Post Reply 
Sztuczne rozszerzanie ekranu, czy paski po bokach?
Author Message
HWPJ Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #9
RE: Sztuczne rozszerzanie ekranu, czy paski po bokach?
Większość nowych gier posiada możliwość ustawienia rozdzielczości w stosunku 16:9 i właśnie takie najlepiej wyglądają na YT, a konkretnie 1280x720 (720p) oraz 1920x1080 (1080p, Full HD)

Takich rozdzielczości polecam używać, wszelkie pośrednie 16:9 zostaną obniżone do 720p, także zamiast nagrywać w przykładowo 1600x900, polecam obniżyć do 1280x720, nie dość, że będzie lepiej wyglądało na YT, to jeszcze mniejsze obciążenie zasobów komputera.

Jeśli gra nie ma możliwości ustawienia 16:9, to polecam używać 4:3 (1024x768, 1600x1200) lub 5:4 (1280x1024) i w żadnym wypadku nic nie kombinować, aby przerobić to na 16:9, czarne paski, które powstaną są naturalną i oczywistą sprawą, a przeskalowany obraz wygląda okropnie i odrzuca od oglądania, przynajmniej mnie.

Kolejna sprawa - niektóre starsze gry pomimo, że pozwalają ustawić 16:9, widać, że nie zostały przygotowane do tego trybu i wyglądają w nich okropnie, są albo rozciągnięte wszerz, co psuje proporcje, albo rozciągnięte z zachowanie proporcji i obcięte u góry i na dole, przez co tracimy kawałek obrazu.

Najlepszy sposobem na oglądanie filmów na YT jest oglądanie ich poza kanałem (na kanale ta opcja nie działała, gdy sprawdzałem ostatnio). Należy wybrać sobie rozdzielczość, najlepiej najwyższą, następnie kliknąć PPM na filmie i wybrać opcję Nowe Okno (eng. Pop Out), wtedy film pojawi się w nowym oknie w DOKŁADNIE takiej rozdzielczości w jakiej wybraliśmy (np. 720p). Bo wiadomo, że domyśle okno odtwarzacza, czy też po wybraniu opcji Rozwiń (eng. Shrink) nie wyświetla filmu piksel w piksel. To samo z Full Screen - Wszystkich tych opcji nie polacem. Przy okazji po wybraniu opcji Nowe Okno, nie będzie czarnych pasków, których niektórzy tak nie lubią, niezależnie w jakiej rozdzielczości wysłany był film.

Ostatnia sprawa - YT niestety nie umożliwia (póki co, mam nadzieję) wyświetlanie filmu w rozdzielczości dokładnie takiej, w jakiej został przesłany. Przykładowo, jeśli wyślę film w 1024x768, YT przetworzy to na 960x720, przez co jednak tracimy na jakości, oraz te niższe rozdzielczości, niestety nie pozostawiając opcji Original, która z kolei jest dostępna tylko przy filmach powyżej 1080p.

Podsumowując, wszelkie zmienianie rozdzielczości obrazu, czyniące go nienaturalnym zakwalifikowałbym do działu Grzechy Śmiertelne.
26-06-2011 13:35
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: Sztuczne rozszerzanie ekranu, czy paski po bokach? - HWPJ - 26-06-2011 13:35

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5