Post Reply 
Mikrofon Let's Playera
Author Message
NeheTh Offline
*

Posts: 4
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #1
Mikrofon Let's Playera
Czym nagrywacie , i co polecacie do nagrywania głosu , słuchawki + mikrofon a może coś na statywie lub na własnej podstawie , mikrofony dynamiczne , pojemnościowe .
Czyli w skrócie wszystko o "nagrywaczach" waszego głosu .
27-06-2011 14:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Mikrofon Let's Playera
Nie mam dobrych relacji z mikrofonami headsetowymi, zazwyczaj służą one do komunikacji z drużyną a nie do nagrywania czegoś. Ktoś na forum polecał zestaw słuchawki zwykłe + mikrofon "przypinany" (Więcej w tym temacie: http://zagrajmyw.pl/f/showthread.php?tid=339). Najwyższą jakość dają mikrofony pojemnościowe ale jest to znaczny wydatek i do nie-profesjonalnych zastosowań raczej zbędny.

[Image: 88440151.gif]
27-06-2011 14:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gorth Offline
*

Posts: 5
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Mikrofon Let's Playera
Hmmm... wydaje mi się, że mikrofon ze słuchawkami jest dość wygodny. Nie musisz się wtedy martwić czy jesteś za daleko czy blisko i ogólnie jest to dostosowane pod Ciebie. A ze stojącymi to już ty musisz się pod niego dostosować, sprawdzić czy jesteś blisko czy daleko ja akurat kupiłem dość cichy i krótki mikrofon stojący i teraz muszę stawiać jakąś grubszą książkę by był trochę bliżej moich ust no i bardziej do biurka muszę się podsuwać :D Ale wydaje mi się, że lepiej trochę się z tym stojącym pomęczyć bo daje on o wiele lepszą jakość dźwięku.
27-06-2011 15:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Mikrofon Let's Playera
(27-06-2011 15:33 )Gorth Wrote:  Nie musisz się wtedy martwić czy jesteś za daleko czy blisko i ogólnie jest to dostosowane pod Ciebie.
Jak dla mnie to bardziej kwestia "nie możesz" niż "nie musisz". ;] Mając na głowie headset jesteś skazany na mówienie prosto do mikrofonu nawet kiedy bekasz, kichasz, sapiesz czy ziewasz. Jasne, że można to później wyciszyć sprzętowo, ale przykładowo w 40m materiale takie korekty stają się czymś kłopotliwym.

Co do tematu, to poszukaj przeglądów sprzętu podcastowego. Jest masa takich zestawień na internecie.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
27-06-2011 16:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Mikrofon Let's Playera
Tutaj jest także i o interesującej Ciebie kwestii <- z czasem będzie coraz więcej. Koniecznie sprawdź porównania jakości dźwięku (link na samym początku działu Audio).

Czego tam jeszcze nie ma, a mogę szybko powiedzieć (i potem tam wkleić):
Pojemnościowy vs. Dynamiczny
Pojemnościowy ma przeciętnie większy zasięg nagrywanych częstotliwości - jednakże prawie żaden głos tego nie wykorzysta. Dynamiczne są często skrojone "na miarę" do normalnych częstotliwości głosu. Jeśli chcesz nagrywać tylko głos - weź dobry dynamiczny. Jeśli chcesz nagrywać także instrumenty itp. - pojemnościowy.
Pojemnościowe potrzebują prądu do pracy - jest podawany przez zwykłe wejście analogowe (najczęściej wtyczka mini-jack), podłączane do zwykłych kart dźwiękowych PC. Nazywa się to moc "fantomowa". Dynamiczne do pracy potrzebują siły głosu - dlatego trzymasz je blisko ust, za to po odsunięciu się gwałtownie tracą moc - świetne, wyrzuca głosy otoczenia. Dynamicznym nie wolno podawać prądu - większość nie ma bezpieczników i spalisz. Jeśli nie jest na USB, to konieczny jest przedwzmacniacz (preamp).

Analog vs. USB - masz w temacie.

Sugerowane mikro - j.w., choć dobrze byłoby rozbudować o nowe warianty szczególnie dla mid/hi-endu z headsetów. Co prawda nie ma większego sensu kupować drogi headset, ale jeśli ktoś się uprze, to niech ma jakiś polecony z dobrym dźwiękiem.

Ja bym polecał Dynamiczny z portem USB - takie combo minimalizuje wszelkie zakłócenia. Rode Podcaster jest właśnie takim mikrofonem, a także ma pewien "killer feature" - wyjście audio na nim - bez lagów słyszysz jak brzmisz. Co lepsze - możesz puszczać audio gry na to wyjście - jak moja sztuka przyjdzie, to właśnie tam będę podłączał słuchawki ;]

Aha, takie moje przypuszczenie: myślę, że jeśli mówisz do mikrofonu stojącego przy Twojej twarzy, to bardziej będziesz zwracał uwagę, by nie mówić zbyt cicho. Oczywiście to tylko przypuszczenie, więcej i bardziej "pewnie" dopiero za dłuższy czas będę mógł powiedzieć.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
27-06-2011 17:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Verlaiden Offline
*

Posts: 22
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Mikrofon Let's Playera
Ja tam używam Headset Fatal1ty gaming HS-800 ponieważ używa go wielu zagrajmerów i wcale nie jest zły. Jakość dźwięku przechwytywanego przez mikrofon jest dobra lecz jest bardzo cichy i nagrany materiał trzeba zawsze podgłaśniać.
Cena słuchawek: ok. 100zł
27-06-2011 17:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Mikrofon Let's Playera
W HS-800 kluczową sprawą jest dobre ustawienie mikrofonu, by nie było "pop"ów i było głośno. Sprawdź przytoczony przeze mnie temat, a tam:
Nagrywanie>Sprzęt>Audio>Headsety>Ustawienie mikrofonu

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
27-06-2011 18:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Music Mikrofon Krawatowy do 100 zł wojtekgracz 1 1.116 16-08-2014 12:48
Last Post: appareil
  Jaki mikrofon? TrollAndRoc 3 1.256 18-02-2014 20:07
Last Post: Tortexx3
  Jaki mikrofon do 120zl radzio_d 7 2.249 06-05-2013 23:45
Last Post: appareil
Question Mikrofon pojemnościowy DragonMati 9 3.052 29-04-2013 17:56
Last Post: DragonMati
  Mikrofon z Creative HS-800 a Logitech USB Desktop Microphone Parada 5 2.261 03-02-2013 10:38
Last Post: Tectologic
  Mikrofon usb, ~ 160 zł Sumthin 8 2.539 11-01-2013 17:20
Last Post: Rexlu
  Mikrofon +karta dźwiękowa lub mikrofon do 500zł Harlok 2 1.218 07-12-2012 13:08
Last Post: appareil
Wideo Mikrofon pojemnościowy - wybór Grzesiiu 2 1.688 01-11-2012 23:16
Last Post: appareil
  Jaki mikrofon ? john 5 2.965 10-09-2012 10:48
Last Post: kaszub
  Nowy mikrofon (niekoniecznie do zagrajmerstwa) Kadziu 6 2.152 01-08-2012 22:19
Last Post: Kadziu

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5