Post Reply 
Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Author Message
Ziajowaty Offline
*

Posts: 26
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #1
Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Mam Neostradę 6Mb/s... Ale mam mały problem :s.

Sprawdzając na speedtescie, dowiedziałem się, że upload wynosi 0.4 Mb/s. Okej. Ale po krótkich obliczeniach, okazuje się, że tak nie jest?
Nagrywam filmi na YouTube. Średnio plik waży po ~1000 Mb, to sobie policzyłem:
1000 : 0.4 = 2500 sekund
2500 : 60 ~ 41 minut.

Fałsz. Te pliki wklejam na YouTube po 4~h! I strasznie mnie to irytuje, bo naprawdę kocham nagrywać różne materiały! Dlaczego tak się dzieje? Czy może jest jakiś program, który szybciej prześle pliki?

P.S. Maksymalna prędkość ściągania wynosi ~650 kb/s, jeżeli kogoś to interesuje.
13-04-2012 20:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Zwracaj uwagę na wielkość liter. Mb oznacza megabity, a MB oznacza megabajty, jednostki te się różnią. Plus niektórzy zapisują jednostki informatycznie (mega = 1024 kilo), a niektórzy według standardu (mega = 1000 kilo). Wykonując swoje obliczenia zwracaj na to uwagę.

Na dodatek, niektórzy dostawcy w umowach piszą "Prędkość DO 6Mb/s", to znaczy, taka prędkość może, ale nie musi zostać osiągnięta
13-04-2012 20:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matornen Offline
*

Posts: 7
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Prosty błąd w dzieleniu. Powinieneś podzielić wagę filmu przez ilość MB/s, a nie Mb/s. Skoro twoja prędkość uploadu wynosi 0,4 Mb/s, to twoja prędkość MB/s wynosi 0,4:8=0,05 MB/s (1MB=8Mb)
14-04-2012 16:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Ziajowaty Offline
*

Posts: 26
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Właśnie chciałem pisać, że po obliczeniach na liczbach wyszło mi, że mój upload to ~45 kb/s. Wtf, co to za prędkość. Mogę to jakoś zwiększyć? Czy są specjalne umowy na internet z wyższym uploadem?
Niby jak ściągam po 600, to powinienem być w stanie uploadować 600, szkoda, że to tak nie działa :/.
Szkoda też, że kiedy uploaduję to mój ping skacze z 50 na 200, a ja gram praktycznie w League i DF'a tylko, ale DF się nudzi szybko, ile można patrzeć na te pocieszne krasnale :p.
14-04-2012 17:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Niektórzy providerzy mają w swoich usługach dodatkowy upload a do niektórych trzeba dzwonić i to ustalać. Na pewno za darmo tego nie dadzą;) Licz, że jak płacisz 50zł za neta to nawet dodatkowe 2Mbit uploadu może cię wynieść drugie 50zł...

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
16-04-2012 05:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
carving85 Offline
*

Posts: 49
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Prędkość pobierania niema żadnego związku z prędkością wysyłania ja mam prędkość pobierania 13Mb/s A wysyłania już 4Mb/s .
16-04-2012 18:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u
Wystarczy sobie wklepać w googla "łącze symetryczne asymetryczne";>

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
19-04-2012 11:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5