Post Reply 
Generowanie Przychodu - Problem
Author Message
saladkutwa Offline
*

Posts: 8
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #1
Bug Generowanie Przychodu - Problem
Witam ;)
Prowadzę od 2 miesięcy kanał o grach na youtube który dosyć dobrze się rozwija i dostałem propozycję reklam z adsense od youtube no i w końcu udało mi się zarejestrować :D Niestety znaczna większość filmów ma tzw. (!) czyli nie mam do nich praw aby generować przychody. Probowałem starej dobrej metody z tekstem:
"Posiadam konieczne prawa lub wyraźną zgodę do wykorzystania komercyjnego całego materiału wideo oraz audio.
W materiale audio oprócz komentarza głosowego, występuje soundtrack z gry, który jest jej częścią i nie mam na to żadnego wpływu."

Niestety dzisiaj dostałem wiadomość od Youtube :
[spoiler='Treść wiadomości']Dziękujemy za zgłoszenie filmów do generowania przychodu. Na tym etapie nie możemy ich zatwierdzić, ponieważ nie mamy wystarczających informacji o Twoich prawach do ich komercyjnego wykorzystania. Możemy sprawdzić Twoje filmy, jeśli potwierdzisz, że masz prawa do komercyjnego wykorzystania wszystkich zawartych w nich elementów, w tym wideo, zdjęć, muzyki, nagrań z gier wideo oraz wszelkich innych materiałów audio i wideo. Dowiedz się więcej, jakie treści mogą być przeznaczone do zarabiania w YouTube. Jeśli Twoje filmy zawierają treści, które należą do innych osób lub firm, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak uzyskać prawa do ich komercyjnego wykorzystania.[/spoiler]

Ciekawi mnie również sprawa partnerstwa. Czy posiadając normalne partnerstwo automatycznie wszystkie filmy dzielą się przychodami z ich twórcami że np. Rock lub dajmy na to Gimper w swoich materiałach od chwili ich wejścia posiadają reklamy? Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)
(This post was last modified: 14-10-2012 11:57 by saladkutwa.)
14-10-2012 11:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrAztecL Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Generowanie Przychodu - Problem
To jakie warunki trzeba spełniać teraz, aby YouTube dało ci możliwość zarobku?

[Image: 76561198047745490.png]
14-10-2012 12:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
saladkutwa Offline
*

Posts: 8
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Generowanie Przychodu - Problem
Nie mam pojęcia. Chcą chyba linku online lub pisemnej zgody na wrzucanie tego materiału. Pewnym jest, że sam tekst typu "Posiadam konieczne prawa lub wyraźną zgodę do wykorzystania komercyjnego całego materiału wideo oraz audio." już niestety nie przejdzie ;)

Generalnie teraz są 3 opcje odwoływania się. Jedna mówi o pełni praw i o tym, że jest to nasza produkcja. Druga że posiadamy prawa w formie online. Trzecia że pisemne potwierdzenie.

RiotGames wyszło nam na przeciw i podczas odwołania dodać to źródło w którym riotgames daje nam prawo do czerpania korzyści z reklam ;)
http://www.riotgames.com/company/legal-jibber-jabber

ale co zrobić z innymi produkcjami? Generalnie na jakiej zasadzie działał
14-10-2012 12:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Generowanie Przychodu - Problem
Prosta sprawa. Wysłałeś im info "Posiadam konieczne prawa lub wyraźną zgodę do wykorzystania komercyjnego całego materiału wideo oraz audio." to teraz wyślij im papiery na to czyli... no właśnie czyli co? Kiedy wpadłeś na pomysł żeby próbować nabrać YT że masz pełne prawa do wykorzystywania tych materiałów o_O Trzeba było nie kłamać bo ja osobiście nie spotkałem się z takim sposobem.


Co do zarabiania to nowo założone konto ma od razu możliwość zarabiania ;)

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
14-10-2012 13:54
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
saladkutwa Offline
*

Posts: 8
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Generowanie Przychodu - Problem
Nie, nie ma. Trzeba się zarejestrować a żeby to zrobić trzeba spełniać jakieś określone warunki. Btw. na pomysł wpadłem czytając FAQ i inne tematy z tego forum.

Mam również pytanie czy sytacja ta zmienia się gdy posiadamy już normalnego partnera typu agora lub tgn?
(This post was last modified: 14-10-2012 18:08 by saladkutwa.)
14-10-2012 17:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrAztecL Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Generowanie Przychodu - Problem
W takim razie co daje zarobek a co jeśli YT przyczepi ci info o prawach autorskich?
Jeśli mam np. 100 filmików a połowa z nich ma możliwość zarobku to te 50 bez możliwości są tylko reklamą dla naszego kanału?

[Image: 76561198047745490.png]
14-10-2012 23:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
saladkutwa Offline
*

Posts: 8
Joined: Oct 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Generowanie Przychodu - Problem
To chyba kwestia partnerstwa. Kiedy posiadamy normalnego partnera mam wrażenie że wtedy bez względu na wszystko emitowane są reklamy. Wystarczy rozejrzeć się po kanałach trochę wybitych youtuberów ;) ich filmy bez względu na grę posiadają reklamy :D nie pozostaje nic innego jak czekanie na 1000 wyświetleń dziennie i przejście do tgn.tv ;) Jeżeli o mnie chodzi to jestem bliski tego progu ^^
15-10-2012 00:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sony Vegas 12 - Problem z renderem Tylak21 0 681 05-04-2014 15:24
Last Post: Tylak21
  Problem z odpowiedzią na komentarze YT [Firefox] Tectologic 4 1.305 18-12-2013 20:21
Last Post: Tectologic
  Problem ze stramowaniem na GC za pomocą OBS kubekzlota 6 1.738 11-09-2013 02:42
Last Post: fszeker
  Problem z mikrofonem - Blue Yeti LisekHD 2 1.127 10-09-2013 22:22
Last Post: LisekHD
  Twich - xsplit problem nex 3 1.173 28-08-2013 19:44
Last Post: punio7
  Problem z obrazem krol225 3 1.229 01-08-2013 20:41
Last Post: fszeker
  Problem z praw do ich komercyjnego wykorzystania. RafsonGames 0 864 02-06-2013 15:56
Last Post: RafsonGames
  Dxtory problem FPS KrisuAsasyn 6 1.953 05-05-2013 11:21
Last Post: CZOLG
  Problem z grami Enerix 3 1.293 27-04-2013 16:02
Last Post: Enerix
  Problem Grafika/Zasilacz albo nie wiem. McTheLipen 1 801 25-03-2013 22:21
Last Post: punio7

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5