Post Reply 
Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Author Message
Bany_kau Offline
*

Posts: 25
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #31
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Rojwski jak zwykle udaje mądrego. Wkurza mnie to jak używa terminu "obserwacja uczestnicząca" - serio, to wszystko co wyniósł z tych swoich studiów wieczorowych na wyższej szkole zarządzania polem namiotowym?
Kilka faktycznych badań naukowych:

The effect of video game competition and violence on aggressive behavior - Adachi, Paul J. C. Willoughby, Teena ; Psychology of Violence, Vol 1(4), Oct, 2011. pp. 259-274

A longitudinal study of the association between violent video game play and aggression among adolescents. Willoughby, Teena Adachi, Paul J. C. Good, Marie ; Developmental Psychology, Vol 48(4), Jul, 2012. pp. 1044-1057

VIDEO GAME PLAYING AND ACADEMIC PERFORMANCE IN COLLEGE STUDENTS
BURGESS, STEPHEN R.; STERMER, STEVEN PAUL; BURGESS, MELINDA C.R. College Student Journal. Jun2012, Vol. 46 Issue 2, p376-387. 12p.

Video Games and Youth Violence: A Prospective Analysis in Adolescents Ferguson, Christopher J.. Journal of Youth & Adolescence, Apr2011, Vol. 40 Issue 4, p377-391, 15p, 2 Diagrams, 2 Charts, 1 Graph; DOI: 10.1007/s10964-010-9610-x

i tak można jeszcze długo bo faktycznych badań nad negatywnym wplywem gier na poziom agresji, zaburzenia uwagi itd jest na prawdę dużo. Rojewski ma za to argument w stylu

ja gram -> ja jestem spoko -> granie jest zawsze spoko

i nazywa to "obserwacją uczestniczącą". Do tego postulat, że każdy dziennikarz powinien najpierw zagłębić się bez reszty i miesiącami studiować branżę i może wtedy mu wolno napisać dwa zdania na ten temat. Jeszcze lepiej jakby obejrzał lets pleje jak ten zdziecinniały typ drze japę do mikrofonu to wtedy będzie też specjalistą i pozna jedyną słuszną prawdę - gry są spoko dla dzieci, dorosłych, osób upośledzonych, matek w ciąży, leczą ślepotę, alzheimera i proszę klikać w reklamy!

[Image: Rjrh.jpeg]
16-02-2013 21:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
yahoo Offline
*

Posts: 102
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #32
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Niezwiązane do końca z filmem, ale z jego tematem ;)

http://kwejk.pl/obrazek/1669951

popatrzcie na komentarza pana Patryka (nie rojewskiego), pierwszy od góry:D.

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem
16-02-2013 23:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Aquila Offline
*

Posts: 52
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #33
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Wyznawcy "rojonizmu" już rozpowszechniają jego teorie.
16-02-2013 23:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
wiktoro198 Offline

Posts: 57
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #34
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Ja osobiście w gry gram dla przyjemności ale brały one spory udział w nauce języków jak to mówił Rojo i kilka innych rzeczy, a agresji to one uczą osób które mają ze sobą problem a nie normalnych zdrowych osób. Dziwi mnie że na forum o grach komputerowych jedzie się po grach że są złe (nie popierając swojej wypowiedzi żadnymi argumentami, a jak już to jakieś wałkowanie telewizyjnych bredni i gadanie, gry są złe bo uczą agresji bla bla bla), i pewnie gdyby tego filmu nie nagrał Rojo tylko ktoś inny kogo wy lubicie na YT (Jeżeli ktoś taki wgl istnieje na Polskim YT), to komentarze byłyby zupełnie inne.
17-02-2013 10:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Innominatus Offline
*

Posts: 192
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #35
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
wiktoro198 Wrote:Ja osobiście w gry gram dla przyjemności ale brały one spory udział w nauce języków jak to mówił Rojo i kilka innych rzeczy,

Składnia rzecz trudna.

wiktoro198 Wrote:Dziwi mnie że na forum o grach komputerowych jedzie się po grach że są złe (nie popierając swojej wypowiedzi żadnymi argumentami

Gdzie?

wiktoro198 Wrote:a jak już to jakieś wałkowanie telewizyjnych bredni i gadanie, gry są złe bo uczą agresji bla bla bla)

Gdzie?

wiktoro198 Wrote:i pewnie gdyby tego filmu nie nagrał Rojo tylko ktoś inny kogo wy lubicie na YT (Jeżeli ktoś taki wgl istnieje na Polskim YT), to komentarze byłyby zupełnie inne.

Ehm, zapewniam Ciebie że nie, to jest forum hejterskie, wiesz, forum z którego te wszystkie fanboje duetu Rock'n'Rojo dawno uciekły, bo zobaczyły, że tutaj nie kochają ich idoli internetowych, serio.

Also, pod moim filmem fanbaza Roja już zaczęła pisać, także czytając niektóre komentarze uśmiecham się coraz bardziej, a jednocześnie tracę nadzieje na to, że społeczeństwo będzie kiedykolwiek wiedzieć co do autonomia, bądź indywidualizm, kurwa, tak ślepo bronić swoich bożków? Rozumiem przy Buraku, gdzie występuje syndrom follow the leader, ale panowie i panie, to już zaczyna zmieniać się w jakąś sekte.

http://www.youtube.com/watch?v=RxmKRuMcuSU

Tego typa propsuje i mam nadzieje że szybko złapie subówke.

A co do komentarzy.
http://sadpanda.us/images/1416253-VHEDXDU.png

Klasyka gatunku, nie ma co.

[Image: GKNuxV7.png]
17-02-2013 10:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bany_kau Offline
*

Posts: 25
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #36
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
(17-02-2013 10:41 )wiktoro198 Wrote:  Ja osobiście w gry gram dla przyjemności ale brały one spory udział w nauce języków jak to mówił Rojo i kilka innych rzeczy, a agresji to one uczą osób które mają ze sobą problem a nie normalnych zdrowych osób. Dziwi mnie że na forum o grach komputerowych jedzie się po grach że są złe (nie popierając swojej wypowiedzi żadnymi argumentami, a jak już to jakieś wałkowanie telewizyjnych bredni i gadanie, gry są złe bo uczą agresji bla bla bla), i pewnie gdyby tego filmu nie nagrał Rojo tylko ktoś inny kogo wy lubicie na YT (Jeżeli ktoś taki wgl istnieje na Polskim YT), to komentarze byłyby zupełnie inne.


Podałem wyżej kilka badań, z których wynika bezpośredni wpływ gier na agresję. Próby z populacji były dobrane prawidłowo i zgodnie z rozkładem normalnym wyniki świadczą o negatywnym wpływie nie na jednostki z zaburzeniami (jak to nazwałeś mające ze sobą problem), ale dotyczą całej populacji.
Języków polecam się uczyć w szkołach językowych, moze wyniesiesz z tego coś więcej niż "boom headshot!"

[Image: Rjrh.jpeg]
(This post was last modified: 17-02-2013 11:13 by Bany_kau.)
17-02-2013 11:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
nobody Offline
*

Posts: 14
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #37
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
(15-02-2013 19:32 )Rangy Wrote:  
(15-02-2013 15:18 )nobody Wrote:  
(15-02-2013 14:56 )Rangy Wrote:  Swoją drogą IMO te przeprosiny są udawane, aby wyjść z sytuacji będąc "biednym psiakiem".

Ta. bo znasz go na tyle dobrze by wiedzieć, że te przeprosiny są udawane lub nie.

To da się wyczytać, jestem psychologiem internetu.

Aaaaa no to chyba, że :)


Przeanalizowałem filmik jeszcze raz i powiem, że tak na prawdę to ten filmik jest nieudany i niepotrzebny.

- Intro (Temat jest poważny i skierowany do osób, które uważają, że gry są złe, a po obejrzeniu samego intra taki typowy gościu pomyśli, że jakiś debil to zmontował)
- Kto to obejrzy oprócz jego fanów i osób, którzy lubią gry? Jest za długi a tu trzeba walnąć krótko i treściwie.
- Nie jestem przekonany czy to on powinien robić taki filmik. Wiem, że jest pozytywnie pierdolnięty, ale jak się ktoś chce zawziąć to pokaże, momenty jak łapie go głupawka oraz drze ryja, zrobi z niego debila i argumenty pójdą w pizdu.

Jako filmik skierowany do widzów, by dać im argumenty dla rodziców, przyjaciół itp. dlaczego gry są dobre ok, ale jako filmik do osób z zewnątrz to już nie.
(This post was last modified: 17-02-2013 17:51 by nobody.)
17-02-2013 14:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #38
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Z tekstów dot. krytyki gier polecam to.
Konkretniej - artykuł Tomasz Majkowskiego "Gry a kultura autentyczności". Temat ten sam, poziom wypowiedzi i wniosków kilka klas wyżej. Co ciekawe, poruszane wątki dotyczą głównie socjologii, którą podobno pan Rojewski skończył - czemu więc nie potrafi wykorzystać nabytej wiedzy w tej sytuacji?
17-02-2013 15:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kruskader Offline
*

Posts: 74
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #39
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
Inna, Imo najlepsza odpowiedź:


17-02-2013 19:16
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Janikl Offline
*

Posts: 3
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #40
RE: Projekt T@RCZ@- wypał czy niewypał?
(17-02-2013 19:16 )kruskader Wrote:  

/thread
17-02-2013 20:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Projekt Zagrajmer matsd 13 4.008 27-03-2012 22:25
Last Post: Aaron
  Play Now? - Projekt polskich kanałów Youtube NarenPL 14 3.905 25-03-2012 20:17
Last Post: witcher1998

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 12 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5