Post Reply 
Dyski SSD,HDD
Author Message
Rumblever4s Offline
*

Posts: 8
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #1
Dyski SSD,HDD
Cześć,otóż mam taką rozkminę.
Otóż zastanawiam się co tak wogóle dają te dyski SSD?
Chodzi mi tu o nagrywanie.Czy do nagrywania bez lagów potrzebny mi jest dysk SSD czy tylko jeden lub dwa szybkie dyski HDD(dysk twardy)?
Proszę o odpowiedzi,
z góry dziękuję

"Trzeba wytępić tępych najeźdźców-tak zwanych Debili''~Rumblever4s
16-02-2013 20:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Dyski SSD,HDD
Do nagrywania bez lagów potrzebny Ci jest dobry procesor, dysk nie jest taki ważny ;)
SSD nadają się raczej do systemu i często otwieranych aplikacji. Oprócz tego są strasznie drogie i warto poczekać aż stanieją.

[Image: 3f42793d4e99.gif]
Wszyscy mnie hejcom (・へ・)
16-02-2013 20:35
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Dyski SSD,HDD
Warto wspomnieć iż nagrywanie zazwyczaj potrzebuje dużych ilości przestrzeni, a ta dla dysków SSD jest bardzo droga.

[Image: 88440151.gif]
16-02-2013 20:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rumblever4s Offline
*

Posts: 8
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #4
RE: Dyski SSD,HDD
Aha czyli nie trzeba mieć dysku SSD żeby mieć dużo FPS w grach,wystarczy tylko szybki HDD(1TB)?
Zauważyłem że niektórzy ludzie mówią cyt. ''SSD pod system''.Czyli to znaczy że SSD tylko pod system się nadaję?Czy jeszcze do czegoś innego?

"Trzeba wytępić tępych najeźdźców-tak zwanych Debili''~Rumblever4s
17-02-2013 17:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Dyski SSD,HDD
SSD ma bardzo szybki czas reakcji oraz szybki odczyt - dzięki temu nadaje się do często odpalanych aplikacji czy też systemu.

[Image: 3f42793d4e99.gif]
Wszyscy mnie hejcom (・へ・)
17-02-2013 18:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lastlighter Offline
*

Posts: 40
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Dyski SSD,HDD
Poza tym SSD działa nieco szybciej i jest ogólnie przydatniejsze. Niestety cena... Ciekawą alternatywą są dyski Fushion Drive ,które łącza obie technologie. Są stosowane np. w produktach firmy apple.
17-02-2013 22:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Dyski SSD,HDD
Co do nagrywania to różnie bo czasem jak chcesz nagrać materiał w pełnym RGB bez utraty jakości to żeby odciążyć system lepiej mieć SSD jako iż on szybciej zapiszę i nie będzie zwalniał systemu. Z SSD i HDD jest troszkę jak z kartami sd 4 i 10 klasy że np. jak nagrywasz filmik w 60fps na kamerce to lepiej pójdzie na 10 klasy a czasem na 4 kalsy w ogóle...

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
18-02-2013 12:47
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lugia007 Offline
*

Posts: 147
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Dyski SSD,HDD
Dyski SSD są towarem z rangi "tani co jakiś czas można znaleść" trzeba po prostu być czujnym i cierpliwym.

"Co dla jednego jest sufitem, dla innego jest podłogą."

Youtiub z 7-letnim stażem.
Jestem dziewczyną.
18-02-2013 13:12
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rumblever4s Offline
*

Posts: 8
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #9
RE: Dyski SSD,HDD
Ciekawi mnie ten film Brema:



Minuta:6:10

Wspomniał on,że jak ma się 1 dysk,to gra chodzi o 2xwolniej.
Prawda?

"Trzeba wytępić tępych najeźdźców-tak zwanych Debili''~Rumblever4s
20-02-2013 18:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Dyski SSD,HDD
Ja mam jeden dysk, a jakoś nie odczuwam spowolnień gry (porównywałem z podobnym komputerem kolegi na tej samej grze)

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
20-02-2013 19:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5