Post Reply 
FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Author Message
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #21
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Quote:Serio? A ja zawsze myślałem, że we FRAPSie jest możliwość ustawienia nagrywania nieskompresowanego obrazu...
Nie ma. Fraps nagrywa tylko swoim własnym, zamkniętym kodekiem.
Quote:Sprawdź w takim razie opcję we Frapsie: "Force lossless RGB capture (may be slower)".
Nieskompresowany obraz != bezstratna kompresja.
Quote:To urządzenie dedykowane konsolom gdzie rzeczywiście zabójcza jakość gwarantowana
Tylko X360 i PS3. Proszę, precyzujcie, bo ktoś nieobeznany później kupi nagrywarkę do nagrywania w HD z konsoli, która sygnału HD nie emituje.
19-12-2011 20:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #22
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
(19-12-2011 20:45 )apparatus Wrote:  
Quote:Serio? A ja zawsze myślałem, że we FRAPSie jest możliwość ustawienia nagrywania nieskompresowanego obrazu...
Nie ma. Fraps nagrywa tylko swoim własnym, zamkniętym kodekiem.
Quote:Sprawdź w takim razie opcję we Frapsie: "Force lossless RGB capture (may be slower)".
Nieskompresowany obraz != bezstratna kompresja.

Oczywiście. Jaka jest praktyczna różnica? 0.o Jesteś pewny, że Fraps kompresuje przy takim ustawieniu?

(19-12-2011 20:45 )apparatus Wrote:  
Quote:To urządzenie dedykowane konsolom gdzie rzeczywiście zabójcza jakość gwarantowana
Tylko X360 i PS3. Proszę, precyzujcie, bo ktoś nieobeznany później kupi nagrywarkę do nagrywania w HD z konsoli, która sygnału HD nie emituje.

I PC, jak zapodał vlodek. Z tego co widzę w specyfikacji, to nagra wszystko co potrafi wysyłać sygnał po kompozycie (YCrCb).

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
19-12-2011 23:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #23
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Quote:Oczywiście. Jaka jest praktyczna różnica? 0.o Jesteś pewny, że Fraps kompresuje przy takim ustawieniu?
Róznica jest, szczególnie przy montażu kilku różnych filmów, gdzie jeden to fraps a drugi to np. lagarith. Sama nazwa opcji mówi, że kompresja jest (lossless capture).
Quote:I PC, jak zapodał vlodek. Z tego co widzę w specyfikacji, to nagra wszystko co potrafi wysyłać sygnał po kompozycie (YCrCb).
Jeśli PC to konsola. Cytuj wiadomość, do której się odnosisz, bo twoje wtrącenie nie ma żadnego związku z moją.
19-12-2011 23:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
A propos tej całej kompresji lub jej braku. Kompresja czy nie, YouTube i tak jakość skopie, więc różnicy między kodekiem Frapsa a formacie bezstratnym nie widzę w efekcie końcowym. Nie wiem czy dalsza dyskusja na ten temat ma jakiś sens.
19-12-2011 23:50
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #25
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Quote:YouTube i tak jakość skopie, więc różnicy między kodekiem Frapsa a formacie bezstratnym nie widzę w efekcie końcowym. Nie wiem czy dalsza dyskusja na ten temat ma jakiś sens.
Oczywiście, że ma, bo YouTube może skopać mniej i bardziej - to stream, więc jakość nigdy nie będzie dobra, na HD też nie ma co liczyć w najbliższym czasie, ale wracając do tematu: przykładowo, skopie bardzie jeśli konwertujesz z kodeka na kodek, używasz vbr czy złych kontenerów.
(This post was last modified: 20-12-2011 15:24 by appareil.)
20-12-2011 15:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Ale to co napisałeś tyczy się konwersji i (w sumie) renderowania, a nie samego kodeka Frapsa. Fraps jest i chyba w najbliższym czasie pozostanie najlepszym programem do zrzucania nagrań z gier (i nie tylko).
20-12-2011 17:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #27
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Quote:Ale to co napisałeś tyczy się konwersji i (w sumie) renderowania, a nie samego kodeka Frapsa.
Hipokryzją rzucasz, mości panie. Zacząłeś o temacie jakości, więc ci odpowiedziałem.
Przy okazji prezentujesz też nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, bo przecież kodeka frapsa się nie konwertuje. W ogóle, nic a nic. ;>
Quote:Fraps jest i chyba w najbliższym czasie pozostanie najlepszym programem do zrzucania nagrań z gier (i nie tylko)
Rzucasz subiektywnymi opiniami w losowych miejscach wiadomości. Ja Frapsa nie używam, właśnie ze względu na konieczność późniejszej konwersji, bo zastosowany kodek jest średni. Program ma zamknięte źródło, co też wiele osób od niego zniechęci. Ostatnie słowo jakim bym go określił to "najlepszy". Wydajność i prosty (i przy okazji pozbawiony jakichkolwiek opcji konfiguracji poza framerate) interfejs nie zawsze jest priorytetem.
Quote:programem do zrzucania nagrań z gier (i nie tylko)
Prawie tylko. Fraps działa tylko w aplikacjach używających DirectX.
(This post was last modified: 20-12-2011 18:08 by appareil.)
20-12-2011 18:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Blitz Offline
*

Posts: 182
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #28
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
@apparatus , a więc jaki ty program polecasz ? Wcześniej już wymienionego ZD Game Recorder ?
20-12-2011 18:07
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #29
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Nie. Nie jestem typem osoby, która lubi cokolwiek polecać. Sam ZD Soft używam, także kilku innych programów i nie narzekam.
20-12-2011 18:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #30
RE: FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy
Może paru rzeczy niedoczytałem, za co przepraszam. Chodziło mi o to, że skoro YouTube i tak to musi przerobić na dogodny dla siebie format (co nie zawsze pozytywnie wpływa na jakość wideo) to używanym programem najlepiej aby był fraps, chociaż jest wiele innych, równie dobrych (chociaż może i lepszych) programów. Co do nagrywania tylko aplikacji DirectX - od razu mówię, że nie jestem super znawcą, ale widziałem wiele materiałów z pulpitu nagranych frapsem, więc dodałem zwrot "i nie tylko". W końcu pulpit to nie gra, tu się chyba zgodzisz. Tyle ode mnie, wyłączam się z dyskusji. Chyba za mało na ten temat wiem, by dalej to ciągnąć. Pozdrawiam.
20-12-2011 20:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne... barbados 10 3.266 28-01-2012 12:35
Last Post: JohnDoe

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5