Zagrajmy w...
Krótkie czy długie odcinki? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Krótkie czy długie odcinki? (/showthread.php?tid=254)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7


Krótkie czy długie odcinki? - Verlaiden - 01-05-2011 20:24

Cześć, mam pytanie. Otóż od kilku dni próbuje swoich sił w nagrywaniu własnych LP i nie wiem jaka będzie odpowiednia długość pojedynczego odcinka. 10min. czy 30min? Mam ściągnięty limit na YT i nie wiem czy go wykorzystać w swoich "Zagrajmy w".


RE: Krótkie czy długie odcinki? - punio7 - 01-05-2011 20:57

To zależy jakie gry zamierzasz nagrywać. Dla większości gier 15 minut powinno wystarczyć, ale zauważyłem iż w grach RPG akcja dzieje się wolniej i z Icewind Dale'a robię odcinki po 20 minut.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Shinji-kun - 01-05-2011 21:03

Ja osobiście nie przepadam za oglądaniem filmów dłuższych niż 25 minut. Zauważyłem, że spora część widzów ma podobne zdanie na ten temat. Średnio 15-20 jest w miarę w porządku.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Gimper - 02-05-2011 01:13

Myślę że 10-12 minut jest OK - nie za długo, nie za krótko.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Kern3l - 02-05-2011 03:58

Myślę, że te średnie wynikają z przyzwyczajenia. Sam zazwyczaj puszczam odcinki po 30min. Dla mnie to idealny czas, by - oglądając - na spokojnie zjeść obiad/kolację. Jeśli w danej serii robię 1 odcinek = 1 misja, to potrafi się zdarzyć nawet ~1h, lecz ostatnio stwierdziłem, że to jednak przesada ;> Niby można zapauzować i dokończyć później, ale to dosyć niewygodne, jak musisz wyłączyć przeglądarkę.

Tak więc wg. mnie rób jak Ci pasuje, jednakże >1h to trochę za dużo ;D I nie rób <10min odcinków, bo one się kończą zaraz po rozpoczęciu...

Mój system jest prosty - puszczam jeden taki 30min odcinek dziennie z przynajmniej jednej serii (zazwyczaj). Jest to solidna porcja do codziennego oglądania. W nowszych seriach (te już dokończę jak są), gdy part będzie na >40min, podzielę na pół.

Dziwi mnie, gdy ludzie wrzucają po 4 odcinki tego samego dnia - czemu nie puścić większego, czy 2 większych, na raz? Przecież to mniej wygodne do wrzucania i oglądania (przełączanie, ponowne buforowanie, etc.), a jedyne co robi, to bezsensownie nabija Ci liczniki wyświetleń - jeszcze rozumiem jak zarabiasz z reklam, będąc partnerem YT. Dlatego też regulaminowe ograniczenie do x odcinków jest lekko bez sensu - ktoś może nagrywać po 5min, ktoś inny wielokrotnie więcej.

Osobną sprawą jest witanie się i żegnanie przy każdym odcinku. Jeśli nagrywasz kilkanaście minut, to dodatkowe wstępniaki i zakończenia istotnie skracają czas. Już pomijam zasadność każdorazowych powitań - na to powinien być osobny temat.

Dodatkowo myślę, że im dłuższe party, tym bardziej interesujący musi być film, by ludzie oglądali do końca (od pewnej granicy).


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Rakjono - 02-05-2011 15:58

Z tym żegnaniem się i witaniem t ja robię tak że siadam na np 2h do crysisa i np w 1 odcinku się witam a w 8 żegnam, nie chce mi się siedzieć z zegarkiem co 15 min powtarzać ten sam text.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - TaboretPL - 02-05-2011 16:17

Ja osobiście wolę tradycyjny podział 15 do 20 minutowy. Takich półgodzinnych kolosów zwyczajnie nie chce mi się oglądać a jak ktoś jeszcze ma kilka ulubionych zagrajmerów przyjmijmy 5 i każdy by dal parę odcinków po 30 minut to łącznie wychodzi po kilka godzin a komp nie jest tylko od oglądania zagrajmy no nie przesadzajmy...


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Finczi - 02-05-2011 16:28

Osobiście z Call of duty 1 robiłem odcinki od 10 do 15 minut. Na kompie już mam troche F.E.A.R. i te party będą po 25-40minut. Przerzucam sie chyba na troche dłuższe.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - FratelloAgito - 08-05-2011 15:43

Ja osobiście nie robię filmików nie dłuższych niż 15 minut. Moim zdaniem tak lepiej się "ogarnia calość" i oglądanie czegoś takiego robi się ciekawe.


RE: Krótkie czy długie odcinki? - Mandero - 08-05-2011 21:17

Niektórzy wrzucają (np. CarriomSensation) mnóstwo partów na raz, bo mają ograniczenie.

Konta założone przed listopadem 2010 nie mają limitu.