Post Reply 
jak Wy nagrywacie bez zgody BrzydkiegoBuraka? O_o'
Author Message
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #68
RE: jak Wy nagrywacie bez zgody BrzydkiegoBuraka? O_o'
(07-02-2013 07:30 )Sou Wrote:  A jeszcze wracając do zarabiania na serwerach (i na innych pozajutubowych rzeczach) to 5k wydaje mi się bardzo zaniżoną kwotą. Pamiętam jak swojego czasu tworzyłem serwer UO. 30 osób online i może ogólnie 200 graczy. Jak zbieraliśmy na utrzymanie serwera to akcję trzeba było przerwać po krótkim czasie bo się 10k+ uzbierało a więcej nam nie trzeba było o_O Za donate można było dostać jakiś boost do skillowania czy loswe itemki... Pamiętam nawet że jeden koleś chyba sam z 1000zł wydał aż musiał dostać zakaz wydawania więcej bo nie chcieliśmy żeby ludzie aż tyle wydawali o_O Był też inny serwer już komercyjny gdzie wszystko można było kupić. Tam właściciel trzepał kasę aż miło... albo aż nie musiał "zniknąć" ;D Albo ten serwer Lineage II gdzie FBI wbiło i też ładne setki tyś dolarów tam mieli zarobione:D

Nie wiem co można kupić na tych serwerach minecrafta, ale z taką publiką podatnych na wydawanie kasy dzieciaków kasa może płynąć sporym strumieniem :D

10000 zł na 200 osób to 50 zł na głowę. Nawet jakby każdy coś wpłacił, to jakim cudem wychodzi 10k zł? Każdy wysłał 4 smsy premium po 25 zł? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że każdy z nich miał paypala/konto bankowe.
O ile jeszcze serwer pierwszego miesiąca faktycznie może dzięki dotacjom zarobić parę tysi (był serwer jednego youtubera który w miesiąc zarobił dzięki dobrowolnym dotacjom ok. 3 tys zł, z tym, że tam grało duuużo więcej, niż 200 osób), to sztuką jest sprawić, żeby serwer generował taki obrót co miesiąc. Większość osób wspiera raz i tyle, mało kto jest gotów do regularnego, comiesięcznego wspierania serwera, nawet za jakieś korzyści typu vip itp.
(Na dokładkę to nie są prawdziwe pieniądze, tylko tak naprawdę punkty które możesz wykorzystać w danej serwerowni, jakbyś chciał, żeby to szło na twoje konto bankowe, to wypadałoby założyć działalność gospodarczą, więc co miesiąc tysiaczek do ZUSu, drugi tysiaczek na opłacenie maszyny, jak masz poważny serwer to parę stówek na programistów którzy piszą pluginy i nagle się robi mniej kolorowo ;))

A w drugą część, wybacz, ale kompletnie nie chce mi się wierzyć. FBI? Setki tysięcy dolarów? Jakby dało się rzeczywiście tyle zarobić, to już byś miał dwa takie serwery i płynął prywatnym jachtem na seszele, a nie siedział na forum o grach.
Nie chcę tutaj nikogo atakować, serwerami lineage 2 się nigdy nie interesowałem, ale wiesz... pic or it didn't happen.

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
07-02-2013 14:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: jak Wy nagrywacie bez zgody BrzydkiegoBuraka? O_o' - skkf - 07-02-2013 14:33

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Po co nagrywacie? LamaTiVi 18 6.434 13-03-2013 23:44
Last Post: Wasyl

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 19 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5