Post Reply 
Rock mówi o zarabianiu
Author Message
bezelo Offline
*

Posts: 94
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #1
Rock mówi o zarabianiu



Myk Rocki wreszcie przełamał się i porusza temat zarabiania na YouTube
oceńcie to czy kłamstwo itp.
Ja uważam że ten filmik rozwiewa wiele pretensji do Rocka o zarabiani bilionów złotych i o robienie wszystkiego dla kasy.

Ja tobie swoich przekonań nie wcisnę a ty mi swoich wiec poco się kłócić?
Największy Hajter Rp xD(tyle że nie hejtuje)
Lepiej być inteligentnym człowiekiem i udawać debila,niż być debilem i udawać inteligentnego człowieka.Bezelo Księga:życie,rozdział:doświadczenie.
05-07-2012 09:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Rock mówi o zarabianiu
Tak naprawdę, to nic nie powiedział o swoich zarobkach. Opowiedział ile zarabia za wyświetlenia, a przecież większość zarobków jest za kliknięcia w reklamę. Tak więc nie dowiedzieliśmy się zbyt dużo. Ogólnie to ja odczułem, że było to lanie wody przez ponad 11 minut.

Mówił tam dokładnie, że 100 tys wyświetleń to chyba 45$, co nie? To większość jego widzów (pewnie tych młodszych, którzy myślą tylko o kasie) pomyśli, że to jedyny jego zarobek, a przecież kliknięcie w reklamę, to nie to samo co wyświetlenie tej reklamy. Za 100 tys. kliknięć, które mu się tam przez jakiś czas nagromadzi (i tak pewnie przez straaaasznie długi czas) będzie miał znacznie więcej kasy. Bynajmniej ja to tak rozumiem.

Jednak kto wie jak to tam jest^^
05-07-2012 10:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
bezelo Offline
*

Posts: 94
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Rock mówi o zarabianiu
Z 1 strony prawda prawdziwy zarobek jest za klikanie reklam i pewnie Rock tego nie powiedz bo albo jak mówisz wyszło by na jaw jego niby robienie wszystkiego dla kasy albo po prostu nie może o tym mówić.Ciekawe by było jakby Rock nic nie zarabiał z reklam bo nikt w nie nie klika xD

Ja tobie swoich przekonań nie wcisnę a ty mi swoich wiec poco się kłócić?
Największy Hajter Rp xD(tyle że nie hejtuje)
Lepiej być inteligentnym człowiekiem i udawać debila,niż być debilem i udawać inteligentnego człowieka.Bezelo Księga:życie,rozdział:doświadczenie.
05-07-2012 10:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Rock mówi o zarabianiu
Quote:Opowiedział ile zarabia za wyświetlenia, a przecież większość zarobków jest za kliknięcia w reklamę.
Bullshit.

Quote:Mówił tam dokładnie, że 100 tys wyświetleń to chyba 45$, co nie? To większość jego widzów (pewnie tych młodszych, którzy myślą tylko o kasie) pomyśli, że to jedyny jego zarobek, a przecież kliknięcie w reklamę, to nie to samo co wyświetlenie tej reklamy. Za 100 tys. kliknięć, które mu się tam przez jakiś czas nagromadzi (i tak pewnie przez straaaasznie długi czas) będzie miał znacznie więcej kasy. Bynajmniej ja to tak rozumiem.
Źle rozumiesz. W tych 45$ zawiera się, zgodnie z moimi obserwacjami, także kasa z kliknięć w reklamy.

Quote:Ciekawe by było jakby Rock nic nie zarabiał z reklam bo nikt w nie nie klika xD
Nie traktowałby tego jak biznes, tylko jak hobby, nuff said.

[Image: t43eX.jpg]
(This post was last modified: 05-07-2012 11:59 by Gimper.)
05-07-2012 11:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Oskisz Offline
*

Posts: 11
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Rock mówi o zarabianiu
Rock wciska swoim widzom pic na wode, do tego usuwa komentarze ludzi, którzy mają racje.
http://i.imgur.com/Ud4QV.png - a minutę potem... - http://i.imgur.com/8iJFP.png
05-07-2012 13:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Rock mówi o zarabianiu
Quote:Źle rozumiesz. W tych 45$ zawiera się, zgodnie z moimi obserwacjami, także kasa z kliknięć w reklamy.

Hmm ja za 123k obejrzeń 3,5k klików miałem 70 euro. Jeśli tak to gimperr dziwnie słabo zarabiasz :)
05-07-2012 13:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Rock mówi o zarabianiu
Ogólnie Rock mógłby określić czy mówi o wyświetleniach filmów tzn podzielił dochody przez ilość wyświetleń kanału. Czy może patrzy na adsense gdzie jak wiadomo w jednym filmie reklama możebyć liczona nawet x3 (początkowa, banerek z boku, banerek na dole, końcowa, extra bonus w środku filmu... ).

Tak to w sumie nic nie wiadomo bo ja mam na kanale np 15k wyświetleń filmów z monetyzacją a reklam w tym powiedzmy 25k ;) Tak więc jeśli na 100k wyświetleń reklam na moim kanale naliczy się tylko 60k itd itp.

Co do reszty filmu to jest takie słowo jak ŚREDNIA, mi to wystarczy;) Nie interesuje mnie czy Stefan z USA ma 20% więcej czy mniej bo to ma małe znaczenie.

W 09:05 Rock odpowiada na ... no właśnie na co? Bo inną sprawą jest dostawanie kasy za robienie materiałów na zlecenie (o tym Rock nie wspomina chociaż można tak pomyśleć), a inną sprawą dostawanie kasy za konkretne przedstawienie tematu (np pozytywne, dupiatej gry;)). Tak więc i w tym punkcie nic się nie dowiedziałem ciekawego :/

12 minut i nie ma żadnej konkretnej informacji, a szkoda bo można by się było wszystkiego dowiedzieć, porównać sobie do siebie czy np stracić marzenia o bogactwie; D
(05-07-2012 13:59 )kubn2 Wrote:  
Quote:Źle rozumiesz. W tych 45$ zawiera się, zgodnie z moimi obserwacjami, także kasa z kliknięć w reklamy.

Hmm ja za 123k obejrzeń 3,5k klików miałem 70 euro. Jeśli tak to gimperr dziwnie słabo zarabiasz :)


3,5/123= 2,8% CTR

IMO wysokie

70/3500=0,02 euro

tu znowu dość niski CPC.

Widać, że trochę się to różni u każdego, chociaż 0,59E/1k wyświetleń to też nie ma szału. Ja mam więcej ALE ja mam mało wyświetleń, praktycznie <20k miesięcznie;) Zakładam że mając 100k czy 1mln wszystkie stawki będą jeszcze inaczej wyglądały :]


Tymczasem idę wojować z YT bo mi się zaczęło dopi#@ć do filmów na których monetyzację mam pisemną zgodę od wydawcy... :/

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
(This post was last modified: 05-07-2012 15:03 by Sou.)
05-07-2012 14:55
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Rock mówi o zarabianiu
Jest stronka która to wszystko pięknie zlicza http://socialblade.com/youtube/user/Rockalone2k wychodzą dziwne liczby, ale skoro na forum zagląda gimperr niech chociaż powie czy strona mniej więcej poprawnie to zlicza: http://socialblade.com/youtube/user/Gimperr

Na samym dole jest liczba XXXX/yr czyli ile przez rock da radę zarobić.

Sprawdzając różne kanały np. Niekrytego krytyka wyszło, że miesięcznie zarabia ok 11,5k co w moim odniesieniu wygląda całkiem dobrze, a Rock? średnio 8k miesięcznie.

P.S Machinima nawet 70k miesięcznie
(This post was last modified: 05-07-2012 15:23 by kubn2.)
05-07-2012 15:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Rock mówi o zarabianiu
Gimperr jest w sieci więc nie zarobi tyle co tutaj podane bo na socialblade jest adsense podane. Rock chyba też w Agorze nie? No to też nie będzie miał tyle co z adsense.

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
05-07-2012 15:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Rock mówi o zarabianiu
(05-07-2012 15:40 )Sou Wrote:  Gimperr jest w sieci więc nie zarobi tyle co tutaj podane bo na socialblade jest adsense podane. Rock chyba też w Agorze nie? No to też nie będzie miał tyle co z adsense.

Są to stawki Adsense czyli ty dostajesz 66% a YT 33%. Agora ma podobno stawki 50/50 pomarańczka 33/66 XboxLiveTV 0/100 (oczywiście wszystko dla nich nie dla nas), machinima 50/50. Oczywiście dochodzą różne korzyści agora to wiadomo polecają siebie nawzajem i masz duużo większą widownię i odprowadzają za ciebie podatek. Machinima to np. streamy na YT itd.
05-07-2012 15:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego? The Meldero 34 10.733 03-03-2013 23:12
Last Post: Lugia007
  Rock&Rojo w USA kubn2 42 11.561 07-08-2012 12:44
Last Post: Sou
  Rock i Rojo otwierają sklep. Z koszulkami, a jakże. Infelicity 34 15.170 12-04-2012 20:10
Last Post: Infelicity

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 10 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5