01-08-2011 12:10

Jak dla mnie ukazywanie emocji w zagrajmy jest ważne, ponieważ ukazuje twój stosunek do gry, podkreśla też czy ci się podoba czy też nie. Np. opisać jakiś ładny widoczek w grze ,, Wow, ale piękny gotycki zamek na tle zaśnieżonych gór" lub opisać jakąś sytuację np. ,, to nie mogła się tak stać". Oczywiście należy starać unikać wulgaryzmów, w trakcie ukazywania emocji, chociaż czasami jest to trudne np. w sytuacji kiedy jesteśmy otoczeni, strzelają do nas i zaraz przegramy.


RE: Emocje czy ich brak? - Aule885 - 02-08-2011 20:49

Witam , jestem tu nowy ale zaciekawił mnie ten wątek i mam nadzieję że również mogę się w nim wypowiedzieć. :) Otóż moim zdaniem wyrażanie emocji w swoich zagrajmy jest dość ważne gdyż wtedy ono nabiera swojej indywidualnej barwy. Pozwala to według mnie jakoś odróżniać się od innych. ;) Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam!!!


RE: Emocje czy ich brak? - Esgarot - 11-08-2011 14:42

Powiem tak... "Nic na siłę". Niektórzy aby się ich ciekawiej słuchało emocjonują się aż za bardzo. To niestety często wychodzi sztucznie i budzi pewien niesmak w widzu - szczególnie jeśli jest to widz nowy i jeszcze nie przywykł do takiego, a nie innego stylu grania/komentowania danego zagrajmera. Osobiście jestem przeciw takiemu emocjonowaniu się, ale jestem za optymistycznym, żywym tonem wypowiedzi zagrajmera. Gwarancją jest zero nudy podczas oglądania przez widzów :)