Post Reply 
Krótkie czy długie odcinki?
Author Message
Verlaiden Offline
*

Posts: 22
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #1
Krótkie czy długie odcinki?
Cześć, mam pytanie. Otóż od kilku dni próbuje swoich sił w nagrywaniu własnych LP i nie wiem jaka będzie odpowiednia długość pojedynczego odcinka. 10min. czy 30min? Mam ściągnięty limit na YT i nie wiem czy go wykorzystać w swoich "Zagrajmy w".
01-05-2011 20:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Krótkie czy długie odcinki?
To zależy jakie gry zamierzasz nagrywać. Dla większości gier 15 minut powinno wystarczyć, ale zauważyłem iż w grach RPG akcja dzieje się wolniej i z Icewind Dale'a robię odcinki po 20 minut.

[Image: 88440151.gif]
01-05-2011 20:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Shinji-kun Offline
*

Posts: 69
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja osobiście nie przepadam za oglądaniem filmów dłuższych niż 25 minut. Zauważyłem, że spora część widzów ma podobne zdanie na ten temat. Średnio 15-20 jest w miarę w porządku.
01-05-2011 21:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Myślę że 10-12 minut jest OK - nie za długo, nie za krótko.

[Image: t43eX.jpg]
02-05-2011 01:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Myślę, że te średnie wynikają z przyzwyczajenia. Sam zazwyczaj puszczam odcinki po 30min. Dla mnie to idealny czas, by - oglądając - na spokojnie zjeść obiad/kolację. Jeśli w danej serii robię 1 odcinek = 1 misja, to potrafi się zdarzyć nawet ~1h, lecz ostatnio stwierdziłem, że to jednak przesada ;> Niby można zapauzować i dokończyć później, ale to dosyć niewygodne, jak musisz wyłączyć przeglądarkę.

Tak więc wg. mnie rób jak Ci pasuje, jednakże >1h to trochę za dużo ;D I nie rób <10min odcinków, bo one się kończą zaraz po rozpoczęciu...

Mój system jest prosty - puszczam jeden taki 30min odcinek dziennie z przynajmniej jednej serii (zazwyczaj). Jest to solidna porcja do codziennego oglądania. W nowszych seriach (te już dokończę jak są), gdy part będzie na >40min, podzielę na pół.

Dziwi mnie, gdy ludzie wrzucają po 4 odcinki tego samego dnia - czemu nie puścić większego, czy 2 większych, na raz? Przecież to mniej wygodne do wrzucania i oglądania (przełączanie, ponowne buforowanie, etc.), a jedyne co robi, to bezsensownie nabija Ci liczniki wyświetleń - jeszcze rozumiem jak zarabiasz z reklam, będąc partnerem YT. Dlatego też regulaminowe ograniczenie do x odcinków jest lekko bez sensu - ktoś może nagrywać po 5min, ktoś inny wielokrotnie więcej.

Osobną sprawą jest witanie się i żegnanie przy każdym odcinku. Jeśli nagrywasz kilkanaście minut, to dodatkowe wstępniaki i zakończenia istotnie skracają czas. Już pomijam zasadność każdorazowych powitań - na to powinien być osobny temat.

Dodatkowo myślę, że im dłuższe party, tym bardziej interesujący musi być film, by ludzie oglądali do końca (od pewnej granicy).

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
02-05-2011 03:58
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rakjono Offline
*

Posts: 12
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Z tym żegnaniem się i witaniem t ja robię tak że siadam na np 2h do crysisa i np w 1 odcinku się witam a w 8 żegnam, nie chce mi się siedzieć z zegarkiem co 15 min powtarzać ten sam text.
02-05-2011 15:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TaboretPL Offline
*

Posts: 68
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja osobiście wolę tradycyjny podział 15 do 20 minutowy. Takich półgodzinnych kolosów zwyczajnie nie chce mi się oglądać a jak ktoś jeszcze ma kilka ulubionych zagrajmerów przyjmijmy 5 i każdy by dal parę odcinków po 30 minut to łącznie wychodzi po kilka godzin a komp nie jest tylko od oglądania zagrajmy no nie przesadzajmy...

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQq2NzBnDAx6Op7-8qL3zh...WISDPWkIrC]
02-05-2011 16:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Finczi Offline
*

Posts: 7
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Osobiście z Call of duty 1 robiłem odcinki od 10 do 15 minut. Na kompie już mam troche F.E.A.R. i te party będą po 25-40minut. Przerzucam sie chyba na troche dłuższe.

[Image: 65879887307430986486.jpg]
02-05-2011 16:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
FratelloAgito Offline
*

Posts: 6
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja osobiście nie robię filmików nie dłuższych niż 15 minut. Moim zdaniem tak lepiej się "ogarnia calość" i oglądanie czegoś takiego robi się ciekawe.
08-05-2011 15:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Niektórzy wrzucają (np. CarriomSensation) mnóstwo partów na raz, bo mają ograniczenie.

Konta założone przed listopadem 2010 nie mają limitu.
08-05-2011 21:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5