Post Reply 
Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Author Message
SCARS Offline
*

Posts: 32
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
nim przeczytalem wszystkie komentarze juz wiedzialem co chce napisac, ale jak widze - nie bede pierwszy.

W moim odczuciu cala ta akcja jest ostro wzorowana na PlayNext i podobnie jak orginal ma na celu nie promowanie kogokolwiek a samego autora.
Sam masz mizerna sile przebicia wiec Ty nikogo i niczego nie wypromujesz ale pewnie zauwazyles juz ze Rock zaczynal z podobnej pozycji i ze nikt tak sie nie wypromowal na jego akcji jak on sam ;) - wlasnie chcesz (IMO) powtorzyc ten sam manwer na nico odmiennych zasadach
05-09-2011 18:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
(05-09-2011 14:26 )punio7 Wrote:  Czemu tak dziwnie mówisz? Zamiast płynnie wypowiadać przygotowany tekst w każdym zdaniu szukasz sposobów na jego najdziwniejsze zaakcentowanie. Nie słucha się tego dobrze, wręcz tchnie to usilnym bajerowaniem.

0.) Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę. Po analizie stwierdzam, że dzieje się to wtedy, gdy po raz kolejny mówię ten sam tekst - wtedy nieświadomie bardziej akcentuję. Popracuję nad tym.

(05-09-2011 14:26 )punio7 Wrote:  Osobiście uważam też iż ilość czasu włożonego jest nieproporcjonalna do efektu. Amnesia? Ok, ta gra jest specyficzna, ale co potem? Dzisiaj popularne gry to takie, które przejść może każdy przy minimalnym wkładzie czasu.

A jednak ludzie to nagrywają i oglądają. Trochę odchodzimy od tematu ;] Idea jest taka, że jest zalew ZW jakąś grę i odsiewam "nie nadające się". Tutaj tylko 2 były naprawdę dobre, być może w innych grach będzie więcej.

(05-09-2011 14:26 )punio7 Wrote:  Dlaczego miałbym więc oglądać zagrajmy z takiej gry, skoro wolałbym ją sam przejść. Idąc dalej, skoro mnie nie obchodzą zagrajmy z tej gry to równie mało będzie mnie obchodzić porównywanie kolejnych serii.

Jeśli konkretna gra Ciebie nie interesuje, to nie należysz do grupy docelowej danego odcinka. To nie jest nastawione na to, że: "obejrzycie to", tylko: "jeśli jesteście zainteresowani tą grą, rekomenduję te serie".

(05-09-2011 14:26 )punio7 Wrote:  Jak dla mnie traktujesz tą sprawę z zagrajmy trochę za poważnie :P

Być może masz rację ;)



(05-09-2011 15:27 )polnar Wrote:  Co do metod odsiewania mam dwie uwagi:
1.Niektórzy zagrajmerzy nie mają możliwości nagrywania w 720p ze względu sprzętowych, np żeby zgrać obraz w HD z konsoli Ps3,Xbox360 trzeba mieć dość drogą nagrywarkę której cena waha się między 800-1000zł, czyli porostu jak ktoś nagrywa w niskiej rozdzielczości to jest niby gorszy?


1.) Bez obaw, do każdej gry będę podchodził indywidualnie.

(05-09-2011 15:27 )polnar Wrote:  lub też wolą wrzucać szybciej odcinki o niższej rozdzielczości , które są mniejsze i łatwiej je wrzucić na yt np 2-3 odcinki dziennie niż 1 dziennie.

Tak, wtedy jesteś gorszy, bo robisz na masę w przypadku, gdy mógłbyś zadbać o jakość.

(05-09-2011 15:27 )polnar Wrote:  2."grzechy śmiertelne"- występują w każdej serii

Nie.

(05-09-2011 15:27 )polnar Wrote:  Twoja metoda jest dość rygorystyczna, każdy znajdzie zagrajmera i serię który mu pasuje bez względu na niską rozdzielczość, czy też "grzechy śmiertelne".

Moja metoda jest bardzo rygorystyczna i dlatego wiesz, że rekomendowane serie nie będą niczym Ciebie z miejsca raziły. Zwróć uwagę, jakie są opisy pod "Grzechy śmiertelne" oraz "Grzechy ciężkie" - najprawdopodobniej mylisz te dwie grupy. Ciężkie nie przekreślają z miejsca serii.



(05-09-2011 15:47 )apparatus Wrote:  
Quote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)
Lol'd so hard. Rób ejcz di z konsoli, jakiejkolwiek poza neksdżenowym szajsem spod znaku ps3 i x360, i dare you.

Patrz punkt 1.)



(05-09-2011 15:55 )Gik Wrote:  Podoba mi się pomysł "odsiewania". Jak ktoś robił taką Amnezję, to oglądając ten filmik nauczy się, że m.in. podczas cutscenek NIE MOŻNA SIĘ ODZYWAĆ (vide ja, lol). Po "odsiewie" rozkładasz filmy na czynniki pierwsze w taki sposób, aby widz mógł sobie wybrać produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Za to również należy ci się ogromny plus.

Dzięki, właśnie o to chodzi ;]

(05-09-2011 15:55 )Gik Wrote:  Minusy - Masz styl czytania, jakbyś na siłę starał się być wyluzowany, przez co szybko stajesz się irytujący.

Patrz punkt 0.)

(05-09-2011 15:55 )Gik Wrote:  Dalej - dobra, wybrałeś tych dwóch, ale co za miesiąc? Co za pół roku? Co za rok? Nie boisz się, że będziesz zasypywany prośbami o rozpatrzenie kolejnej fali filmików z Amnezji, Silent Hillów, czy innych serii?

Nie boję się, gdyż większość widząc sposób odsiewania coś zauważy u siebie. Jeśli się mylę, to coś z tym zrobię. Dodatkowo wiele dotychczas nieukończonych serii byłoby odsianych z miejsca w punkcie 3.

(05-09-2011 15:55 )Gik Wrote:  
Kern3l Wrote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)

Bzdura. 480p na pełnym ekranie jest w sam raz. Ostrość obrazu zależy od ustawień programu/karty telewizyjnej.
http://www.youtube.com/watch?v=9doMzK4CWKA
http://www.youtube.com/watch?v=bmyrehYX8MA

Rzeczywiście nie wszystkie gry wyglądają źle, poza tym patrz punkt 1.)



(05-09-2011 16:19 )Przemcio Wrote:  Też w pierwszym LP gadałem podczas cut-scenek (właśnie w Amnezji : D), poprawiłem ten błąd nagrywając Condemned. Co do inicjatywy to średni pomysł, nie będę komentował filmu, tylko sam pomysł.

Po pierwsze, to za jakiś czas może ktoś nagrać coś lepszego (wg Ciebie, ale o tym dalej) niż ci dwaj panowie, których wybrałeś (o czym wspomniał Gik).

Mogą wysłać do mnie propozycje dodania linku. Jeśli nie wyślą (np. bo o tej akcji nie wiedzą), to niestety nie będę miał go na liście. Wiele więcej z tym nie da się zrobić, dlatego będę wybierał raczej dojrzałe gry, do których LP nie powstają bardzo aktywnie. Obecnie jest limit >1mies., ale raczej będę wybierał te "ustabilizowane" wśród najlepszych propozycji.

(05-09-2011 16:19 )Przemcio Wrote:  Po drugie, jest to tylko i wyłącznie Twoja opinia, z którą nie wszyscy muszą się zgodzić, tutaj wszystko zależy od gustu.

Oczywiście, lecz zwróć uwagę, że usuwam tylko te, które w sposób rażący są złe. Nie będę usuwał takich, w których np. styl komentowania mi nie odpowiada. Raczej wspomnę o tym podczas rekomendowania, by wszyscy mogli sobie wybrać.

(05-09-2011 16:19 )Przemcio Wrote:  Po trzecie, wg mnie masz zbyt mało widzów, by taką inicjatywą przejęła się większa grupa osób (to forum też zbyt popularne nie jest).

Tą inicjatywą nie musi przejmować się większa grupa osób. Miło by było, ale to nie jest do niczego potrzebne. Jeśli ktoś znajdzie i mu się spodoba - być może będzie śledził kolejne odcinki. Jeśli ktoś szuka jakiejś gry i w wynikach znajdzie mój filmik, który mu pomoże - też będzie fajnie. Jeden z ważniejszych bonusów jest taki, że moi widzowie, którzy oglądają moje ZW, mogą zobaczyć co rekomenduję z gier, z których w danej chwili nie planuję robienia serii.

(05-09-2011 16:19 )Przemcio Wrote:  Ogółem przypomina mi to trochę Play Next, mimo, że jest na innych zasadach, ale tu najbardziej liczy się Twoja opinia, z którą na pewno wiele osób nie będzie się zgadzać.

3.) Może nie znam PN, ale jak dla mnie jedyne podobieństwo jest takie, że rekomenduję coś. Reszta jest zupełnie inna (choć mogę się mylić, oglądałem po łebkach jeden odcinek), gdyż ja wybieram i selekcjonuję z puli wszystkich ZW tą grę, nie wymagam od nikogo by się do mnie zgłaszał, polecał, subskrybował, whatever.



(05-09-2011 16:24 )RomanSzondi Wrote:  
Quote:Ogółem przypomina mi to trochę Play Next, mimo, że jest na innych zasadach, ale tu najbardziej liczy się Twoja opinia, z którą na pewno wiele osób nie będzie się zgadzać.

Mi to śmierdzi próbą szukania nowych widzów. No wiecie, wszyscy chcieliby tam trafić to subują. Jesli tak nie jest to świetnie.

Patrz wyżej.



(05-09-2011 16:36 )RomanSzondi Wrote:  Ogólnie życzę powodzenia w projekcie. Jak się sprawdzi to świetnie.

Dzięki, już może się sprawdzać, jeśli ktoś szuka ZW Amnesię ;>



(05-09-2011 16:47 )Gimper Wrote:  Wszystko OK poza jednym:

Quote:usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)
Jest to kompletnie bezsensowne. Co ze starszymi tytułami jak Doom, Wolfenstein 3D, jakieś inne stare produkcje? Jest trochę Zagrajmy z takich gier, po 4-5 dla każdej. Nawet trochę nowsze tytuły typu Warcraft 3, Diablo 2, etc. da się jak najbardziej oglądać w 480p

Patrz punkt 1.) + odpowiedź do Gika ;]



(05-09-2011 18:37 )SCARS Wrote:  nim przeczytalem wszystkie komentarze juz wiedzialem co chce napisac, ale jak widze - nie bede pierwszy.

W moim odczuciu cala ta akcja jest ostro wzorowana na PlayNext i podobnie jak orginal ma na celu nie promowanie kogokolwiek a samego autora.
Sam masz mizerna sile przebicia wiec Ty nikogo i niczego nie wypromujesz ale pewnie zauwazyles juz ze Rock zaczynal z podobnej pozycji i ze nikt tak sie nie wypromowal na jego akcji jak on sam ;) - wlasnie chcesz (IMO) powtorzyc ten sam manwer na nico odmiennych zasadach

Patrz punkt 3.)
BTW dzięki za prywatę ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 05-09-2011 22:32 by Kern3l.)
05-09-2011 21:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Kern3l Wrote:
Przemcio Wrote:Ogólnie życzę powodzenia w projekcie. Jak się sprawdzi to świetnie.

To pisał RomanSzondi, nie ja. Usuńcie potem tego posta : D

//Edit
W sumie mogłem napisać na PW, błąd.
(This post was last modified: 05-09-2011 21:47 by Przemcio.)
05-09-2011 21:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
(05-09-2011 21:47 )Przemcio Wrote:  
Kern3l Wrote:
Przemcio Wrote:Ogólnie życzę powodzenia w projekcie. Jak się sprawdzi to świetnie.

To pisał RomanSzondi, nie ja.

Poprawione, sorry za pomyłkę ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-09-2011 21:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #15
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Suryvaiva horror.

I tak każdy wie, że najlepsze zagrajmy ma Seed, więc po co ta inicjatywa?
A tak poważnie, warto, żebyś miast frazy "zagrajmy w" wpisywał też let's play.
Pomysł zaiste ciekawy.
06-09-2011 06:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Shinji-kun Offline
*

Posts: 69
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Mnie od samego pomysłu nieco odrzuca idea '720p lub won', ale jako że Kernel sam się zapowiedział, że będzie rozpatrywał gry indywidualnie, to będę uważnie przypatrywał się rozwojowi całej akcji.
06-09-2011 07:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Selevan Offline
*

Posts: 233
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Coz za szczytna idea.
06-09-2011 10:31
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #18
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Kern3l Wrote:Jest bardzo dużo zupełnie różnych serii z popularnych gier, przy czym rzadko która jest naprawdę godna zobaczenia. Każdy widz jest skazany albo na przeszukiwanie YT, albo na te kilka pierwszych wyników na stronie wyszukiwania.

Jakie to straszne.

Chcieć to móc, bejbe. Jeśli ktoś chce oglądnąć coś dobrego, to sobie poszuka. Ta zasada jest niezmienna w dziesiątkach innych rzeczy.

Quote:W tej akcji ja sam przeglądam wszystkie serie z popularnej (w sensie ilości ZW) gry i rekomenduję te o najlepszej treści i formie. Procedura odsiewania, jaką stosuję, nie skupia się na drobnych wadach, czy też moich osobistych preferencjach co do charakteru prowadzącego. Jedynie duże, uniwersalne wady (zazwyczaj te "śmiertelne" ze Spisu grzechów) odsiewają na późniejszym etapie.

*ziewa*
Czyli znów pchasz swój subiektywizm ponad subiektywizm innych.



Można zrobić to szybciej.


Quote:Obecnie przebiega czteroetapowo:
  1. usuwam filmy nie będące co najmniej w 720p (oglądanie 480p na pełnym ekranie boli)

Derp. Bo każdy film musi być w ejdżdi. Widziałem twoją zabawną odpowiedź na taki sam zarzut ze strony apparatusa, że niby będziesz patrzeć na każdy film osobno. Krótka piłka - to na diabła robić zasady uniwersalne?
Reszta,heh, zasad brzmi tak poważnie, jak pogrzeb. Serious shit.



Pierwszy odcinek




Zadam pytanie, które nurtuje mnie od dawna - celowo tak się wydurniasz z głosem? Poważnie pytam. Bo cokolwiek oglądam (no, z wyjątkiem tego marnego aktorstwa HL2), to modulujesz ten głos niezgorzej niż prowadzący wioskowego festynu w Bońkach Małych. Serio, nie możesz mówić jak normalny człowiek? Czy stajesz w konkury z Sekarthisem na irytujący głos szmatuba?
Idąc dalej w filmik, ziewałem coraz bardziej. Ponad 5 minut roztrząsania czy jakiś gościu komentuje ciekawie, a który przeklina, a kto się zesmarkał pod koniec. Really. Kto niby ma być odbiorcą takich filmików? Przeciętny widz, który do palącego problemu oglądać/nie oglądać dojdzie prędzej niż ty po niepotrzebnie wydłużonej analizie.

Na koniec kwestia, która już niektórym przemknęła przez głowę - sens.
Jak długo jesteś na tym forum to mam nieodparte wrażenie, że strasznie chcesz sobie widzów nagonić, rozreklamować, et cetera. Twoja wielka inicjatywa też mi pod coś takiego podchodzi. Taka popłuczyna po PN, robienie z siebie jakiegoś głosu YT, przewodnika biednych, zagubionych owieczek...może to tylko moje błędne przekonanie, ale naprawdę nie widzę sensu w tym, co tu zrobiłeś. Dla większości LP to tylko mniej lub bardziej zabawne filmiki z gier, a nie film dokumentalny o problemach Trzeciego świata.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
(This post was last modified: 06-09-2011 11:37 by Lavos.)
06-09-2011 11:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
(06-09-2011 06:33 )SeedPL Wrote:  A tak poważnie, warto, żebyś miast frazy "zagrajmy w" wpisywał też let's play.

Wpisywałem i otrzymywałem zalew anglojęzycznych, a czasem polskie i to takie, które się powtarzały z wcześniejszego wyszukiwania. Jeszcze gorzej było z "gameplay".


@up Jeśli pomysł się nie sprawdzi, projekt umrze śmiercią naturalną. Zasady odsiewania przedstawiam w filmie i jeśli komuś któraś nie pasuje, to oleje dalsze oglądanie. Dodatkowo Twoje negatywne nastawienie wobec mnie to nic nowego.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
06-09-2011 14:53
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sworson Offline
*

Posts: 139
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Inicjatywa "Najlepsze ZW"
Pomysł idiotyczny. Wybierasz najlepsze zagrajmy z danej gry, twoim zdaniem. Kogo to obchodzi? Po 1. jesteś mało znany. Więc ten projekt, również. Chyba, że autor najlepszego zagrajmy z danej gry, cię poleci i wypromuję. Swoją drogą, nie zdziwiłbym się. Cały pomysł jest dla mnie bezsensowny, każdy ma swoje zdanie. Jednemu się podoba to zagrajmy, drugiemu jeszcze inne. Niektórzy, nawet nie zwracają na jakość jak ty, ale na bluzgi. Dziwna inicjatywa. Nie widzę, w tym sensu. Oprócz, może wypromowania swojej osoby.
06-09-2011 15:04
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5