Zagrajmy w...
Weryfikacja dwuetapowa dla kont google - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Weryfikacja dwuetapowa dla kont google (/showthread.php?tid=873)



Weryfikacja dwuetapowa dla kont google - punio7 - 18-11-2011 07:13

Usługa ta została niedawno wprowadzona przez google. Ma ona w zamierzeniu pomóc ochronie kont google przed nieautoryzowanym dostępem. Całość działa podobnie do weryfikatorów do battlenetu. Przy zalogowaniu się oprócz hasła będziemy musieli podać kod weryfikujący, może on zostać wygenerowany z appletu, bądź przesłany wiadomością sms na konkretny numer. Dzięki temu nasze konta google (a zarazem Youtube) powinny być znacznie bardziej bezpieczne. Dokładniejsze informacje i sposób uruchomienia usługi są opisany tutaj:

http://www.google.com/support/accounts/bin/static.py?page=guide.cs&guide=1056283&topic=1056284&hl=pl

Jako iż już parę osób na forum miało problemy z utratą konta, radzę przyjrzeć się tej usłudze.


RE: Weryfikacja dwuetapowa - appareil - 18-11-2011 23:21

Quote:Dzięki temu nasze konta google (a zarazem Youtube) powinny być znacznie bardziej bezpieczne.
A Google powiększy swoje archiwa danych osobowych o setki numerów telefonów.
Każdy wychodzi z jakąś korzyścią, genialny pomysł! ;>


RE: Weryfikacja dwuetapowa - punio7 - 19-11-2011 09:49

Nikt ci nie każe podawać numeru telefonu, jeżeli masz smartfona możesz zainstalować odpowiedni applet i z niego korzystać. Zresztą mój numer telefonu podałem i tak już dużo wcześniej i jakoś żadnego spamu nie dostałem.


RE: Weryfikacja dwuetapowa - Kern3l - 19-11-2011 17:37

Ja też podałem, choćby przy "a co jeśli stracisz możliwość logowania się" lub kalendarzu google (nie otrzymałem żadnego spamu), więc nawet po podaniu numeru za bardzo mnie to nie zaboli ;] I tak ludzie z Google, gdyby chcieli, mogliby mieć większość naszych haseł i loginów - gdy wchodzisz przez wyszukiwarkę na jakąkolwiek stronę, ich skrypty mogą nadal działać i zbierać wysyłane informacje.

Co do samej usługi tokenów - wypada dodać, że tak jak ostatnio na battle.necie, dodali opcję zapamiętania logowania z danej maszyny - tutaj na 30 dni (na bnecie jest tylko w grach i na krótszy czas), więc nie jest to zbytnio upierdliwe.


RE: Weryfikacja dwuetapowa dla kont google - RomanSzondi - 20-11-2011 15:24

Mam od dawna i nie narzekam. Żadnego spamu nie otrzymałem, ani nic podobnego.