Post Reply 
"Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Author Message
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #1
"Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
RockAlone, o którym w swoim czasie było głośno, niedawno wrzucił nowy filmik. Co sądzicie na temat jego przemyśleń. Ja się z nim całkowicie zgadzam. Nie darzę go wielką sympatią, ale tutaj przynajmniej powiedział coś sensownego.

Filmik:







A co Wy sądzicie o jego przemyśleniach?
Kilka popularnych osób już skomentowało ten materiał.
Nie chcę mi się bawić w jakieś internetowe paparatzi, ale z tego co zauważyłem to Gimperr i wszystkim znany Negatyw, ocenili filmik pozytywnie :)
Nie wiem czy Negatyw tu zagląda, ale Gimperowi się zdarza, więc może mała prośba o rozwinięcie swoich opinii, poza zwykłe "Warto obejrzeć, zgadzam się z "rokiem"."

Co sądzicie o samym temacie, który Rock poruszył? Czy wg. Was "Nowy YT" zabija twórczość ?

Another day, another night.
(This post was last modified: 28-02-2013 19:32 by The Meldero.)
28-02-2013 19:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Ja osobiście uważam, że nowy wygląd YouTube zmienił troszeczkę system subskrypcji w przypadku największych kanałów takich jak Blowa, skkfa czy Rocka, przez co są one dużo częściej forsowane w proponowanych i łapią bardzo dużo subskrypcji (często bardzo szybko nieaktywnych) z dziedziny polecają-zasubskrybuję.
Jednak nie o tym głównie był ten film. Rock mówi o tym, że młodych twórców zabija Minecraft oraz osoby wypromowane na kwejkach i tak dalej. Określa swój content jako wartościowy (vlogi, filmy z najnowszych gier w formie recenzji, serie z gier na które jest hype takich jak LOL, Don't Starve, BF3 oraz sponsorowane) i prosi aby nie określać jego materiałów mianem gówna, a sekundę wcześniej mówi o tym, że każdy ma prawo nagrywać to na co ma ochotę i co mu sprawia przyjemność.
Jeżeli chodzi o zabijanie młodych twórców. Szczerze mówiąc, jeżeli ktoś tworzy materiały z Minecrafta to znajdzie on widzów, którzy chcą oglądać tego Minecrafta. Nikt widzów nie traci. Tutaj jakaś 'konkurencja' jest jedynie pomiędzy Minecraftowym gronem, zamyka się ona w szczelnym kółeczku. Osobiście mi się wydaje, że dużo bardziej o ironio młodych Twórców zabijał sam Rock, a nie Majnfagi, ponieważ jeśli dobrze pamiętam, przez lwią część czasu wrzucał recenzje oraz materiały z najnowszych tytułów po premierze, ponieważ jego materiały zdobywały większość wyświetleń, a nie młodych, ambitnych twórców z innych gier (:

apparatus też usunął ci sygnaturę
28-02-2013 19:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
(28-02-2013 19:36 )Mandero Wrote:  Ja osobiście uważam, że nowy wygląd YouTube zmienił troszeczkę system subskrypcji w przypadku największych kanałów takich jak Blowa, skkfa czy Rocka, przez co są one dużo częściej forsowane w proponowanych i łapią bardzo dużo subskrypcji (często bardzo szybko nieaktywnych) z dziedziny polecają-zasubskrybuję.
Jednak nie o tym głównie był ten film. Rock mówi o tym, że młodych twórców zabija Minecraft oraz osoby wypromowane na kwejkach i tak dalej. Określa swój content jako wartościowy (vlogi, filmy z najnowszych gier w formie recenzji, serie z gier na które jest hype takich jak LOL, Don't Starve, BF3 oraz sponsorowane) i prosi aby nie określać jego materiałów mianem gówna, a sekundę wcześniej mówi o tym, że każdy ma prawo nagrywać to na co ma ochotę i co mu sprawia przyjemność.
Jeżeli chodzi o zabijanie młodych twórców. Szczerze mówiąc, jeżeli ktoś tworzy materiały z Minecrafta to znajdzie on widzów, którzy chcą oglądać tego Minecrafta. Nikt widzów nie traci. Tutaj jakaś 'konkurencja' jest jedynie pomiędzy Minecraftowym gronem, zamyka się ona w szczelnym kółeczku. Osobiście mi się wydaje, że dużo bardziej o ironio młodych Twórców zabijał sam Rock, a nie Majnfagi, ponieważ jeśli dobrze pamiętam, przez lwią część czasu wrzucał recenzje oraz materiały z najnowszych tytułów po premierze, ponieważ jego materiały zdobywały większość wyświetleń, a nie młodych, ambitnych twórców z innych gier (:

W tym momencie, jeżeli nie wrzuca się czegoś czego na polskiej scenie YT jest mało/ w ogóle nie ma, to raczej nie da się wybić ponad 100 widzów. Wyjątkami są oczywiście popularne tytuły , które pożądane są zawsze i w każdej formie. MC, BF, LoL ,etc.
Albo wytrwałość, która w założeniu jest taka- "Ponagrywam z rok, nie zważając na ilość widzów, będę się starał jak mogę, aby jakość audio/wideo i komentarza była jak najlepsza i przy okazji się doszkolę". Przynajmniej ja sobie tak założyłem i koniec "kropka".
Drugim znanym wszystkim sposobem jest tzw. "wypromowanie", czyli nagrywanie materiałów ze znanymi osobistościami takimi jak Ty,czy ktokolwiek 20k subów wzwyż. Wtedy subówka sama leci, a przy okazji sami wkraczamy w grono tych "większych".
Stety/Niestety, jeżeli nie ma się odpowiednich "znajomości", to raczej nie ma większych szans na nagranie materiałów z popularniejszymi osobistościami, takimi jak np. Ty.
Nie pamiętam czy Rock ujął to w swoim materiale, ale moim zdaniem nawet teraz kontakt ze sławnymi YouTuberami, a widownią osiągnął coś koło 0.1 % szansy na odpowiedź na prywatną wiadomość, czy komentarz. Rzadko zdarza się, że ktoś sławny czyta maile swoich widzów i na wszystkie odpowiada.
Krok w przód (jak na razie tylko u niego to zauważyłem), uczynił Gimper załadając Aska, gdzie bardzo często odpowiada na pytania udzielane mu przez właśnie ten serwis. Chwała mu za to. Mam nadzieję, że inni YouTuberzy także pójdą w tym kierunku, a Ask jest całkiem dobrą aplikacją do właśnie tego typu rzeczy.

Another day, another night.
28-02-2013 19:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Quote:Ask jest całkiem dobrą aplikacją do właśnie tego typu rzeczy.
LOL
28-02-2013 21:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
(28-02-2013 21:15 )apparatus Wrote:  
Quote:Ask jest całkiem dobrą aplikacją do właśnie tego typu rzeczy.
LOL

No nie wiem, jak na mój gust to się sprawdza w odpowiadaniu widzom xD, chociaż co ja wiem, nie używam go w tym celu. Gimper by musiał powiedzieć, czy się sprawdza.
Wiem, że to dziwnie brzmi ;_;

Another day, another night.
28-02-2013 21:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Jak dla mnie ta cała sytuacja ma również drugie dno: jak sam Rock napisał może nagrać i wrzucić dowolną grę a widzowie i tak się ucieszą. Niestety to samo dotyczy również jakości filmów. Rock może równie dobrze wrzucać co tydzień jakąś grę, na którą jest duży hype, okrasić to jakimś mrukiem raz na minutę a "wierni fani" i tak będą skakać z radości. A brak krytyki powoduje lenistwo u twórców- bo skoro odzew jest pozytywny to znaczy że robię dobre filmy no nie?

[Image: 88440151.gif]
28-02-2013 21:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Takie tam pitu pitu.... Jakiś strasznie był pobudzony na tym nagraniu, chyba bardzo się tym przejmuje. Jak dla mnie przesadza trochę. To jest jak z tym projektem "Tarcza" Roja. Wiele hałasu o nic. I tak jego filmik niczego nie zmieni a tysiące będą się przejmować.
Sprawa nie warta uwagi.

TO MNIE ŚMIESZY
28-02-2013 21:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
Quote:No nie wiem, jak na mój gust to się sprawdza w odpowiadaniu widzom xD, chociaż co ja wiem, nie używam go w tym celu. Gimper by musiał powiedzieć, czy się sprawdza.
Wiem, że to dziwnie brzmi ;_;
Brzydki klon formspringa, ot co.
28-02-2013 21:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
(28-02-2013 21:53 )apparatus Wrote:  
Quote:No nie wiem, jak na mój gust to się sprawdza w odpowiadaniu widzom xD, chociaż co ja wiem, nie używam go w tym celu. Gimper by musiał powiedzieć, czy się sprawdza.
Wiem, że to dziwnie brzmi ;_;
Brzydki klon formspringa, ot co.

O Asku słyszałem więcej pewnie dlatego, że w Polsce jest popularniejszy :)
A także powołałem się właśnie na Ask'a ze względu na działalność na nim, "mojego" przykładowego Let's Play'ra. Dobra nieważne-akurat z tym, że jest kopią fromspring'a z całym sercem się zgadzam. Ale to nie o tym miała być dyskusja, więc jeżeli chodzi o temat, to:
Skoro Rock, postanowił powiedzieć, że teraz jest bardzo trudno nowym osobom,a sam mówił, że chce robić rzeczy inne i oryginalne. To teraz pytanie, co jest taką rzeczą "inną". Bo jak na mój gust to na pewno nie vlogi, którymi jego kanał jest zaśmiecony. Prawda jest taka, że przez te wszystkie lata pełno pomysłów, zostało już wykorzystanych i mało co w tych czasach jest na YT oryginalne.
A co do wybijania się, to chyba wszyscy znamy Dem'a. Jeszcze niedawno o nim nawet nie słyszałem, a teraz już stał się jednym z bardziej popularnych osób na polskiej scenie. Wcale nie robi niczego wyjątkowego jak na mój gust, choć może się mylę, gdyż jego materiałów nie oglądam. Z tego co zauważyłem, to na jego kanale przeważają vlogi prześmiewne (a raczej takie, które mają nas skłaniać do śmiechu). Co raczej jest rzeczą oklepaną, aczkolwiek on robi to w dość...hmm.. specyficzny,że tak to ujmę, sposób.

Another day, another night.
28-02-2013 22:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
wolf Offline
*

Posts: 45
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: "Nowy YT zabija twórczość"- Rock w końcu powiedział coś mądrego?
(28-02-2013 21:22 )punio7 Wrote:  Jak dla mnie ta cała sytuacja ma również drugie dno: jak sam Rock napisał może nagrać i wrzucić dowolną grę a widzowie i tak się ucieszą. Niestety to samo dotyczy również jakości filmów. Rock może równie dobrze wrzucać co tydzień jakąś grę, na którą jest duży hype, okrasić to jakimś mrukiem raz na minutę a "wierni fani" i tak będą skakać z radości. A brak krytyki powoduje lenistwo u twórców- bo skoro odzew jest pozytywny to znaczy że robię dobre filmy no nie?
Nie do końca. Najważniejsza jest ilość obejrzeń. Jeśli spada to oznacza, że materiały się ludziom znudziły i/bądź są słabe.

I tak jakby spojrzeć na filmy rocka czy roja; na 350 tyś subskrypcji ogląda ich może 50 tyś ludzi. Z tych 50 tyś pewnie tylko jedna trzecia obejrzała cały materiał. To jest moim zdaniem dość kiepski wynik, ale nie zwalałbym tego na zjawisko "martwych subów" a raczej na stosunkowo nudny kontent. Udaje im się z tego utrzymać głównie dlatego, że udostępniają 2-3 filmy dziennie. Pytanie tylko czy ludziom się to zwyczajnie nie znudzi? Wydaje mi się, że już tak jest.

Taki adbuster ma 200 tyś subów, a jakiego materiały ogląda od 300 do nawet 600 tyś ludzi
(This post was last modified: 01-03-2013 12:47 by wolf.)
01-03-2013 12:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nowy odtwarzacz Miwoli 4 1.632 18-07-2013 22:35
Last Post: appareil
  Nowy wygląd kanałów - wszelakie opinie GTOqw 23 6.453 24-03-2013 18:57
Last Post: Falc00n
  Nowy wygląd strony głównej YouTube Empirator 63 14.275 26-12-2012 16:19
Last Post: Rexlu
  Nowy randomowy dodatek? john 1 1.019 23-09-2012 17:24
Last Post: Sou
  Rock&Rojo w USA kubn2 42 11.555 07-08-2012 12:44
Last Post: Sou
  Nowy Dział + Coś tam S0NikX 2 1.019 03-08-2012 16:42
Last Post: appareil
  Rock mówi o zarabianiu bezelo 108 31.671 12-07-2012 20:14
Last Post: Kaled
  Rock i Rojo otwierają sklep. Z koszulkami, a jakże. Infelicity 34 15.170 12-04-2012 20:10
Last Post: Infelicity
  Nowy Layout Youtube Blitz 48 13.400 02-03-2012 22:49
Last Post: Infelicity
  Nowy użytkownik zasybskrybował... Przemcio 2 1.868 13-10-2011 21:34
Last Post: Przemcio

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5