Post Reply 
Ciekawostki w kolekcji
Author Message
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #21
RE: Ciekawostki w kolekcji
Bo ja wiem... Też za młodu Raymana 2 męczyłem, ale w porównaniu do 3 był on bardzo jałowy i bezpłciowy.
(This post was last modified: 06-06-2011 16:33 by MrZupapl.)
06-06-2011 16:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #22
RE: Ciekawostki w kolekcji
Dzisiaj przedstawię 2 gry, o których byłoby miło, gdyby wypowiedział się Vic83. Oto one:

- Hopkins FBI

[Image: dsc02064z.th.jpg][Image: dsc02065f.th.jpg]

Oj, zaprawdę powiadam Wam, dziwna jest to gra. Jest to przygodówka, wcielamy się w tytułowego Hopkinsa, agenta FBI, który musi złapać mordercę kobiet. Po co i na co on to robił, nie pamiętam już, ale wykorzystywał ciekawe metody. M.in. topił ciała w wosku i ustawiał je w galeriach jako manekiny (hyhy, przyznaję, dobry pomysł). Niewiele pamiętam z samej fabuły gry, ale wystarczy powiedzieć, że panował tam straszny bałagan. Zaczynało się od napadu na bank, później prowadziło się śledztwo ws. wyżej wspomnianego psychopaty. W pewnym momencie bohater zostaje ranny i czeka nas etap w niebie, gdzie przebierzemy się za kobietę (sic!), trafimy do tajnej, podziemnej bazy naszego nemesis, który próbował stworzyć... coś tam, nie pamiętam. Pamiętam za to, że gra zamieniała się w tym momencie w doomopodobną strzelankę. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Janusz Gajos. Bardziej znudzonego aktora w życiu nie słyszałem.

http://www.youtube.com/watch?v=oPFmGRgu3Mo

Gierka miała swoją szczodrą zawartość przemocy i cycków. Heh, a pomyślec, że rodzice kupili mi to, gdy miałem ok. 8 lat. Jest to także jedna z niewielu przygodówek, które przeszedłem w całości. Ponadto, na zdjęciach możemy zobaczyć chyba pierwszą inkarnację serii "Extra Klasyka".

- Podwójne kłopoty Buda Tucker'a
[Image: coverly.jpg]


Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć pudełka ani płyty do tej gry. A szkoda, bo z chęcią spróbowałbym odpalić ją jeszcze raz. Kolejna gierka z kosza z taniochą, jednak tym razem, zamiast spodziewanego chłamu, wyłowiłem prawdziwą perełkę. Jest to bardzo stara i zapomniana przygodówka. Prawdę mówiąc niewiele o niej pamiętam poza tym, że bardzo mi się podobała, ale w pamięć szczególnie zapadła mi jedna rzecz: jest to chyba jedyna gra, która posiada - w moim odczuciu - porządnie wykonany i zagrany polski dubbing. Macie tutaj próbkę, plus wprowadzenie do fabuły:
http://www.youtube.com/watch?v=SYhRBRrpuow

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 06-06-2011 22:22 by Gik.)
06-06-2011 22:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Vic83 Offline
*

Posts: 32
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #23
RE: Ciekawostki w kolekcji
Mogę się wypowiedzieć jedynie o Hopkins FBI. Swego czasu wygrałem tę grę w nieistniejącym już czasopiśmie IO i już wtedy mi się nie spodobała (a wymagania miałem znacznie mniejsze niż teraz). Przeciętna grafika, słaby dubbing, niespójna i na dokładkę niezbyt zajmująca fabuła, a do tego koszmarnie głupi fragment rodem z FPS-ów - to wszystko raczej nie zachęcało do gry. Oceny w prasie były raczej pozytywne - wahały się od średnich do wysokich.

W Podwójne kłopoty Buda Tuckera nie miałem okazji zagrać, zresztą nie posiadam tej gry, aczkolwiek nie jest to tytuł, który zdobył wielkie uznanie w oczach recenzentów. Ostatnio nawet miałem zamiar kupić tę grę na allegro, ale ostatecznie zrezygnowałem.
(This post was last modified: 03-08-2012 18:44 by Vic83.)
07-06-2011 22:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mide Offline
*

Posts: 117
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: Ciekawostki w kolekcji
(10-05-2011 13:48 )Gik Wrote:  - Pył
[Image: dsc02074i.th.jpg][Image: dsc02075x.th.jpg][Image: dsc02076y.th.jpg]

Oto i on, ponoć pierwszy polski FPS w "pełnym" 3D. Nigdy w to nie grałem, w internecie nie można znaleźć z tego żadnego gameplay'u. Może kiedyś w to zagram, o ile uda mi się to uruchomić, ale z tego, co słyszałem o tej grze - nie warto. Tekst z tyłu okładki też niezły. Nie wiem, czy to widać na środkowym zdjęciu, ale jakość farby na płycie jest STRASZNIE niska. Intro do gry: http://www.youtube.com/watch?v=jvLR89QtNJE

P.S - okazało się, że jakimś cudem mam tego dwa egzemplarze. Chce ktoś ;]?
Płytę sam mam teraz w ręce, jakość jest słaba bo to płyta od Optimusa - Clash - inna gra z serii starych perełek w kolekcji - miała taką samą jakość farby - wyglądało jakby ktoś atrament wylał i się zapiekł. W grę jednak nie grałem nigdy - nie chodziła mi wtedy jak kolekcjonowałem encyklopedie Optimusa (a właśnie wtedy co jakiś czas dodawali grę - w tym wspominany Pył, Zagadki Lwa Leona i Clash)

Clash'a bym może i wstawił tutaj bo mam na półce - ale nie dysponuje niczym co mogłoby zrobić "normalne" zdjęcie w formie cyfrowej więc póki co nie zrobię chyba że mnie ktoś wyręczy. Była to chyba nawet (mogę się mylić wtedy przepraszam) pierwsza Polska strategia turowa. Gra wciągnąć potrafiła jak odkurzacz brud z dywanu, a fabuła może nie miażdżąca w połączeniu z Lektorem potrafiła wywołać pewien dreszcz emocji (mnie samemu gęsiej skórki na karku jak słuchałem wprowadzenia do misji)

Jak patrze na tę płytę to łza się w oku kręci...


Jeśli chodzi o ogólną kolekcję nie tylko PC a PS2 np też to dodam od siebie Xenosage (RPG) grę która zryła mi beret doszczętnie tak bardzo że mało sobie głównej postaci na ścianie nie grzmotnąłem (znaczy miał być sam cień) - jest to trylogia i może 3 część do starych nie należy to jednak gra młoda nie jest.


Była jeszcze taka gra której już dawno nie mam, zwała się Privateer - ostatnio wyszedł jej remake na XP jako że gra jest już abandonware'em. Był to symulator statku kosmicznego połączony z handlem na planetach i stacjach.

kanał: http://www.youtube.com/user/MideStorm
09-06-2011 13:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
m4xies Offline
*

Posts: 95
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #25
RE: Ciekawostki w kolekcji
Ja kupiłem kiedyś pudełkową wersje Jazz Jackrabbit (1) :D... może dorzucę płytę, bo nie wiem gdzie jest opakowanie :]

Być będąc, będąc tym kim chce się być.
09-06-2011 18:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
zlyshogun Offline
*

Posts: 11
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: Ciekawostki w kolekcji
Posiadałem oryginalnego Bleach Soul Carnival na PSP z Japonii ale sprzedałem bo kasa była potrzebna :/

Zapraszam na mój kanał Zagrajmy w http://www.youtube.pl/zlyshogun

Aktualne Zagrajmy w...
/Dead Space (iOS) cz.1 !\
11-06-2011 14:04
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #27
RE: Ciekawostki w kolekcji
Panowie, jeżeli nie zamieszczacie zdjęć swoich egzemplarzy, to przynajmniej wypowiedzcie się jakoś dokładniej o tych grach. Który raz to ja już powtarzam?

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 13-06-2011 22:06 by Gik.)
13-06-2011 22:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
m4xies Offline
*

Posts: 95
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #28
RE: Ciekawostki w kolekcji
[img][/img]

Odnalazłem płytkę, jednakże pudełko szlag trafił :(

Jak się robi miniaturki?

Być będąc, będąc tym kim chce się być.
(This post was last modified: 13-06-2011 22:42 by m4xies.)
13-06-2011 22:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #29
RE: Ciekawostki w kolekcji
Wrzucasz obrazek do dowolnego programu graficznego, zmniejszasz go i zapisujesz jako oddzielny plik. Albo wrzucasz na Imageshack, on sam to robi za ciebie.

[Image: 88440151.gif]
14-06-2011 07:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5