Post Reply 
Zbieram na komputer
Author Message
Mysterious Offline
*

Posts: 4
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #111
RE: Zbieram na komputer
Mój pierwszy post na tym forum miał być nietypowy i odnoszący się do tworzenia, ale zainteresował mnie mimowolnie temat (ze względu na prace), który został tu rozpoczęty.
Tak się składa, ze nasz kraj posiada przedawnione przepisy odnośnie zbiorek pieniędzy (z ang. crowdfunding), odnoszących się do roku 1933, ale nadal aktualnych w szerokim zakresie.
Do czego zmierzam? Otóż w myśl tych przepisów zabronionych jest zbieranie pieniędzy przez osoby nie posiadające odpowiednich zezwoleń(a precyzując prawo odnosi się do komitetów i organizacji) i zbierających je na własny użytek, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Oczywiście Minister Boni stwierdził, że zostaną poczynione kroki legislacyjne aby unowocześnić system i dostosować go do standardów międzynarodowych. Na chwile obecna to co robi pan Kamil(czy inne nadmienione osoby) jest nie zgodne z prawem. (dobrym przykładem może być tu pozew przeciwko portalowi Histmag)
(This post was last modified: 03-09-2012 10:06 by Mysterious.)
03-09-2012 10:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Qwertyliusz Offline
*

Posts: 23
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #112
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 09:58 )Parada Wrote:  
(03-09-2012 09:56 )xRaphle Wrote:  Dla mnie jest to niesamowite. Kamil S. zawsze wydawał mi się pogodną osobą, która robi poradniki dot. korzystania czy to z zaawansowanych opcji komputera czy to internetu. A tu nagle życzy sobie żeby jego widzowie wpłacali mu pieniążki na nowy komputer. I gdyby to było jakieś 3 tysie. Każdy widz po złotówce, plus to co sam zarobił na jutjubowym partnerstwie. Ale nie. 2 tysięcy dolców. Jak ktoś jest jakimś tam wielkim fanem to sobie wpłacił.
Ale żeby jechać po Negatywie ? To strasznie dziwne zachowanie ze strony Kamila. Ciekawi mnie jak całą akcja się zakończy, i czy Kamilek " uzbiera " sobie na nowy komputerek...

Ale gdzie Ty widzisz problem, skoro NIE MUSISZ nic wpłacać. Ludzie nie idźcie za tłumem, że ktoś mówi, że Kamil jest taki i taki, to już każdy tak uważa -.-

Bo ci co tak uważają mają rację. Kamil zrobił szopkę i melodramat z prośby o komputer. Jednak ludzie, którzy są jego "prawdziwymi" widzami bluzgają na każdego kto myśli inaczej.
03-09-2012 10:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
xRaphle Offline
*

Posts: 16
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #113
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 09:58 )Parada Wrote:  
(03-09-2012 09:56 )xRaphle Wrote:  Dla mnie jest to niesamowite. Kamil S. zawsze wydawał mi się pogodną osobą, która robi poradniki dot. korzystania czy to z zaawansowanych opcji komputera czy to internetu. A tu nagle życzy sobie żeby jego widzowie wpłacali mu pieniążki na nowy komputer. I gdyby to było jakieś 3 tysie. Każdy widz po złotówce, plus to co sam zarobił na jutjubowym partnerstwie. Ale nie. 2 tysięcy dolców. Jak ktoś jest jakimś tam wielkim fanem to sobie wpłacił.
Ale żeby jechać po Negatywie ? To strasznie dziwne zachowanie ze strony Kamila. Ciekawi mnie jak całą akcja się zakończy, i czy Kamilek " uzbiera " sobie na nowy komputerek...

Ale gdzie Ty widzisz problem, skoro NIE MUSISZ nic wpłacać. Ludzie nie idźcie za tłumem, że ktoś mówi, że Kamil jest taki i taki, to już każdy tak uważa -.-
Wiesz, tu nie chodzi nawet o wpłacanie, tylko samo jego zachowanie w stosunku do Negatywu. Wyzywanie ludzi od kurew ( Powinienem to ocenzurować ? Jeżeli tak to najmocniej przepraszam :( ) i innych minefagów nie jest w porządku...

Lubię Placki
03-09-2012 10:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Empirator Offline
*

Posts: 130
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #114
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 09:58 )Parada Wrote:  
(03-09-2012 09:56 )xRaphle Wrote:  Dla mnie jest to niesamowite. Kamil S. zawsze wydawał mi się pogodną osobą, która robi poradniki dot. korzystania czy to z zaawansowanych opcji komputera czy to internetu. A tu nagle życzy sobie żeby jego widzowie wpłacali mu pieniążki na nowy komputer. I gdyby to było jakieś 3 tysie. Każdy widz po złotówce, plus to co sam zarobił na jutjubowym partnerstwie. Ale nie. 2 tysięcy dolców. Jak ktoś jest jakimś tam wielkim fanem to sobie wpłacił.
Ale żeby jechać po Negatywie ? To strasznie dziwne zachowanie ze strony Kamila. Ciekawi mnie jak całą akcja się zakończy, i czy Kamilek " uzbiera " sobie na nowy komputerek...

Ale gdzie Ty widzisz problem, skoro NIE MUSISZ nic wpłacać. Ludzie nie idźcie za tłumem, że ktoś mówi, że Kamil jest taki i taki, to już każdy tak uważa -.-

Ale to już przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze nigdy nie doszło do tego żeby jakiś koleś co kręci całkiem ciekawe filmy na YouTube prosił swoich "widzów" o kasę na nowego kompa, w dodatku za 7.000 -,-
A po co od razu prosić o kasę ? Nie lepiej wyjąć z kompa wadliwą część, sprzedać ją, kasę z partnera przeznaczyć na zakup tejże części, i mieć ponownie swojego kompa ?? Albo przynajmniej jakiś zaje*isty za 3.000 ? Ale nie, oczywiście lepiej prosić widzów o kaskę, czemu by nie ...
03-09-2012 10:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
redd Offline
*

Posts: 16
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #115
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 09:56 )Parada Wrote:  A ja powiem, że chyba jednak przesadzacie z tym żebractwem... Kamil POPROSIŁ o dotację, nie rozkazał, jak chcesz to zapłać jak nie chcesz to nie. Czemu wy macie jakiś żal dupy o to, że "A zarobi na dzieciakach, które nie myślą" a niech zarobi, boże to nie Wasze życie tylko jego. Nikt przecież nie musi nic wpłacać, więc przestańcie go tak wyzywać od żebraków, bo w sumie nie dziwie mu się, że teraz nagrał tą odpowiedź video do Negatywa. Nic na siłę ludzie...

Wspomne rzecz zauważoną przed Obsesyjną Ośmiorniczkę:

Quote:Żebranie – proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne.

[źródło: wikipedia]

Pozdrawiam!
03-09-2012 10:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #116
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 09:31 )CTSG Wrote:  Nie obchodzi mnie ile Kamil S. zarobi na widzach. Warto jednak stanowczo powiedzieć, że nie popiera się takich akcji, odciąć się od tego. Nadal liczę na to, że ludzie potrafią analizować i wydawać własne opinie. Pozostałych nie jest mi nawet szkoda.

Wiesz, całkowicie zgadzam się, z poparciem stanowiska, według którego nie zgadzamy się z takimi akcjami. Tylko, że niestety większość osób, które go popiera jest w stanie robić to tylko za pomocą wulgaryzmów i gróźb (ponoć jak ktoś mnie spotka na ulicy, to dostane, ojojoj :P). Myślę, że robienie na ten temat filmów uświadomi tego zadufanego w sobie youtubera, że świat nie kręci się wobec niego i że bez nowego kompa za 7 kafli da się żyć. Odcinać się całkowicie od tego tematu nie chce, bowiem, wtedy Kamilek, zobaczy, że może jednak ulegliśmy i on wygrał.

Jak walczyć to do końca
(This post was last modified: 03-09-2012 10:13 by JudiMakeFun.)
03-09-2012 10:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #117
RE: Zbieram na komputer
Quote:Wiesz, tu nie chodzi nawet o wpłacanie, tylko samo jego zachowanie w stosunku do Negatywu. Wyzywanie ludzi od kurew ( Powinienem to ocenzurować ? Jeżeli tak to najmocniej przepraszam :( ) i innych minefagów nie jest w porządku...

Sorry, ale jak ktoś miałby mnie nazywać żebrakiem, tylko dlatego, że poprosiłem swoich widzów o to, żeby DOBROWOLNIE wpłacali pieniądze i przez to przekonywać pół YouTube do tego, że jest się żebrakiem to też bym się na pewno zdenerwował...

Quote:Ale to już przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze nigdy nie doszło do tego żeby jakiś koleś co kręci całkiem ciekawe filmy na YouTube prosił swoich "widzów" o kasę na nowego kompa, w dodatku za 7.000 -,-
A po co od razu prosić o kasę ? Nie lepiej wyjąć z kompa wadliwą część, sprzedać ją, kasę z partnera przeznaczyć na zakup tejże części, i mieć ponownie swojego kompa ?? Albo przynajmniej jakiś zaje*isty za 3.000 ? Ale nie, oczywiście lepiej prosić widzów o kaskę, czemu by nie ...

Jedno pytanie: Widzisz coś w tym złego ? W powtarzam DOBROWOLNYM podarowaniu pieniędzy ? Bo ja nie, no chyba, że ktoś mu zazdrości pieniążków.

(03-09-2012 10:06 )redd Wrote:  
(03-09-2012 09:56 )Parada Wrote:  A ja powiem, że chyba jednak przesadzacie z tym żebractwem... Kamil POPROSIŁ o dotację, nie rozkazał, jak chcesz to zapłać jak nie chcesz to nie. Czemu wy macie jakiś żal dupy o to, że "A zarobi na dzieciakach, które nie myślą" a niech zarobi, boże to nie Wasze życie tylko jego. Nikt przecież nie musi nic wpłacać, więc przestańcie go tak wyzywać od żebraków, bo w sumie nie dziwie mu się, że teraz nagrał tą odpowiedź video do Negatywa. Nic na siłę ludzie...

Wspomne rzecz zauważoną przed Obsesyjną Ośmiorniczkę:

Quote:Żebranie – proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne.

[źródło: wikipedia]

Pozdrawiam!

Czyli rozumiem, że takie akcje jak "Podaruj dzieciom słońce" itp to też są żebractwa ?
(This post was last modified: 03-09-2012 10:24 by Parada.)
03-09-2012 10:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #118
RE: Zbieram na komputer
(03-09-2012 10:14 )Parada Wrote:  
Quote:Wiesz, tu nie chodzi nawet o wpłacanie, tylko samo jego zachowanie w stosunku do Negatywu. Wyzywanie ludzi od kurew ( Powinienem to ocenzurować ? Jeżeli tak to najmocniej przepraszam :( ) i innych minefagów nie jest w porządku...

Sorry, ale jak ktoś miałby mnie nazywać żebrakiem, tylko dlatego, że poprosiłem swoich widzów o to, żeby DOBROWOLNIE wpłacali pieniądze i przez to przekonywać pół YouTube do tego, że jest się żebrakiem to też bym się na pewno zdenerwował...

Quote:Ale to już przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze nigdy nie doszło do tego żeby jakiś koleś co kręci całkiem ciekawe filmy na YouTube prosił swoich "widzów" o kasę na nowego kompa, w dodatku za 7.000 -,-
A po co od razu prosić o kasę ? Nie lepiej wyjąć z kompa wadliwą część, sprzedać ją, kasę z partnera przeznaczyć na zakup tejże części, i mieć ponownie swojego kompa ?? Albo przynajmniej jakiś zaje*isty za 3.000 ? Ale nie, oczywiście lepiej prosić widzów o kaskę, czemu by nie ...

Jedno pytanie: Widzisz coś w tym złego ? W powtarzam DOBROWOLNYM podarowaniu pieniędzy ? Bo ja nie, no chyba, że ktoś mu zazdrości pieniążków.

Żebranie w Polsce w miejscach publicznych jest zabronione, choć wtedy również dajemy pieniądze z własnej woli. Tutaj mamy dokładnie to samo, cytuję wiki

"Wykroczenie stanowi żebranie osoby, która ma środki do życia lub jest zdolna do pracy, a także żebranie w sposób oszukańczy lub natarczywy."

"Sposób oszukańczy to wprowadzanie w błąd przechodniów w celu wzbudzenia w nich litości. Zabiegi te mogą polegać na żebraniu w grupie dzieci"

Coś się nie zgadza? :P Jest zdolny do pracy, wzbudza w nas litość i oczywiście jakby nie patrzeć też w strefie dzieci.

Piszcie co chcecie, że wszystko jest dobrowolne, ale teraz, po tym jak Kamilek zbluzgał wszystkich którzy się z nim nie zgadzają, to nie wiem, jak ktoś jeszcze może cokolwiek wpłacić na jego konto...
03-09-2012 10:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
KlawaQwerty Offline
*

Posts: 15
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #119
RE: Zbieram na komputer
Quote:Czyli rozumiem, że takie akcje jak "Podaruj dzieciom słońce" itp to też są żebractwa ?

To o czym mówisz to akcja charytatywna. Jednak za takim odniesieniem idzie zapewnienie komuś jedzenia, zdrowia, maszyny bez której niemożliwe jest funkcjonowanie (nie w internecie, ale np. ułatwiające oddychanie) itp. Finansowanie komuś komputera, bo to czyjeś HOBBY nie kwalifikuje się pod coś takiego.
(This post was last modified: 03-09-2012 10:51 by KlawaQwerty.)
03-09-2012 10:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
garai Offline
*

Posts: 1
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #120
RE: Zbieram na komputer
Hmm czytam i czytam i stwierdzam, że dysputa na ten temat jest tak potrzebna jak plaster na syfa. Jak zobaczyłem film, o którym mowa ( najgorsze, że pojawił mi się gdzieś w polecanych mimo że go nie oglądam) Pomijając fakt czy jest to legalne u nas w kraju czy też nie kiedy i tak mamy doczynienia z typami pokroju Ambergold którym gówno zrobią, taki patent na wyżebranie od ludzi pieniędzy jest bardzo popularny na zachodzie, tyle że zazwyczaj większość ludzi wychodzących z taką inicjatywą zbieraja kasę na to by dzieciom chorym, leżacym gdzieś tam w szpitalnych łóżkach kupić gry i konsole przenośne.
Ok nie zdenerwowało mnie nawet, że chce jakiegoś Alienware'a hehe który swoją drogą, nie jest wart ceny.Mało tego nie ruszyło mnie to, że wykorzysta niewinne nieświadome dzieci na kase, bo to już kwestia tego że żadne dziecko Paypala mieć nie może, a jeśli dorośli są na tyle hmm jakby to powiedzieć nierozsądni, żeby płacić na tak "szczytny" cel to nawet nie wina tego Kamilka.Do meritum - najgorzej wk@#$@ mnie to, że wyszedł z komputerem z lat 2000- 2005 takim których naprawiałem na pęczki w pracy i wciska ludziom, że płyta i procesor się spaliła damn! koleś co robił informatyczne poradniki jadący na dwa monitory podłączone niby do tego kompa? na którym renderował obraz w obrazie jak gra? Wszystko można znieść jeśli robi się to co mówi, ale nie kłamie!! żeby kupić sobie sprzęt. Mało tego oglądnałem jego filmy z Cry of Fear - ten mod przy tej rozdzielczości tekstur potrzebuje wcale nie tak mało zasobów... A ten trup którego miał w ręce zasilaczem 230W raczej by sobie nie poradził. Suma sumarum - nie chcę nie wpłacam, tym bardziej, że ktoś ze mnie stara się zrobić debila.

http://youtube.com/garai
(This post was last modified: 03-09-2012 10:59 by garai.)
03-09-2012 10:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 20 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5