Post Reply 
Formatowanie
Author Message
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #1
Formatowanie
Witam
Jak zapewne wiecie, po nagraniu filmiku FRAPS'em waży on niemiłosiernie dużo. Dletego należy go sformatować (zkompresować). W tym celu wykorzystywałem Format Factory. Jednakże jakość wtedy znacznie spada, a widziałem inne Zagrajmy, gdzie była jakość dobra po formatowaniu. Sięgnąłem więc po Freemake Video Conventer, który ponoć ma lepszą jakość formatowania i pliki ważą mniej. I tu pojawia się problem. Po sformatowaniu kiedy puszczam, by zobaczyć jak wyszło, gra idzie bez dźwięku, po chwili staje, czas na nagraniu leci, a obraz w grze się nie rusza. Po jakiś 10 min postać porusza się z dźwiękiem, ale klatkuje ją. po chwili znowu staje i tak dalej.
Wiecie może dlaczego tak się dzieje i jak mogę tego uniknąć?

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
15-03-2013 14:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Formatowanie
Użyć prawdziwego programu do edycji wideo?

[Image: 88440151.gif]
15-03-2013 22:21
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Formatowanie
Ja ze swojej strony polecę użyć Camtasia Studio, Sony Vegas PRO. Fraps to przeżytek, polecam przesiąść się na coś nowszego i lepszego - "Action!".

Another day, another night.
15-03-2013 23:19
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Formatowanie
Nagrywać będę Action!, ale żeby odcinki przed renderowaniem w Movie Maker Live nie ważyły 30 Gb, trzeba je sformatować, i tu jest problem.

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
16-03-2013 13:44
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Formatowanie
a czemu od razu nie renderować? po co dodawać sobie roboty?
16-03-2013 13:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Formatowanie
Właśnie robisz najgorszą rzecz jaką może robić jakikolwiek edytor filmów: fundujesz swoim filmom niepotrzebne kodowanie. Raz przed edytowaniem i raz podczas renderowania. To o 100% za dużo. Za każdym kodowaniem spada jakość filmów, dlatego robi się to tylko raz. Montowałem filmy, których materiał źródłowy zajmował dziesiatki GB i Camtasia Studio bez problemów sobie z tym radzi. Nie wiem jak Movie Maker, ale ten program raczej służy do zabawy niż produkcji.

[Image: 88440151.gif]
16-03-2013 14:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5