Post Reply 
Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(16-07-2011 14:21 )MrZupapl Wrote:  
(15-07-2011 20:59 )Andzia639 Wrote:  Po za tym jestem ciekawe co tacy ludzie mówią podczas sprawdzianów ? "Proszę Pana, mam dysleksję więc niech Pan nie sprawdza błędy ortograficzne i gramatyczne"

Nie muszą mówić, jest notka w dzienniku. Dysleksje się też zaznacza na testach kończących podstawówkę, gimnazjum i na maturze.
Przy dysgrafii (chyba, przy niej na pewno, któregoś z tych upośledzeń to dotyczy) te testy się pisze na komputerze.

Ja miałem zdiagnozowaną w gimn. dysgrafię (po dwóch sesjach z psychologiem) - bonusy były dwa: wreszcie nauczycielka polskiego się ode mnie odczepiła (wcześniej moje wypracowania kazała mi kilkukrotnie przepisywać - to ona mnie wysłała do psychologa) oraz miałem trochę więcej czasu na egz. gimnazjalnym (którego i tak jest nadto w wersji standardowej - za to mogłem kaligrafować literki ładnie i schludnie).

Chyba aby dostać możliwość pisania na kompie, trzeba specjalnie się o to starać.

Myślę, że największą krzywdą jest mówienie dziecku o ich dysleksjach itp. Przykładowo znam bardzo fajnego i zupełnie normalnego gościa, któremu kiedyś zdiagnozowano ADHD. Rodzice nie powiedzieli mu o tym i dzięki owej niewiedzy nie miał argumentu by postępować tak, jak "nakazuje przypadłość". Spokojny koleś ;] Dodatkowo - znam osoby z dysgrafią, które się nauczyły ładnie pisać.

Co do mojej dysgrafii - bardzo zastanawia mnie to, że z rysowaniem nie mam jakichś problemów... Może kluczem do ładnego pisania jest użycie tych partii mózgu, które odpowiadają za rysowanie?

Odnośnie błędów ortograficznych - teraz każda szanująca się przeglądarka ma słownik i nie rozumiem ludzi, którzy z niego nie korzystają.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
16-07-2011 17:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo? - Kern3l - 16-07-2011 17:01

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 18 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5