Post Reply 
Weryfikacja dwuetapowa dla kont google
Author Message
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #1
Weryfikacja dwuetapowa dla kont google
Usługa ta została niedawno wprowadzona przez google. Ma ona w zamierzeniu pomóc ochronie kont google przed nieautoryzowanym dostępem. Całość działa podobnie do weryfikatorów do battlenetu. Przy zalogowaniu się oprócz hasła będziemy musieli podać kod weryfikujący, może on zostać wygenerowany z appletu, bądź przesłany wiadomością sms na konkretny numer. Dzięki temu nasze konta google (a zarazem Youtube) powinny być znacznie bardziej bezpieczne. Dokładniejsze informacje i sposób uruchomienia usługi są opisany tutaj:

http://www.google.com/support/accounts/b...6284&hl=pl

Jako iż już parę osób na forum miało problemy z utratą konta, radzę przyjrzeć się tej usłudze.

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 19-11-2011 18:12 by punio7.)
18-11-2011 07:13
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Weryfikacja dwuetapowa
Quote:Dzięki temu nasze konta google (a zarazem Youtube) powinny być znacznie bardziej bezpieczne.
A Google powiększy swoje archiwa danych osobowych o setki numerów telefonów.
Każdy wychodzi z jakąś korzyścią, genialny pomysł! ;>
18-11-2011 23:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Weryfikacja dwuetapowa
Nikt ci nie każe podawać numeru telefonu, jeżeli masz smartfona możesz zainstalować odpowiedni applet i z niego korzystać. Zresztą mój numer telefonu podałem i tak już dużo wcześniej i jakoś żadnego spamu nie dostałem.

[Image: 88440151.gif]
19-11-2011 09:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Weryfikacja dwuetapowa
Ja też podałem, choćby przy "a co jeśli stracisz możliwość logowania się" lub kalendarzu google (nie otrzymałem żadnego spamu), więc nawet po podaniu numeru za bardzo mnie to nie zaboli ;] I tak ludzie z Google, gdyby chcieli, mogliby mieć większość naszych haseł i loginów - gdy wchodzisz przez wyszukiwarkę na jakąkolwiek stronę, ich skrypty mogą nadal działać i zbierać wysyłane informacje.

Co do samej usługi tokenów - wypada dodać, że tak jak ostatnio na battle.necie, dodali opcję zapamiętania logowania z danej maszyny - tutaj na 30 dni (na bnecie jest tylko w grach i na krótszy czas), więc nie jest to zbytnio upierdliwe.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
19-11-2011 17:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanSzondi Offline
*

Posts: 86
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Weryfikacja dwuetapowa dla kont google
Mam od dawna i nie narzekam. Żadnego spamu nie otrzymałem, ani nic podobnego.
20-11-2011 15:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Question Tagowanie strony YT w google Wasyl 4 1.628 15-03-2013 16:05
Last Post: Wasyl
  Udostępnianie (Facebook, Google+) Kranczer 0 591 09-01-2013 14:51
Last Post: Kranczer
  Odwołanie się od postanowienia google - Wyłączenie AdSense SiVeiL 4 1.385 14-12-2012 00:01
Last Post: SiVeiL

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5