Post Reply 
Problem z WeGame
Author Message
Zwaniec Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Problem z WeGame
Praktycznie każdy program do nagrywania jest lepszy od Fraps'a :) ... Mam tutaj na myśli zarówno jakość nagrań (chociaż tutaj można się sprzeczać w kwestiach kompresji, jednak i tak nikt z nas nie wrzuca nieprzetworzonego materiału do neta, a bezstratne pobieranie też się da w większości ustawić), wielkość plików wynikowych jak i (przede wszystkim) zasobożerność.
Jedyny problem jest taki iż Fraps niemal zawsze działa z każdym tytułem i na każdym systemie, a inne programy już niekoniecznie. Tutaj widzę jedyną przewagę tego narzędzia.
(This post was last modified: 03-07-2011 11:35 by Zwaniec.)
03-07-2011 11:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Problem z WeGame
(03-07-2011 11:34 )Zwaniec Wrote:  Praktycznie każdy program do nagrywania jest lepszy od Fraps'a :) ... Mam tutaj na myśli zarówno jakość nagrań (chociaż tutaj można się sprzeczać w kwestiach kompresji, jednak i tak nikt z nas nie wrzuca nieprzetworzonego materiału do neta, a bezstratne pobieranie też się da w większości ustawić), wielkość plików wynikowych jak i (przede wszystkim) zasobożerność.

Właśnie NIE o jakość, tak samo NIE o wydajność. Jedynie o ilość zajmowanego miejsca. Pokaż mi program lepszy od Frapsa, w którym można identyczną bezstratność ustawić z co najmniej taką samą wydajnością. Nie liczę, że coś znajdziesz - po prostu takiego programu nie ma, gdyż Fraps naprawdę robi minimum rzeczy, jakie się da. Oczywiście jedynym znacznie szybszym rozwiązaniem będzie nagrywanie sprzętowe - może ktoś się na tym zna? Hm...

Ja podchodzę bezkompromisowo do jakości materiału - pierwsze i jedyne syfy z kompresji ma YT wprowadzić, inaczej będą się nawarstwiać.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
03-07-2011 12:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Zwaniec Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Problem z WeGame
(03-07-2011 12:08 )Kern3l Wrote:  Właśnie NIE o jakość, tak samo NIE o wydajność.
Fraps "na dzień dobry" zjada (około) 20-30% frame rate, co przy bardziej wymagających grach jest zabójcze dla płynności nagrania. Co do jakości, to DOBRZE (na przyzwoitym bitrate) skompresowany Xvid (bądź też Divix) potrafi dać naprawdę zadowalające rezultaty. A jeśli jednoczesne przechwytywanie i kompresja tego materiału obciąża system w MNIEJSZYM stopniu niż bezstratne wideo z Fraps'a (które i tak przecież poddamy ostatecznie kompresji) to ja tutaj korzyści nie widzę.

(03-07-2011 12:08 )Kern3l Wrote:  Pokaż mi program lepszy od Frapsa, w którym można identyczną bezstratność ustawić z co najmniej taką samą wydajnością.
Chociażby GameCam :D ...
Kiedyś (jeszcze na Win XP - na nowy system przesiadłem się dopiero gdy wyszedł Win 7) nagrywałem nim kilka rzeczy za pomocą tego programu i byłem bardzo zadowolony z rezultatów - zarówno jeśli mówimy o szybkości działania gry, jak i jakości nagrania.
03-07-2011 14:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Problem z WeGame
(03-07-2011 14:19 )Zwaniec Wrote:  
(03-07-2011 12:08 )Kern3l Wrote:  Właśnie NIE o jakość, tak samo NIE o wydajność.
Fraps "na dzień dobry" zjada (około) 20-30% frame rate, co przy bardziej wymagających grach jest zabójcze dla płynności nagrania. Co do jakości, to DOBRZE (na przyzwoitym bitrate) skompresowany Xvid (bądź też Divix) potrafi dać naprawdę zadowalające rezultaty. A jeśli jednoczesne przechwytywanie i kompresja tego materiału obciąża system w MNIEJSZYM stopniu niż bezstratne wideo z Fraps'a (które i tak przecież poddamy ostatecznie kompresji) to ja tutaj korzyści nie widzę.

Ponownie - jak nie zobaczę, to nie uwierzę. Tym bardziej, że raz już na Waszych zapewnieniach się zawiodłem, co nie rokuje dobrze dla następnych wypowiedzi. Poza tym masz trzykrotnie kompresowany film zamiast dwukrotnie (bo chyba nie puszczasz filmów bez edycji, prawda?).

(03-07-2011 14:19 )Zwaniec Wrote:  
(03-07-2011 12:08 )Kern3l Wrote:  Pokaż mi program lepszy od Frapsa, w którym można identyczną bezstratność ustawić z co najmniej taką samą wydajnością.
Chociażby GameCam :D ...
Kiedyś (jeszcze na Win XP - na nowy system przesiadłem się dopiero gdy wyszedł Win 7) nagrywałem nim kilka rzeczy za pomocą tego programu i byłem bardzo zadowolony z rezultatów - zarówno jeśli mówimy o szybkości działania gry, jak i jakości nagrania.

Zabieram się do testowania. GameCam V2 - najnowszy, ściągany ze stronki (wersja 2.6.1.0). Czy są jakieś zalecenia, co konkretnie mam ustawić? Będę starał się dobrać taką jakość, by nie ustępowała Frapsowi. Może sam się przekonam do niego, a może po prostu kolejny raz zgnoję alternatywę? Zobaczymy.


Pierwsze wrażenie: po odpaleniu menu tego programu nagle komputer działa z 1-2 klatkami na sekundę... Nie wygląda to dobrze.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 04-07-2011 04:37 by Kern3l.)
03-07-2011 14:35
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Zwaniec Offline
*

Posts: 20
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Problem z WeGame
Po pierwsze - nie wiem jak obecnie sprawy stoją z GameCam (na Win XP miałem jeszcze wersje 1.x). Moje miłe wspomnienia dotyczące tego programu mają już kilka ładnych lat.
Po drugie - nie wiem o co ci chodzi z tym TRZYKROTNYM kompresowaniem filmu - PIERWSZY przy nagrywaniu za pomocą GameCam, DRUGI przy "składaniu" wideo przy użyciu Movie Maker(:P)/Premiere/Vegas, TRZECI ??? ....:dodgy:
Po trzecie - to nie jest temat o Game Cam, a WeGame i mod zaraz powinien nas przyciąć za off-topic :P.
03-07-2011 14:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Problem z WeGame
Mimo wszystko chodzi mi o coś, co nagrywając nie obciąża zbytnio kompa, bo mam słaby sprzęt, ale jednocześnie tworzy filmy dobrej jakości. I nie może być płatny... Widziałem, że Ci, co nagrywają WeGame mają dobrą jakość i mówią, że nie obciąża kompa, no i przynajmniej w niektórych grach działa.
03-07-2011 14:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Problem z WeGame
(03-07-2011 14:50 )Zwaniec Wrote:  Po pierwsze - nie wiem jak obecnie sprawy stoją z GameCam (na Win XP miałem jeszcze wersje 1.x). Moje miłe wspomnienia dotyczące tego programu mają już kilka ładnych lat.
Po drugie - nie wiem o co ci chodzi z tym TRZYKROTNYM kompresowaniem filmu - PIERWSZY przy nagrywaniu za pomocą GameCam, DRUGI przy "składaniu" wideo przy użyciu Movie Maker(:P)/Premiere/Vegas, TRZECI ??? ....:dodgy:

...robiony przez YT.

(03-07-2011 14:50 )Zwaniec Wrote:  Po trzecie - to nie jest temat o Game Cam, a WeGame i mod zaraz powinien nas przyciąć za off-topic :P.

No już bez przesady ;]

Aha, po wyłączeniu Firefox'a już dobrze działa menu. Inna rzecz: trzeba wyłączyć steam community, tak samo x-fire, inaczej gra nie pójdzie - zwyczajnie się zacina na samym początku. Dalej - bez wersji premium jakość jest tragiczna - jedna sprawa to wielkość, będąca chyba 1/8 ekranu, druga - podczas nagrywania praktycznie nie spowalnia. Gorzej, że na samym filmie jest ok. 12 klatek... Bez sensu jest testowanie okrojonej wersji, skombinuję skądś dla testów pełną i zobaczę wtedy.

Czuję, że jednak nie znajdę lepszego programu od Frapsa.
Niestety nie będzie mi dane za darmo w jakikolwiek sposób przetestować, więc sprawa pozostaje nierozwiązana.

Poszukałem porównań w necie, znalazłem kilka filmów i takie podsumowanie:
"Gamecam: Slow, normal quality

Fraps: Fast/Normal, Good quality"

Oczywiście powyższego także się liczy zasada "nie zobaczę sam, nie uwierzę", tak więc czekam aż ktoś posiadający licencję zrobi poważny test, gdzie pokaże wszystkie ustawienia itp.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 03-07-2011 15:42 by Kern3l.)
03-07-2011 15:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sony Vegas 12 - Problem z renderem Tylak21 0 681 05-04-2014 15:24
Last Post: Tylak21
  Problem z odpowiedzią na komentarze YT [Firefox] Tectologic 4 1.305 18-12-2013 20:21
Last Post: Tectologic
  Problem ze stramowaniem na GC za pomocą OBS kubekzlota 6 1.749 11-09-2013 02:42
Last Post: fszeker
  Problem z mikrofonem - Blue Yeti LisekHD 2 1.136 10-09-2013 22:22
Last Post: LisekHD
  Twich - xsplit problem nex 3 1.180 28-08-2013 19:44
Last Post: punio7
  Problem z obrazem krol225 3 1.241 01-08-2013 20:41
Last Post: fszeker
  Problem z praw do ich komercyjnego wykorzystania. RafsonGames 0 865 02-06-2013 15:56
Last Post: RafsonGames
  Dxtory problem FPS KrisuAsasyn 6 1.955 05-05-2013 11:21
Last Post: CZOLG
  Problem z grami Enerix 3 1.294 27-04-2013 16:02
Last Post: Enerix
  Problem Grafika/Zasilacz albo nie wiem. McTheLipen 1 805 25-03-2013 22:21
Last Post: punio7

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5