Post Reply 
Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Author Message
zebeskull Offline
*

Posts: 22
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #1
Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Najpierw przybliżę wam mój sposób nagrywania każdego z odcinków, zawsze był to program do nagrywania gameplay'a i Audacity do nagrywania komentarza (mój system operacyjny to Windows 7 32-bit). Później łączyłem gameplay i komentarz podczas edycji, i zawsze szło gładko. Jednak ostatnio pojawił się następujący problem z nagrywaniem komentarza, kiedy z głośników płynął jakikolwiek dźwięk (w tym wypadku dźwięk z gry), "linia czasu" w Audacity nagrywająca dźwięk przesuwała się znacznie wolniej, w efekcie całe nagranie komentarza było nie do użytku, było znacznie przyspieszone z towarzyszącym "buczeniem" przypominającym te z moich starych głośników. Z systemowym rejestratorem dźwięku było to samo. Oczywiście jakimś wyjściem jest "post-commentary", ale nagrywanie gameplay'a i komentarza oddzielnie jest dla mnie idiotyczne, i dopóki tak jestem z tym problemem, nie mogę dalej nagrywać.

I druga, poboczna sprawa. Chodzi o niesławny miks stereo, którego u mnie nie ma. Zapewne potrzebne mi jakieś sterowniki, próbowałem nie raz jakieś instalować i bez skutku.

Z góry dzięki za pomoc (jeśli jest jakaś, geez)...
16-09-2011 22:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
HBO99 Offline
*

Posts: 33
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Hmm
Stereo mix na pewno masz tylko nie potrafisz znaleźć
wejdź w regulację głośności - właściwości - nazwa twojej karty dzwiękowej z końcówką input
i tam zaznaczasz stereo mix i ok. Później wyłączasz wyciszenie i zmieniasz poziom głośności który ci pasuje i voila
Tylko nie wiem jak będzie u ciebie bo nie wiem jaką masz kartę dzwiękową

Zapraszam na mój kanał ;D
http://www.youtube.com/user/TheRabittor?feature=mhee
Oglądanie "Zagrajmy w" to dopiero początek
I wpadnijcie do mojego tematu
17-09-2011 08:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Nie zakładaj, że na pewno ma Stereo Mix, bo do niektórych kart dźwiękowych producenci nie napisali sterownika zapewniającego jego obsługi - więc nie da się go użyć. Jaką masz kartę dźwiękową?

Co do problemu z nagrywaniem w audacity, nie wiem jak Ci pomóc, bo nie miałem takich problemów. Piszesz, że wcześniej było dobrze. Instalowałeś coś zanim się popsuło? Może aktualizowałeś audacity, jakąś wtyczkę wgrałeś... Albo gdy kombinowałeś ze sterownikami to coś przestało działać
17-09-2011 11:10
Find all posts by this user Quote this message in a reply
zebeskull Offline
*

Posts: 22
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Instalowałem sterowniki Realtek i wtedy zaczęły sie problemy z nagrywaniem, z Audacity nic nie robiłem. Co dziwne, mam ten problem nawet po formacie dysków.
17-09-2011 11:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Nie wiesz jakie miałeś na początku samym sterowniki? Spróbuj usunąć sterowniki a potem wgrać jakieś starsze wersje.

Co do Stereo MIX to Realtek HD Audio ponoć go ma... Możliwe że jest ukryty. Dla Windows 7: kliknij prawym przyciskiem myszy w zasobniku systemowym na ikonę głośniczka i wybierz "Urządzenia do nagrywania". Kliknij prawym przyciskiem na dowolne urządzenie i zaznacz opcje "Pokaż wyłączone urządzenia". Jeżeli pojawi się urządzenie którego wcześniej nie było, kliknij na nie dwukrotnie, po czym z rozwijanego menu na dole okna preferencji wybierz opcję "Użyj tego urządzenia (włącz)". Czasami Stereo MIX ma inną nazwę w urządzeniach. Jeżeli żadne urządzenie się nie pojawiło, to możesz jeszcze w Internecie poszukać zmodyfikowanych sterowników dodających obsługę Stereo MIX. Dla Realtek'a możliwe, że coś się znajdzie.
17-09-2011 18:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
zebeskull Offline
*

Posts: 22
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Problem z nagrywaniem przez mikrofon
Myślę, że moja karta dźwiękowa się zepsuła...
Chyba trochę przykowbojowałem z tym tematem...
................
18-09-2011 11:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Music Mikrofon Krawatowy do 100 zł wojtekgracz 1 1.116 16-08-2014 12:48
Last Post: appareil
  Sony Vegas 12 - Problem z renderem Tylak21 0 681 05-04-2014 15:24
Last Post: Tylak21
  Jaki mikrofon? TrollAndRoc 3 1.251 18-02-2014 20:07
Last Post: Tortexx3
  Problem z odpowiedzią na komentarze YT [Firefox] Tectologic 4 1.305 18-12-2013 20:21
Last Post: Tectologic
  Problem ze stramowaniem na GC za pomocą OBS kubekzlota 6 1.740 11-09-2013 02:42
Last Post: fszeker
  Problem z mikrofonem - Blue Yeti LisekHD 2 1.132 10-09-2013 22:22
Last Post: LisekHD
  Twich - xsplit problem nex 3 1.173 28-08-2013 19:44
Last Post: punio7
  Problem z obrazem krol225 3 1.235 01-08-2013 20:41
Last Post: fszeker
  Problem z praw do ich komercyjnego wykorzystania. RafsonGames 0 864 02-06-2013 15:56
Last Post: RafsonGames
  Jaki mikrofon do 120zl radzio_d 7 2.238 06-05-2013 23:45
Last Post: appareil

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5