Post Reply 
Problem z mikrofonem
Author Message
Kryspin111 Offline
*

Posts: 15
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #1
Problem z mikrofonem
Moj problem polega na tym ze mecze sie juz od kilku dni, nie znajdujac odpowiedzi zarazem, nad tym zeby moj mikrofon nie trzeszczal ani nie byl za cichy.
Juz nie trzeszczy, uporalem sie z tym, ale jest dosc cicho :(
Np. nagrywam film testowy z SAMP to dzwieki z gry sa odpowiednio ale siebie slysze dopiero jak podglosze sluchawki na full :/
Kupilem nowy mikrofon, poprzedni byl dosc dobry, niestety przyszedl na niego czas :P
Mam Windows XP SP3, i nie mam czegos takiego jak "mikrofon" tylko "Rear Pink In". Mam odznaczoną opcje lepszej wydajnosci bo wlasnie wtedy trzeszczy. Mam tez wylaczone tlumienie zaklocen i echo...
Nie moge rowniez przesuwac paskow "Glosnosc mikrofonu"(w tym sęk), "Miks Stereo" i "Glosnosc CD".
Nie wiem dlaczego, chyba nigdy nie moglem... Czytalem ze to przez Skype'a moze tak byc(te blokowanie) ale wątpie.
Moja karta dzwiekowa to Realtek HD Audio.
Najnowsze sterowniki R2.70.

Pomozcie mi bo ja nie mam juz na to sily :(
Co zrobic bym mogl "podglosic" sobie mikrofon?

Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Jeszcze wspomne ze w sprawach "zintegrowanej" lub nie karty dzwiekowej, jestem zielony wiec nie kazcie mi nic przeinstalowywac lub cos :(
10-09-2012 20:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Problem z mikrofonem
Również mam Realtek HD Audio i do niedawna używałam Windows XP więc problem jest jeszcze dość świeży w mojej pamięci. Niestety fakt, że masz Windows XP wyczerpuje większość opcji poradzenia sobie z tym problemem.

Nagraj proszę próbkę dźwięku z włączonym wzmocnieniem mikrofonu i bez wzmocnienia. Wrzuć gdzieś (może być na YT na niepublicznym) i podrzuć tutaj link. Nagraj w grze i w samym systemie bez żadnych hałasów w tle.

I odpowiedz proszę na dwa pytania:
- jaką masz płytę główną (wystarczy nazwa firmy). Mój komp jedzie na płycie firmy Gigabyte, więc w razie potrzeby jestem w stanie na takiej płycie pokierować Cię ewentualnie krok po kroku wraz ze screenami?
- jaki to mikrofon zakupiłeś po tym jak zepsuł Ci się stary?

Skype z tego co się orientuje nie ma tu nic do rzeczy z regulacją lub brakiem regulacji głośności mikrofonu w systemie. Na moim komputerze nigdy Skype nie był instalowany, ale mam tę samą kartę dźwiękową i również suwak jest nieczynny.
10-09-2012 22:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kryspin111 Offline
*

Posts: 15
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Problem z mikrofonem
Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=8Rqpo_yV_7I
Link do SR 3 gdzie poprzedni mikrofon dzialal mi odpowiednio:
http://www.youtube.com/watch?v=eRws6H-5wfs

Nie wiem jaka mam plyte glowna, mozna to gdzies sprawdzic?
Mikrofon za 12 złotych :D firmy mSonic

Jak mozna uslyszec, ze zwiekszona wydajnoscia trzeszczy :(

Chce takze zauwazyc ze z "glosnosc mikrofonu" uruchomionym, dzwiek z gry i mikrofonu staje sie bardziej niewyrazny i beznadziejny :/
Dopiero teraz głowka porpacowala mi, ze skoro Glosnosc mikrofonu na wyciszonym daje duzo to dlaczego mam podglaszac -.-
Film z SAMP-a, krotki :P
http://www.youtube.com/watch?v=3ejQUDMM0...e=youtu.be

Oraz z podgloszona regulacja nagrywania, chyba lepiej slychac :)
http://www.youtube.com/watch?v=HnrjCJBjb...e=youtu.be
(This post was last modified: 11-09-2012 15:44 by Kryspin111.)
11-09-2012 15:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Problem z mikrofonem
Przerzuciłam się na chwilę na Windowsa XP, żeby zobaczyć jak u mnie to tam wyglądało. Ustawianie XP to jednak koszmar...

Po pierwsze - płyta główna - masz MSI. Gdy otworzyłeś panel Realteka wyświetliła się info o firmie płyty głównej. Dlatego nasze opcje będą się odrobinę różniły, ale na szczęście to ta sama karta dźwiękowa. Jeśli chcesz znać szczegóły dotyczące podzespołów swojego komputera polecam bardzo lekki i malutki programik - CPU-Z http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Po drugie - nigdy nie stosowałam nagrywania wielostrumieniowego, więc nie wiem jak może to wpływać na jakość dźwięku. U mnie nie słyszałam żadnej różnicy.

Po trzecie - na pierwszym filmiku, który wrzuciłeś (czas 0:38) wyłączenie wyciszenia w Głośności mikrofonu przyniosło po chwili zauważalną poprawę jakości dźwięku (przestało pierdzieć). Czy jest to wynik włączenia Tłumienia zakłóceń i Usuwania akustycznego echa? I czy bez tych dwóch opcji dźwięk z gry nie jest czasem nieco lepszy? Bo ogólnie włączenie tych opcji często sprawia, że dźwięk nagrany z gier brzmi jak nagrany pod wodą, bulgocze i szumi metalicznie. Dlatego zwykle doradza się ich wyłączenie. Sprawdź z włączonymi tymi opcjami i z wyłączonymi (wzmocnienie mikro włączone, wyciszenie mikro w opcjach nagrywania wyłączone tak jak na tym filmiku w 0:38).

Po czwarte - ostatni filmik - pogłośnione nagrywanie - owszem mikrofon jest głośniej i lepiej Cię słychać, ale za to gra zaczyna pierdzieć. Jest to problem bardzo powszechnie występujący niestety w Windows XP. Dlatego gdy nagrywa się gameplaye pasek głośności nagrywania przesuwa się max do drugiej kreski od dołu. Inaczej dźwięk jest tragiczny.

Po piąte - jeśli żadne próby nie przyniosą rezultatów to trzeba będzie wziąć pod uwagę fakt, że to problem samego mikrofonu. Mam też taki jeden, który brzmi tragicznie i niestety w żaden sposób nie da się tego poprawić lub zmienić dlatego go nie używam.
11-09-2012 17:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kryspin111 Offline
*

Posts: 15
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Problem z mikrofonem
Okej, a wiec tak:
Te echo akustyczne i zaklocenia mialem wlaczone - dzwiek z gry byl normalnie :)
Podglosilem tam w Regulacji nagrywania na maksa pasek i slychac niby lecz tak jakos dziwnie :(. Film sie wgrywa...


Mysle ze to wina mikrofonu, nastepnym razem kupie jakis za 30 zyla :P
(This post was last modified: 11-09-2012 18:54 by Kryspin111.)
11-09-2012 18:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Problem z mikrofonem
Jestem właściwie pewna, że to wina mikrofonu ;) Ale póki masz ten można spróbować powalczyć o lepszą jakość takimi narzędziami jakie się ma. Dziwi mnie tylko, że on pierdzi aż tak mocno. Przestał na chwilę w tamtym Twoim pierwszym filmiku gdy wyłączyłeś wyciszenie w opcjach nagrywania.
11-09-2012 19:00
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kryspin111 Offline
*

Posts: 15
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Problem z mikrofonem
Wlasnie kolega mi mowil ze cos pierdzialo i przestalo czy cos :P
Teraz sie zorientowalem, ze jakims cudem nie mialem podgloszonej regulacji nagrywania, wiec wzialem na maxa, mikro lekko pierdzialo a dzwiek z gry byl bardzo glosny( w Sampie muzyka na min. a slychac jak na full o.O)
Teraz zmniejszylem na druga kreske od gory, zobacze jak bedzie teraz :)
11-09-2012 19:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sony Vegas 12 - Problem z renderem Tylak21 0 681 05-04-2014 15:24
Last Post: Tylak21
  Problem z odpowiedzią na komentarze YT [Firefox] Tectologic 4 1.305 18-12-2013 20:21
Last Post: Tectologic
  Problem ze stramowaniem na GC za pomocą OBS kubekzlota 6 1.739 11-09-2013 02:42
Last Post: fszeker
  Problem z mikrofonem - Blue Yeti LisekHD 2 1.128 10-09-2013 22:22
Last Post: LisekHD
  Twich - xsplit problem nex 3 1.173 28-08-2013 19:44
Last Post: punio7
  Problem z obrazem krol225 3 1.229 01-08-2013 20:41
Last Post: fszeker
  Problem z praw do ich komercyjnego wykorzystania. RafsonGames 0 864 02-06-2013 15:56
Last Post: RafsonGames
  Dxtory problem FPS KrisuAsasyn 6 1.953 05-05-2013 11:21
Last Post: CZOLG
  Problem z grami Enerix 3 1.293 27-04-2013 16:02
Last Post: Enerix
  Problem Grafika/Zasilacz albo nie wiem. McTheLipen 1 801 25-03-2013 22:21
Last Post: punio7

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5