Zagrajmy w...
Dyski SSD,HDD - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Dyski SSD,HDD (/showthread.php?tid=2951)

Pages: 1 2


Dyski SSD,HDD - Rumblever4s - 16-02-2013 20:23

Cześć,otóż mam taką rozkminę.
Otóż zastanawiam się co tak wogóle dają te dyski SSD?
Chodzi mi tu o nagrywanie.Czy do nagrywania bez lagów potrzebny mi jest dysk SSD czy tylko jeden lub dwa szybkie dyski HDD(dysk twardy)?
Proszę o odpowiedzi,
z góry dziękuję


RE: Dyski SSD,HDD - Malix - 16-02-2013 20:35

Do nagrywania bez lagów potrzebny Ci jest dobry procesor, dysk nie jest taki ważny ;)
SSD nadają się raczej do systemu i często otwieranych aplikacji. Oprócz tego są strasznie drogie i warto poczekać aż stanieją.


RE: Dyski SSD,HDD - punio7 - 16-02-2013 20:41

Warto wspomnieć iż nagrywanie zazwyczaj potrzebuje dużych ilości przestrzeni, a ta dla dysków SSD jest bardzo droga.


RE: Dyski SSD,HDD - Rumblever4s - 17-02-2013 17:08

Aha czyli nie trzeba mieć dysku SSD żeby mieć dużo FPS w grach,wystarczy tylko szybki HDD(1TB)?
Zauważyłem że niektórzy ludzie mówią cyt. ''SSD pod system''.Czyli to znaczy że SSD tylko pod system się nadaję?Czy jeszcze do czegoś innego?


RE: Dyski SSD,HDD - Malix - 17-02-2013 18:17

SSD ma bardzo szybki czas reakcji oraz szybki odczyt - dzięki temu nadaje się do często odpalanych aplikacji czy też systemu.


RE: Dyski SSD,HDD - Lastlighter - 17-02-2013 22:13

Poza tym SSD działa nieco szybciej i jest ogólnie przydatniejsze. Niestety cena... Ciekawą alternatywą są dyski Fushion Drive ,które łącza obie technologie. Są stosowane np. w produktach firmy apple.


RE: Dyski SSD,HDD - fszeker - 18-02-2013 12:47

Co do nagrywania to różnie bo czasem jak chcesz nagrać materiał w pełnym RGB bez utraty jakości to żeby odciążyć system lepiej mieć SSD jako iż on szybciej zapiszę i nie będzie zwalniał systemu. Z SSD i HDD jest troszkę jak z kartami sd 4 i 10 klasy że np. jak nagrywasz filmik w 60fps na kamerce to lepiej pójdzie na 10 klasy a czasem na 4 kalsy w ogóle...


RE: Dyski SSD,HDD - Lugia007 - 18-02-2013 13:12

Dyski SSD są towarem z rangi "tani co jakiś czas można znaleść" trzeba po prostu być czujnym i cierpliwym.


RE: Dyski SSD,HDD - Rumblever4s - 20-02-2013 18:24

Ciekawi mnie ten film Brema:



Minuta:6:10

Wspomniał on,że jak ma się 1 dysk,to gra chodzi o 2xwolniej.
Prawda?


RE: Dyski SSD,HDD - Miwoli - 20-02-2013 19:28

Ja mam jeden dysk, a jakoś nie odczuwam spowolnień gry (porównywałem z podobnym komputerem kolegi na tej samej grze)