Post Reply 
Partnerstwo - FullScreen
Author Message
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #31
RE: Partnerstwo - FullScreen
Ja bym bardziej zapytał o dostęp do gier w sensie praw autorskich w takich sieciach. Czy obecność w sieci pozwala na bezstresowe wysyłanie filmów z gier z aktywną monetyzacją ? Chodzi mi o to, że jak to jest że dodaję filmy z gier włączę zarabianie i nie mam dolarka aktywnego więc za kilka godzin mi odrzucą więc lepiej sobie wyłączyć dolarka. Po czym wracam za kilka dni spróbować włączyć dolarka na filmie gdzie już stracił oglądalność a tu bum dolarek da się włączyć. Ale bardziej mi chodzi o to, że np Rojo czy Rock czy inni więksi Youtuberzy dodają sobie filmy z gier jakich chcą, Agora ma wpływy z prawami autorskimi do gier to Rock ma dobrze (oświećcie mnie jeśli się mylę), a jak z Tobą Skkf czy Rojem ? On ma partnera z YT a dodaje różne gry jak leci. Które sieci zapewniają możliwość wrzucania filmów z gier przy natychmiastowym włączeniu dolarka ? Czy może to nie zależy od sieci i błądzę z postawionym pytaniem ? Proszę wyjaśnijcie mi na czym to polega że ja mając jedynie Adsense mam problemy z tym dolarkiem i jak bym chciał upubliczniać dopiero gdy zaświeci dolarek to często by to było kilka dni a inni dodają po kilka filmów dziennie tak jakby mieli na wszystko prawa autorskie. Skoro np Skkf mówi że jest we fullscreenie, a pisał jedynie o biblioteczce muzyki a nie o prawach autorskich do gier to gdzie tkwi haczyk z tymi prawami autorskimi do gier? Jak je zdobyć? Każdy mówi o lajwach bannerkach supportach a nikt nie mówi o prawach autorskich. Nie potrzebuję lajwów ani żadnych banerków wystarczyła by mi możliwość zamieszczania filmów z gier jakich bym chciał przy jednoczesnej natychmiastowej aktywizacji dolarka.
04-10-2012 04:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #32
RE: Partnerstwo - FullScreen
No to ja jestem ciekaw co u mnie wyskoczy. skkf napisał byś jaki % masz i może jednak jakie CPM wyszło średnio na ten miesiąc. Mi np reklam wciskają dużo na filmy i to całkiem niezłych (te droższe rodzaje) i zdziwił bym się gdybym miał 1/3 tego co w adsense o_O

Co do praw autorskich to oni nie mają chyba jakoś więcej praw niż ty sam;) Po prostu jak u nich monetyzujesz to system od razu zakłada, że mówisz prawdę:p Jak sam monetyzujesz to jutub czasem musi to sobie "przemielić". Tylko ja w sumie w AdSense nie miałem problemów z monetyzacją bo trick z odświeżeniem strony i zaznaczeniem ponownym dolarka działał ;)

No ale zmartwiłeś mnie tym skkf. Bo rozumiem jakieś 70% tego co daje adsense... ale 1/3 o_O Jak to się w ogóle stało? Przecież oni dają ci te same reklamy co adsense+swoje... czyli w sumie zarobki powinny być pomniejszone o ten % który biorą i tyle...

EDIT: A jeszcze takie pytanie, byłeś dokładnie w sieci Fullscreen czy Fullscreen Arcade?

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
(This post was last modified: 04-10-2012 09:12 by Sou.)
04-10-2012 06:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #33
RE: Partnerstwo - FullScreen
Quote:Ja bym bardziej zapytał o dostęp do gier w sensie praw autorskich w takich sieciach. Czy obecność w sieci pozwala na bezstresowe wysyłanie filmów z gier z aktywną monetyzacją ?
Sieci partnerskie korzystają z systemu content id. Zaznaczasz tam, że posiadasz prawa albo to treści wideo, albo audio, albo obu i reklamy są. Niestety, system nie jest idealny, bo nie eliminuje błędu ludzkiego. Tzn. jak jakiś ciołek zaznaczy sobie przy grze prawa do treści wizualnej, to później innym osobom pojawia się dopasowanie treści, jeśli tę samą grę nagrywają.
04-10-2012 11:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #34
RE: Partnerstwo - FullScreen
(04-10-2012 11:02 )apparatus Wrote:  
Quote:Ja bym bardziej zapytał o dostęp do gier w sensie praw autorskich w takich sieciach. Czy obecność w sieci pozwala na bezstresowe wysyłanie filmów z gier z aktywną monetyzacją ?
Sieci partnerskie korzystają z systemu content id. Zaznaczasz tam, że posiadasz prawa albo to treści wideo, albo audio, albo obu i reklamy są. Niestety, system nie jest idealny, bo nie eliminuje błędu ludzkiego. Tzn. jak jakiś ciołek zaznaczy sobie przy grze prawa do treści wizualnej, to później innym osobom pojawia się dopasowanie treści, jeśli tę samą grę nagrywają.

Tylko, że mu chodzi o co innego. Masz kontrakt z siecią i dostajesz roszczenie. Ja np mając pisemną zgodę od firmy X w takim roszczeniu daję, że mam wszelkie prawa. Co proponuje sieć? "dozwolone użycie", "musi być komentarz ale bez cutscenek". Czyli sieć nie ma żadnych większych praw do danego materiału niż zwykły user.

Inna sprawa, dostałem roszczenie od EA. Zrobiłem spór i wygrałem, od tego momentu content id EA nie zaznacza mi filmów z BF...

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
04-10-2012 13:34
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #35
RE: Partnerstwo - FullScreen
Dostałem odpowiedź na maila.
Dowiedziałem się, że jestem u nich za krótko żeby się wypowiadać, CPM zależy od wielu różnych czynników, przez co stawka może być niższa lub wyższa (no shit). Każą mi się odezwać jak dostanę wypłatę za wrzesień i jak stawki wciąż będą małe to mam pisać.

Także nic specjalnego się nie dowiedziałem, ani nie uzyskałem, a że stawki będą niższe, to już widzę po tym co jest w panelu. Niby są one "przybliżone", ale nawet jak trochę wzrosną, to i tak będą żałosne. No ale cóż, wypłata będzie pod koniec tego miesiąca - października, także wtedy się odezwę i będę mógł wam dać bardzo dokładne porównanie za cały miesiąc.

Wracając do kolegi który miał dostać kontrakt na pół roku, to dostał zamiast niego kontrakt ze stawką 50/50%, (a miał zdaje się 80/20) na rok(?!), który jest tak popieprzony, że ciężko bez prawnika go zrozumieć ;)

Także jaja w fullscreenie są niezłe ;)

(04-10-2012 06:25 )Sou Wrote:  EDIT: A jeszcze takie pytanie, byłeś dokładnie w sieci Fullscreen czy Fullscreen Arcade?
Zwykły fullscreen.

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
04-10-2012 14:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #36
RE: Partnerstwo - FullScreen
(04-10-2012 14:12 )skkf Wrote:  Wracając do kolegi który miał dostać kontrakt na pół roku, to dostał zamiast niego kontrakt ze stawką 50/50%, (a miał zdaje się 80/20) na rok(?!), który jest tak popieprzony, że ciężko bez prawnika go zrozumieć ;)

A to nie łatwiej po prostu powiedzieć żeby się %#@! ;) Napisać do YouTube na tego maila na którego pisze się że zgadzamy się na połączenie z siecią, że zrywamy umowę i mają nas od sieci odłączyć. A potem... no już chyba tylko czekać a sprawę sądową w LA i ekstradycję go USA;)

Nie zadziała to? W końcu nie sądzę żeby YT wchodziło w spory między partnerem a siecią, chcesz się podłączyć to piszesz, chcesz wyjść to też piszesz nie?;d

EDIT: Chodzi mi o zmianę tej wiadomości:

"This email is to inform you that I, [] authorize YouTube to link my YouTube Account[s] [] to Fullscreen’s YouTube Account. I understand that by requesting this change, I am terminating my partnership on good terms withYouTube. I understand that once my YouTube Account is linked to Fullscreen's YouTube account, Fullscreen will receive any YouTube revenue generated by the YouTube Account that was formerly mine, and Fullscreen will be solely responsible for the ongoing administration of that YouTube Account."

i wysłanie jej tutaj:

networks@support.youtube.com

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
(This post was last modified: 04-10-2012 14:43 by Sou.)
04-10-2012 14:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #37
RE: Partnerstwo - FullScreen
(04-10-2012 14:40 )Sou Wrote:  A to nie łatwiej po prostu powiedzieć żeby się %#@! ;) Napisać do YouTube na tego maila na którego pisze się że zgadzamy się na połączenie z siecią, że zrywamy umowę i mają nas od sieci odłączyć. A potem... no już chyba tylko czekać a sprawę sądową w LA i ekstradycję go USA;)

Nie zadziała to?

Prawdopodobnie zadziała ;)
Ale jeśli chodzi o mnie, to posiedzę sobie jeszcze ten miesiąc u nich, chociażby w celach "naukowych", żeby mieć pełny obraz tego, jak fullscreen wygląda od środka i ew. przestrzec przed nim innych.
Jak dostanę mniejszą wypłatę za te 3 miesiące to cóż, trudno, pieniądze nie są najważniejsze w życiu ;)

A za kolegę nie będę się wypowiadał, zrobi co będzie uważał za słuszne.

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
04-10-2012 14:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #38
RE: Partnerstwo - FullScreen
(04-10-2012 14:50 )skkf Wrote:  
(04-10-2012 14:40 )Sou Wrote:  A to nie łatwiej po prostu powiedzieć żeby się %#@! ;) Napisać do YouTube na tego maila na którego pisze się że zgadzamy się na połączenie z siecią, że zrywamy umowę i mają nas od sieci odłączyć. A potem... no już chyba tylko czekać a sprawę sądową w LA i ekstradycję go USA;)

Nie zadziała to?

Prawdopodobnie zadziała ;)
Ale jeśli chodzi o mnie, to posiedzę sobie jeszcze ten miesiąc u nich, chociażby w celach "naukowych", żeby mieć pełny obraz tego, jak fullscreen wygląda od środka i ew. przestrzec przed nim innych.
Jak dostanę mniejszą wypłatę za te 3 miesiące to cóż, trudno, pieniądze nie są najważniejsze w życiu ;)

A za kolegę nie będę się wypowiadał, zrobi co będzie uważał za słuszne.

No to ja czekam na info o tym CPM jak już będziesz miał te 3 miesiące, a jakby kolega jakoś od nich uciekł widowiskowo to też daj znać:d

Albo ja dam znać bo jak będę miał CPM 3x mniejsze niż w Adsense to sam spier@#%le

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
04-10-2012 15:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
BrzydkiBurak Offline
*

Posts: 95
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #39
RE: Partnerstwo - FullScreen
Ktos tam mnie wywolywal jakis czas temu wiec jestem. Na dzien dzisiejszy mam juz FS bardzo skrupulatnie przeswietlony. Bedzie taki jeden dupno sloniowy filmik ktory wyjasni cos o posrednikach w jutubowym partnerstwie i FS tez tam sie pojawi. Ale skoro przesladujecie mnie w prywatnych wiadomosciach i skajpajach:

NIE POLECAM FS!

Dodatkowo:

Na dzis jedyna korpo jakiej bym sie nie wstydzil komus znajomemu polecic to Machinima. Jednak w pierwszej kolejnosci zalecam pozostawanie przy bezposrednim partnerstwie z Google. Jak przegoni sie lenia i zrobi filmik to niektorych ludzi krew zaleje.

Nie ma to jak zepsuc editlists w cp

Kazdy pseudo-troll wpisany na liste ignorowanych = uscisk dloni prezesa!
19-10-2012 17:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #40
RE: Partnerstwo - FullScreen
Mała aktualizacja.

Wychodzi na to, że fullscreen to kolejny śmieciowy network typu pomarańczki.
Jaja jakie się tam dzieją są niesamowite, macie tutaj np. filmik MaćkaTMPL:
http://www.youtube.com/watch?v=q9YrW16bJ0Q

Nieustanne problemy z panelem, problemy z terminem wypłat, problemy z kontaktem.
Na początku na wszystkie pytania przedstawiciele mi ładnie odpowiadali, jak powiedziałem, że mi się nie podoba i chcę, żeby mnie odłączyli to nagle totalny brak odzewu.

Także jak ktoś z was, albo waszych znajomych chce się przenieść do fullscreena to wybijcie mu ten pomysł z głowy. A jak się cała sprawa zakończy powiem wam za ok 3 tyg, bo jeszcze tyle mi zostało do końca umowy i jak mnie wtedy nie odłączą, to będzie nieciekawie.

Edit: Jaja jakie się tam dzieją są nieziemskie. Napisałem na ich oficjalny support, dostałem odpowiedź, że mój kontrakt jest podpisany na 24 miesiące i po dwóch latach mogę do nich napisać, żeby mi go nie przedłużali. Nie muszę chyba dodawać, że kontrakt który podpisałem, jest na 3 miesiące.

A tak wygląda rozmowa z moim "menadżerem":
[Image: 6ezvvr.jpg]

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
(This post was last modified: 25-10-2012 14:53 by skkf.)
24-10-2012 21:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Partnerstwo - pytanie Gilathiss 1 904 09-03-2014 13:24
Last Post: Maskikon
  Przetłumaczona umowa z fullscreen SVMM 0 673 25-02-2014 15:08
Last Post: SVMM
  Partnerstwo TGN Miwoli 4 1.432 22-12-2013 15:51
Last Post: Miwoli
  Fullscreen - pytanie Muskownica 0 664 17-03-2013 13:01
Last Post: Muskownica
  Partnerstwo i wynikający problem - help! flazax 1 866 15-03-2013 15:06
Last Post: Kadżitas
  Partnerstwo na YT MachienzoPL 14 3.684 28-02-2013 22:47
Last Post: fszeker
  Partnerstwo RPM Network geforcPL 0 1.116 07-02-2013 02:51
Last Post: geforcPL
  Partnerstwo RPM - pytanie Anakonda016 9 3.742 17-01-2013 05:18
Last Post: fszeker
  Partnerstwo a Usuniecie Kanału Anakonda016 6 1.617 12-01-2013 19:24
Last Post: Anakonda016
  Pomoc partnerstwo SzymonOwca 4 1.316 15-11-2012 16:33
Last Post: Sou

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5