Post Reply 
YT nas kocha....
Author Message
kawalekw Offline
*

Posts: 14
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #1
YT nas kocha....
Mam małe pytanie, "Czy ktoś z was dostał mniej więcej taką wiadomość?"

"Drogi użytkowniku [Nick],

Twój film wideo [Let's Play] może zawierać treść, która należy do właściciela SevenOne lub jest przez niego licencjonowana.

Nie są wymagane żadne działania. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak to wpływa na film, odwiedź sekcję konta dotyczącą dopasowań identyfikatora filmu wideo, aby uzyskać więcej informacji.

Sincerely,
Zespół YouTube"

Pytam się, ponieważ chciałbym by zniesiono mi limit (Raz znieśli ale usunąłem filmiki), czy to będzie jakiś problem?
16-04-2011 20:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: YT nas kocha....
Ja dostałem roszczenia odnoście Prince of Persia od bodajże UK media, czy coś takiego. Zgłosiłem spór, napisałem iż na prawach cytatu nie łamię żadnych praw autorskich i ostrzeżenie zniknęło.

[Image: 88440151.gif]
16-04-2011 21:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: YT nas kocha....
Ja miałem tak przy "Zagrajmy" z SC2 - QuizGroupMedia wielokrotnie "był właścicielem" moich odcinków. Zgłoszenie sporu zakończyło problem (dla każdego filmu osobno).

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
17-04-2011 00:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: YT nas kocha....
@Punio
Z ciekawości, jaki to cytat? Pierwszy raz słyszę, że szmatiub idzie na rękę użytkownikowi.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
17-04-2011 13:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: YT nas kocha....
Nie "cytat", tylko "prawo cytatu". Prawo pozwalające ci dla pewnych celów zacytować czyjąś własność intelektualną bez zgody autora czy uiszczania jakiejkolwiek opłaty. Ponoć tworzenie wideo poradników do gier również można podpiąć pod to prawo. Temat jest dosyć grząski i w sumie trudno ocenić kiedy coś jest a kiedy nie jest cytatem. Odsyłam do googla jeżeli bardziej Cię to interesuje.

[Image: 88440151.gif]
17-04-2011 13:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: YT nas kocha....
Tak, to jest nieścisłe prawo o "dozwolonym użyciu". W końcu to nie film, to gra - aby zagrać, musisz ją kupić.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
17-04-2011 14:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kawalekw Offline
*

Posts: 14
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: YT nas kocha....
Przepraszam za takie "noobostwo", ale mogli byście mi pomóc zgłośić spór. Rozumiem google nie gryzie, ale nie jestem zbyt dobry w rozwiązywanie problemów prawnych.

Edit: Wysłałem spór, zobaczymy co się stanie...
(This post was last modified: 17-04-2011 19:25 by kawalekw.)
17-04-2011 19:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: YT nas kocha....
Prawdą jest, że link "dowiedz się więcej (...)" jest bardzo nieintuicyjny. Widzę, że dałeś radę ;] Zazwyczaj natychmiast po zgłoszeniu sporu roszczenie znika i nic poza tym. Nie kontaktował się ze mną nikt w sprawach moich zgłoszeń.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
17-04-2011 20:10
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #9
RE: YT nas kocha....
UKmedia (z tego co tu czytam to nie tylko oni) są znani z wyłudzeń pieniędzy na let's playerach. Dozwolony użytek do dość grząski teren, zwłaszcza dla nie amerykanów, i wiele firm próbuje to wykorzystać. Administracja YT w dużej mierze w ogóle nie czyta zgłoszeń o naruszenie praw autorskich ślepo je przyjmując. Kontrzgłoszenia też z reguły od ręki przyjmują, na szczęście.
Dlatego warto je zgłaszać, gdyż takie firmy po prostu zarabiają waszym kosztem.
17-04-2011 21:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanPL79 Offline
*

Posts: 154
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: YT nas kocha....
Hmmm, a mi "prawa autorskie" od UKmedia i Ubisoft'u same zniknęły (olałem to, że je miałem, bo jestem leniwy na wysłanie sporu), więc wychodzi na to, że można to olać - same znikną
18-04-2011 05:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 8 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5