Post Reply 
Thefifiasek
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Thefifiasek
(05-06-2011 18:15 )thefifiasek Wrote:  Co do czarnych ramek, to szczerze nie mam pojęcia jak je zdjąć. Sklejanie w Uleadzie sprawia, że właśnie mam takie ramki, jeżeli ktoś wie jak to zdjąć jestem otwarty na pomoc.

Nie używałem Uleada. Pewnie przy tworzeniu nowego projektu możesz ustawić szerokości ekranu - dopasuj do faktycznych. Ew. pogrzeb w opcjach, to jest na pewno gdzieś.

(05-06-2011 18:15 )thefifiasek Wrote:  Przerywanie filmików spowodowane jest nastawieniem w programie "cięcia z automatu" 30 minutowych kawałków.

Dlatego ja sam wszystkie tego typu rzeczy ręcznie robię, aby było dopięte na ostatni guzik. Zapewne masz tam opcję przycinania - podzielenie na trzy partie zajmuje chwilę. Jeśli Twój program jest niewygodny do takich działań - może warto go zmienić?

Zgaduję, że używasz automatycznego dzielenia głównie dlatego, że wtedy raz puszczasz do konwersji całą sesję np. na noc. Dziwi mnie, że w innych programach (przynajmniej nie spotkałem takiego) niż Adobe Premiere Pro, nie ma kolejki rzeczy do wyrenderowania. Przecież to jest absolutna podstawa, od samego początku mojego nagrywania o tym myślałem i każdy kolejny wypróbowany program zaskakiwał mnie - jak można na to nie wpaść? 0.o

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-06-2011 18:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Vic83 Offline
*

Posts: 32
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #12
RE: Thefifiasek
Paski po bokach ekranu nie przeszkadzają, jeśli ogląda się filmiki na pełnym ekranie. Identyczne paski pojawiają się zresztą w filmikach większości czołowych anglojęzycznych let's player'ów. Zdaje się, że jest to odpowiednik klasycznego telewizyjnego formatu 4:3.
05-06-2011 18:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Thefifiasek
(05-06-2011 18:49 )Vic83 Wrote:  Paski po bokach ekranu nie przeszkadzają, jeśli ogląda się filmiki na pełnym ekranie.

Argument lenistwa - "jakoś można problem obejść, więc nie będę naprawiał". Przeszkadza to części oglądających (i nikomu nie pomaga!), a jest to kwestia techniczna relatywnie łatwa do naprawienia (takich funkcji edytora szuka się raz), więc nie ma usprawiedliwienia dla tej wady.

Gdy naciskam 360p - chcę mieć film wielkości 360p. Tak samo, gdy buforuję 420p, chcę mieć film o wysokości 420p, zamiast buforować czarne fragmenty. Gdy chcę pełny ekran, nie chcę jego środkowego fragmentu (którego nie da się sensownym sposobem powiększyć na całość).

(05-06-2011 18:49 )Vic83 Wrote:  Identyczne paski pojawiają się zresztą w filmikach większości czołowych anglojęzycznych let's player'ów.

To żaden argument. Wada pozostaje wadą, usprawiedliwianie, że "inni też tak mają i olewają", czyni Ciebie jedynie podobnym, zamiast lepszym.

(05-06-2011 18:49 )Vic83 Wrote:  Zdaje się, że jest to odpowiednik klasycznego telewizyjnego formatu 4:3.

Paski po bokach pojawiają się, gdy używasz niepanoramicznego, klasycznego formatu. Nigdy na górze, czy dole.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-06-2011 19:34
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Etren Offline
*

Posts: 127
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Thefifiasek
Mi twój kanał się podoba. Fajne filmiki i jak na mój gust masz dobry głos do komentowania. Dałem Ci suba licząc na więcej ;)
05-06-2011 19:35
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
thefifiasek Offline
*

Posts: 63
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Thefifiasek
Pytanie brzmi: Jak te paski do cholery naprawić? Uwierz mi, szukałem i nic nie znalazłem do tego akurat programu. A na inny nie chcę się przerzucać bo ten jest mega prosty.
05-06-2011 21:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Thefifiasek
Paski po bokach? Ja rozciągam filmy do 1280/720 w VirtualDubie, lub tez nagrywam w tej rozdzielczości.
05-06-2011 21:31
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
thefifiasek Offline
*

Posts: 63
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Thefifiasek
Ale kiedyś wstawiłem "czysty materiał z gry na YT. Był w full size. To po prostu program mi go "zmniejsza". Wie ktoś może jak to naprawić?
05-06-2011 21:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
czlowiekzwyzyn Offline
*

Posts: 14
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #18
RE: Thefifiasek
W programie Virtual Dub trzeba dać Video -> Filters -> Resize. Tam można ucinać paski z każdej części do woli, albo dodawać, w zależności co kto chce. Najlepiej zrobić tak: dodać przez add opcje resize, dać od razu OK bez zmiany parametru, potem zaznaczyć tą opcje i obok jest "Cropping". Tam można wizualnie zmieniać sobie paski itp
05-06-2011 21:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
thefifiasek Offline
*

Posts: 63
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Thefifiasek
Ale czy takie ścięcie nie wpływa negatywnie na jakość??
06-06-2011 14:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Thefifiasek
Każde ponowne konwertowanie wpływa negatywnie na jakość, dlatego sugeruję zmianę programu na taki, w którym będziesz robił wszystko (bądź znalezienie owej opcji - na 100% jest gdzieś, może widziałeś, ale niewymownie się nazywała). No chyba że będziesz w międzyczasie konwertował do praktycznie bezstratnych formatów, ale to w przypadku video trochę bezsensowne i czasochłonne.

Pogooglaj po uleadzie, powinieneś coś znaleźć. Ew. przeszukaj helpa.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
06-06-2011 14:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5